От кой месец се дава сок каши и пюрета

  • 35 155
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897

Отговора ми беше:


Не смятам да се обяснявам повече

Грубовато е да съжалявате детето ми.В крайна сметка не ме познавате и не знаете нито какъв човек съм нито как съм се борила за детето си, че да съдите за мен, колко съм неразумна, по това кога съм дала сок и кога пюре.Съжалявайте децата които умират и просят, децата чиито майки щракат по цяла вечер по кръчмите и между чаталите на различни мъже.Моите деца са добре възпитани и гледани.Така че моля спестете си коментарите от тук нататък.
Дали ще се обясняваш си е твоя работа,както казва Блонди,смесваш нещата.Наистина не те познаваме,но тук никой никого не познава,това е форум за обмяна на опит и след като си решила да го посещаваш,трябва да знаеш,че ще се пишат всякакви мнения,дори и такива,които на теб не ти харесват.
 
За коментарите само модератор може да ни накара да не ги пишем,ако нещо не е във връзка с правилата,не ти,всеки има право да пише,да чете и да посещава темата

# 31
  • Мнения: 1
Ох,момичета,вчера бяхме на консултация и педиатърката каза да почвам да му давам сокчета от изцедени сезонни плодове-диня,белени праскови и  кайсии.Емо е на 49 дни.До преди малко се чудих дали наистина да му давам сокчета,но след прочетеното до тук май ще изчакам.Само да кажа,че педиатърката ни е на 60 години  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 27 524
Сокчета най-рано след 6 навършени месеца, разредени с вода. А по принцип най-добре си е цял плод, не изцеден. Но не толкова рано, педиатърката ти е за смяна или за игнориране на съветите  Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Видях, че става въпрос за диня - това определено не. От майка ми знам, че ми е дала диня около годинката или малко отгоре (родена съм през юни), преди 31 години. Е, каза, че след това се е видяла в чудо, защото не ми е понесло - и съм била на годинка, годинка и 1-2 месеца. Какво остава за бебе на няма два месеца?

# 34
  • Мнения: 1 567
Ранното захранване (без значение дали говорим за сок или пюре) е сравнително ново - средата на мин. век. Преди това бабите ни и преди тях са кърмели до последно. Така че, ако говорим за изпитани във времето методи, ранното захранване не е такъв.
 

 thumbsup
напълно подкрепям.

Захранване - след навършени 6 месеца.

# 35
  • Мнения: 9 706
Всеки път като прочета, че някой ще отскочи до градината на някоя мила баба за зеленчук, ми навява спомени за едни доматки от нашата градинка, торени с изкуствена тор ...

Много ми е интересен и довода, аз ще правя така (без въобще да помисля), щот и баба ми го е правила Simple Smile . Тя баба ти и на ръка е прала, ама ти сега пералня ползваш. Обаче, бебето ще го храним като в миналия век.
В София през 50-те години бебетата са захранвани на 4 месеца с брашнена каша. Може да пробвате, ако искате.Simple Smile)

Личният ми опит, аз моето дете съм го захранвала по различна схема (захранване водено от бебето), само посегна към храната около 6-7 м. Това ме навява на мисълта, че може би тази възраст е горе-долу нормална за даване.
Сок след годинката съм дала и на двете деца /по-скоро за разнообразие/. Каши и пюрета нито съм купувала, нито правила.

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте интересувам се моето бебе е на 4 месеца и  не съм му давала   пюрета , а други мой приятелки вече почнаха да ги захранват малко по малко , а децата ни  в един и същи месец родени .
Дадох му на малкия сок от ябълка и морков след 3 дни пак му дадох и имаше колики . Приятелки ми казаха , че мога да мина направо на  пюрета без сокове. Как мислите Simple Smile

# 37
  • Мнения: 334
Здравейте интересувам се моето бебе е на 4 месеца и  не съм му давала   пюрета , а други мой приятелки вече почнаха да ги захранват малко по малко , а децата ни  в един и същи месец родени .
Дадох му на малкия сок от ябълка и морков след 3 дни пак му дадох и имаше колики . Приятелки ми казаха , че мога да мина направо на  пюрета без сокове. Как мислите Simple Smile

Аз мисля, че е рано да даваш каквато и да е храна различна от кърма/АМ преди детето да навърши 6 мес. И аз имам около себе си майки, които на 40 дена захраниха със сок и на 3,4 мес-с пюре и ме одумваха и какви ли не съвети непоискани разбира се за храненето на моето дете, но никой не слушах, само педиатъра и от интернет тук там за късното захранване, което е и правилно, според мен. Като искаш давай и сокове и пюрета, но най-малкото - колики, да не говорим какви алергични реакции можеш да докараш с това ранно захранване. Всеки сам си преценява де  Peace

# 38
  • Мнения: 372
Детето ми вече е на 3 год.и половина.Захраних я по схема по която съм захранена аз,от една стара книга.На 1 месец цедих сок от морков, ябълка и морков с ябълка.На 3 месеца започнах и с пюре от морков.Така съм хранена аз, така са хранени всички преди години, смятам че щом ние сме пораснали значи и децата ни могат.Сега ще процедирам отново по същия начин.

То че сме пораснали - пораснали сме някак, да живее медицината и напредъкът в нея.

При мъжо - на 3-4 месеца кисело мляко и при баба и дядо да живее, последиците - диабет. Мен също на 5-6 месеца са ме отбили, а майка ми си увързвала гърдите да спре кърмата. Последиците за мен - алергии и автоимунно заболяване.

# 39
  • Мнения: 1 372
Не че всички деца имат последствия от ранното захранване, но след като има възможност да се намали вероятността от въпросните последствия защо да се бърза. Да наистина всеки си гледа детето както иска, но нали в крайна сметка затова е медицината и затова се развиваме и има съответните проучвания, че ранното захранване дава по- голяма възможност в по -късен етап да се развият алергии.
А иначе ако гледаме нас как са ни гледали, то и на луната не са ходели по това време, но сега има и екскурзии до там.
Не мога да разбера и бг педиатрите дето са на принципа едно си баба знае и едно си баба пее от руските книжки за храненето на децата то далечната 73 година. Много рядко се намира някой който иска да се ограмоти и да влезе в час с новите тенденции.
Защо да се бърза и защо да се дават сокове в повечето случаи от купени "пресни" плодове, които са обработени с всевъзможни химии. Какво му предоставя на невръсното бебче този сок освен пряка среща на стомаха му с по-голямата част от елементите в менделеевата таблица.

Общи условия

Активация на акаунт