Резус фактор несъвместимост

  • 14 161
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 478
Няма да споря с теб .
Да , ваксината е за предотвратяване образуването на антитела .
Казвам , че просто те няма от къде да се образуват преди кръвта на бебето да е влезнала в контакт с кръвта на майката .

# 31
  • Мнения: 411
Има описани случай на първа бременност с образуване на антитела без видима причина. Нарича са казуистика. Невероятно, но факт! Затова се поставя този глобулин и при първа бременност. Вид застраховка.

# 32
  • Мнения: 54 478
Цитирам :

" инжекция на Rh имуноглобулини (при необходимост)"Ако родилката е Rh – отрицателна и няма антитела, а съпругът и бебето са Rh-положителни, до 72 часа след раждането се извършва профилактика с анти-Д гама глобулин" .

Друго не знам и на мен не ми е правено . Peace

# 33
  • Мнения: 411
Това къде го практикуват? Излиза според цитираното от теб, че профилактиката е само след раждане. Вече се разясни че се прави профилактика и в 28 г.с. със антиД гама глобулин.

# 34
  • Мнения: 54 478
Казах , че съм раждала преди 13 години .
Тогава беше след раждане , сега може да има промяна .

# 35
  • Мнения: 411
Ако в 28 седмица имаш антитела , ти поставят ваксина .
Но при първа бременност това по принцип не се получава , защото кръвообръщението на бебето е отделно от това на майката . Смесване на кръвта на бебето с тази на майката може да стане при самото раждане , по време на отделянето на плацентата .
Аз нямах антитела и не ми поставиха в 28 седмица .


Тук предоставената от теб информация е НЕвярна и би могла да заблуди четящи тук.

# 36
  • Мнения: 54 478
Кое не е вярно ?

# 37
  • Мнения: 411
Не е вярно, че ако в 28 г.с. имаш антитела ти поставят глобулина-обратното, ако нямаш антитела ти поставят.
Смесването на кръвта на майката и плода може да стане и при други условия.

# 38
  • Мнения: 54 478
Е то според теб , най-добре на всички с RH -  да им се поставя ваксина още веднага щом се установи бременност .
Защото антитела се изследват и в начални седмици , не помня вече .

# 39
  • Мнения: 411
Не помниш, ала пишеш!?! И ще те прочете някой, и за вярни ще ти приеме писаниците.
Антитела по каса се изследват 3, 5 и 8 месец. Не се поставя глобулинът с установяване на бременността, защото има ефект на действие 12 седмици. Затова се хаква в 28 г.с., предпазва до раждането, след това, ако новороденото е Rh (+) те хакват с още една доза от глобулинчето.

# 40
  • Мнения: 54 478
И защо е тая злоба ?!
Като ти стане детето на 13 , ще те питам дали ще помниш !
Толкова неща ще са ти минали през главата дотогава .
Пък и в крайна сметка това е форум , не е крайна инстанция .
Лекарите са компетентни по въпроса .
Аз споделих моя опит .

# 41
  • Мнения: 411
И какво да те оставя да подвеждаш четящите, защото било форум и можеш да пишеш каквото ти хрумне! Няма да стане! Няма да допусна по такъв важен въпрос да се пишат свободни съчинения от лаици и някой като теб чул, не дочул, но защо да не го изпльокаме тук, ей така за спорта. Поправих те, ти продължи  да си твърдиш твоето, което е НЕВЯРНО и като видя, че си сгрешила започна с оправдания, как ТИ това си знаела, ала било преди 13 години, забравила си, дрън - дрън.
Не се заяждам, истината е една и не е твоята. Извини се на четящите тук, че си ги подвела!

# 42
  • Мнения: 54 478
Абе я се успокой ! Naughty
Темата не е чат , да се ядеш с мен !
Сто пъти написах , че на мен са ми поставили ваксината СЛЕД раждането !
Когато е трябвало са ми изследвали антителата . Не е нужно да помня до края на живота си точно ден по ден всичко от бременността .
Няма за какво да се извинявам , нищо не съм излъгала .

# 43
  • Мнения: 411
Как да не си подвела? Кой написа, че са му изследвали антителата през бременността и понеже си нямала и затова не са ти поставили глобулина, а ако си имала тогава щели да ти поставят?

# 44
  • Мнения: 54 478
Слушай сега , вземи се спри вече ! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт