Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 976
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 670
При мен днес най-после е отразен болничният ми, с дата на вх. номер 15.05.2014г. Явно е имало забавяне този месец.

# 676
  • Мнения: 68
Тези хора в НОИ защо си играят така с хора?Като чета само бавят,всеки се надява.Аз имам върнат болничен от Март месец,защото докторката пропуснала да напише решение на ЛКК и дата.Пращат писмото на 25.04,фирмата го получава на 07.05.Занесох го оправих го .На 15 число се внасят документите всеки месец.Внесен болничния върнатия със следващи и горките в НОИ го отразиха след 6дена че им е внесена документацията.Сега някой може ли да ми каже този върнат болничен колко му е срока за обработка като е стар или няма никакво значение все си е 15дни.Писах им никой ти не отговаря,звънях им никой не отговаря.Ако не дай си боже да ти вдигнат ти казват нали имате ПИК код проверявайте там пише.На мен ми писна да чета как само се обработват тия документи.Предния болничен за Февруари и част от Март съм го получила на 19 ден от подаването.
Някой ако може да ми каже поне за върнатия болничен колко трябва да чакам,ще съм благодарна.

# 677
  • София
  • Мнения: 9 850
Пак имам проблем с болничен. На работа съм на 4 часа. Имам болничен 7 дни от м. март, предаден чак април (даден на ЧР на 09.03., но няма значение). В графика ми първите 3 дни се поемат от фирмата, следващите 3 дни са ми отбелязани като почивни, но последния (седмия ден) е отбелязан като болничен, т.е. се води, че е трябвало да съм на работа. Дотук добре. Обаче от НОИ (справка от интернет, с ПИК), пише - 0 р.ч., не подлежи на изплащане. Обърнах се към ЧР, оттам ми казаха - питай в НОИ, на нас няма кой да ни каже, евентуално да помолим фирмата, която ни води счетоводството и носи тези документи, да попита какво се случва, при следващо носене на документите. Какво трябва да направя в този случай?

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тези хора в НОИ защо си играят така с хора?Като чета само бавят,всеки се надява.Аз имам върнат болничен от Март месец,защото докторката пропуснала да напише решение на ЛКК и дата.Пращат писмото на 25.04,фирмата го получава на 07.05.Занесох го оправих го .На 15 число се внасят документите всеки месец.Внесен болничния върнатия със следващи и горките в НОИ го отразиха след 6дена че им е внесена документацията.Сега някой може ли да ми каже този върнат болничен колко му е срока за обработка като е стар или няма никакво значение все си е 15дни.Писах им никой ти не отговаря,звънях им никой не отговаря.Ако не дай си боже да ти вдигнат ти казват нали имате ПИК код проверявайте там пише.На мен ми писна да чета как само се обработват тия документи.Предния болничен за Февруари и част от Март съм го получила на 19 ден от подаването.
Някой ако може да ми каже поне за върнатия болничен колко трябва да чакам,ще съм благодарна.

Забавянето на отразяването в сайта е поради годишното приключване.Срокът за изплащане на върнатия болничен е 15 работни дни от представянето му в НОИ.Ако сега се оплаквате от системата,трябваше да получавате болнични преди 5-6 години.
Ако лекарят не беше забравил нещо толкова елементарно,изобщо нямаше да ти връщат болничния
Пак имам проблем с болничен. На работа съм на 4 часа. Имам болничен 7 дни от м. март, предаден чак април -до 15 ти април се внасят болничните от март.не виждам нищо да е чаааааак (даден на ЧР на 09.03., но няма значение). В графика ми първите 3 дни се поемат от фирмата, следващите 3 дни са ми отбелязани като почивни, но последния (седмия ден) е отбелязан като болничен, т.е. се води, че е трябвало да съм на работа. Дотук добре. Обаче от НОИ (справка от интернет, с ПИК), пише - 0 р.ч., не подлежи на изплащане. Обърнах се към ЧР, оттам ми казаха - питай в НОИ, на нас няма кой да ни каже, евентуално да помолим фирмата, която ни води счетоводството и носи тези документи, да попита какво се случва, при следващо носене на документите. Какво трябва да направя в този случай?

Пишеш мейл до НОИ,в което ти подават документите.Така ще се изясните най-лесно

# 679
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Пак имам проблем с болничен. На работа съм на 4 часа. Имам болничен 7 дни от м. март, предаден чак април (даден на ЧР на 09.03., но няма значение). В графика ми първите 3 дни се поемат от фирмата, следващите 3 дни са ми отбелязани като почивни, но последния (седмия ден) е отбелязан като болничен, т.е. се води, че е трябвало да съм на работа. Дотук добре. Обаче от НОИ (справка от интернет, с ПИК), пише - 0 р.ч., не подлежи на изплащане. Обърнах се към ЧР, оттам ми казаха - питай в НОИ, на нас няма кой да ни каже, евентуално да помолим фирмата, която ни води счетоводството и носи тези документи, да попита какво се случва, при следващо носене на документите. Какво трябва да направя в този случай?

Първо болничният си е подаден в срок.
Второ пиши датите, от които си била в болничен.Ако работиш на график, както оставам с впечатление да не се окаже, че последния ден, който търсиш е събота/неделя....НОИ плаща само официалните работни дни т.е. без събота и неделя, освен ако не са обявени за работни за цялата страна.

# 680
  • Мнения: 2 200
Пак имам проблем с болничен. На работа съм на 4 часа. Имам болничен 7 дни от м. март, предаден чак април (даден на ЧР на 09.03., но няма значение). В графика ми първите 3 дни се поемат от фирмата, следващите 3 дни са ми отбелязани като почивни, но последния (седмия ден) е отбелязан като болничен, т.е. се води, че е трябвало да съм на работа. Дотук добре. Обаче от НОИ (справка от интернет, с ПИК), пише - 0 р.ч., не подлежи на изплащане. Обърнах се към ЧР, оттам ми казаха - питай в НОИ, на нас няма кой да ни каже, евентуално да помолим фирмата, която ни води счетоводството и носи тези документи, да попита какво се случва, при следващо носене на документите. Какво трябва да направя в този случай?

Първо болничният си е подаден в срок.
Второ пиши датите, от които си била в болничен.Ако работиш на график, както оставам с впечатление да не се окаже, че последния ден, който търсиш е събота/неделя....НОИ плаща само официалните работни дни т.е. без събота и неделя, освен ако не са обявени за работни за цялата страна.

Ако работи на график и се пада от НОИ да платят за събота или неделя се изплаща. Само трябва счетоводителката да го е отразила в приложение №15 към болничния и след това в декларация обр. №1.

Тези хора в НОИ защо си играят така с хора?Като чета само бавят,всеки се надява.Аз имам върнат болничен от Март месец,защото докторката пропуснала да напише решение на ЛКК и дата.Пращат писмото на 25.04,фирмата го получава на 07.05.Занесох го оправих го .На 15 число се внасят документите всеки месец.Внесен болничния върнатия със следващи и горките в НОИ го отразиха след 6дена че им е внесена документацията.Сега някой може ли да ми каже този върнат болничен колко му е срока за обработка като е стар или няма никакво значение все си е 15дни.Писах им никой ти не отговаря,звънях им никой не отговаря.Ако не дай си боже да ти вдигнат ти казват нали имате ПИК код проверявайте там пише.На мен ми писна да чета как само се обработват тия документи.Предния болничен за Февруари и част от Март съм го получила на 19 ден от подаването.
Някой ако може да ми каже поне за върнатия болничен колко трябва да чакам,ще съм благодарна.
Доктора или сестрата спали като писали болничния и видиш ли онез нахалници от НОИ го връщат. Просто следващия път като предавате на счетоводителя болничния му обърнете внимание да провери дали е коректно попълнен, защото това му е в задълженията.

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 22:31 от AnMary

# 681
  • София
  • Мнения: 9 850
Работя на график, с работни събота и неделя - за цялата фирма, но деня, за който става дума, се пада сряда. Няма как да знам дали и какво е отбелязано в тази форма, която пишете, счетоводството ни се води от външна фирма. От ЧР ми казаха да отида директно в НОИ, защото по телефона на тях нямало кой да им каже, а те нямали поглед върху тези неща. Сега какво следва да направя, когато отида в НОИ? Към кого трябва да се обърна и възможно ли е да ми бъде спестено ходенето до там?

# 682
  • Мнения: 226
И аз да се оплача! От 02.02. съм постоянно в болнични, до този момент са ми изплатени само два болнични, това е подигравка. Болничните ми листове са подадени и внесени на време. Опитвам да се свържа с НОИ, но удрям на камък. Дори нямам възможност да си взема и ПИК код, защото съм постоянно на легло. Да, зная , че за последния месец е рано за изплащане, но за предния, направо съм потресена

# 683
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Работя на график, с работни събота и неделя - за цялата фирма, но деня, за който става дума, се пада сряда. Няма как да знам дали и какво е отбелязано в тази форма, която пишете, счетоводството ни се води от външна фирма. От ЧР ми казаха да отида директно в НОИ, защото по телефона на тях нямало кой да им каже, а те нямали поглед върху тези неща. Сега какво следва да направя, когато отида в НОИ? Към кого трябва да се обърна и възможно ли е да ми бъде спестено ходенето до там?

Пак питам кои са датите...
За да не ходиш им пиши е-мейл с личните данни и въпросите си, за да проверят.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Към кого трябва да се обърна и възможно ли е да ми бъде спестено ходенето до там?

Писах по-горе-пишеш МЕЙЛ

# 685
  • Мнения: 8 242
И аз да се оплача! От 02.02. съм постоянно в болнични, до този момент са ми изплатени само два болнични, това е подигравка. Болничните ми листове са подадени и внесени на време. Опитвам да се свържа с НОИ, но удрям на камък. Дори нямам възможност да си взема и ПИК код, защото съм постоянно на легло. Да, зная , че за последния месец е рано за изплащане, но за предния, направо съм потресена
Болничният ти за февруари е подаден през март и е изплатен до края на март.
Болничният ти за март е подаден през април и е изплатен до края на април.
Болничният ти за април е подаден май и би трябвало да го изплатят до края на месеца. Писа се вече няколко пъти, че месец май има забавяне на болничните. Потърпи малко, няма какво да се потрисаш...

# 686
  • Мнения: 2 200
Работя на график, с работни събота и неделя - за цялата фирма, но деня, за който става дума, се пада сряда. Няма как да знам дали и какво е отбелязано в тази форма, която пишете, счетоводството ни се води от външна фирма. ами те трябва да знаят колко дни са писали в това приложение. 3 раб. дни се плащат от работодателя, останалите от НОИ.От ЧР ми казаха да отида директно в НОИ, защото по телефона на тях нямало кой да им каже, а те нямали поглед върху тези неща. Сега какво следва да направя, когато отида в НОИ? Към кого трябва да се обърна и възможно ли е да ми бъде спестено ходенето до там?

# 687
  • Мнения: 45
Здравейте! В болничен съм от средата на март месец по бременност. Последният болничен лист е от 27.04.2014 - 30дни. В системата на НОИ излиза, че 3 работни дни от април са със статус изплатени /днес, но нямам постъпления по сметка/. Статусът на самия болничен като документ "по случая е започнало плащане". Останалите работни дни, които са от май месец /15 дни/, въобще не фигурират в таблицата на системата.
Моля, ако някой е запознат, да ми разясни какво точно се случва и кога НОИ ще извърши плащането за дните от май месец. Забравих да спомена, че болничния е получен в НОИ на 14.05.2014.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! В болничен съм от средата на март месец по бременност едва ли е по бременност.по-скоро за общо заболяване . Последният болничен лист е от 27.04.2014 - 30дни. В системата на НОИ излиза, че 3 работни дни от април са със статус изплатени /днес, но нямам постъпления по сметка/ проверявай си сметката.днес има превод . Статусът на самия болничен като документ "по случая е започнало плащане". Останалите работни дни, които са от май месец /15 дни/, въобще не фигурират в таблицата на системата. да,нормално е.чакаш.принципно юни месец ще ти ги пуснат
Моля, ако някой е запознат, да ми разясни какво точно се случва и кога НОИ ще извърши плащането за дните от май месец. Забравих да спомена, че болничния е получен в НОИ на 14.05.2014.

# 689
  • Мнения: 45
Elfita, благодаря за бързия отговор!
Проверявам си сметка, но нямам постъпления. Повече от 10 години съм клиент на банката и нито един път не съм имала проблеми! Не мисля, че банката бави. Възможно ли е НОИ да отразяват плащането като изплатено /с ведомост от 26.04.2014 вчера/, но реално да не е извършено?

Общи условия

Активация на акаунт