Резус фактор несъвместимост

  • 14 163
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Нямаш съвест и доблест да се извиниш за невярно поднесената информация! Поне призна, че си сгрешила, макар и след дълго въртене и опорстване.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 592
Да открият антитела в кръвта на бременна жена е страшно.
Когато си видях резултата,че има наличие на антитела и един ферман,написан с червен химикал от хематолога спешно да се свържа с него или друг колега да ми се направят един куп изследвания,ми стана ясно,че имам голям проблем.
Ваксината не може да ти унищожи вече появили се антитела.Тя се бие профилактично.Не само след раждане,при мен я биха след амнио,не дай боже след травма също се поставя.
Слушайте лекарите и си правете редовно изследванията.Изключително рядко е да има жена с положителни антитела.Профилактиката е много сериозна в това отношение.
Ако има майка,на която са открили антитела през бременността,може да ми пише на ЛС.Мога много да и помогна.Тук няма да пиша първо,че стана като бойно поле и второ не искам да плаша бременните жени.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 994
slavka70, по-добре напиши основните изследвания, какво се гледа и кога се прави ваксината и защо.
Мисля, че ще донесе повече информация, отколкото стах за четящите.

# 48
  • Мнения: 856
Поради ред причини се консултирам независимо с 4 различни лекари.
От тях трима смятат, че антителата само се следят, но без нужда не се поставя ваксина. Само едната лекарка ми препоръча да си поставя профилактично в 28ма седмица, независимо че антителата ми са отрицателни. Общо взето, много рядко лекар препоръчва профилактично слагане на ваксина в 28 седмица и общоприетата практика е антителата само да се следят. Та в този ред на мисли, права е happpy. Другото е по-скоро изключение. Трима от 4мата лекари се занимават със следене на рискови бременности.

slavka70, и аз мисля, че ще е полезно да споделиш как се процедира, ако се открият антитела - общо взето този проблем вълнува всяка една от нас.

# 49
  • Мнения: 411
И в какво е права happy? Не само тя, тук и други твърдят, че в Бг се слага рядко антиД гама глобулин за разлика от другаде. happy твърди нелепости относно уловията при които се поставя, а не дали се използва в Бг или не.
karelia123, и ти като happy не си разбрала условията, при които се слага васкината. РАЗБЕРЕТЕ И ЗАПОМНЕТЕ АНТИД ГАМАГЛОБУЛИН СЕ ПОСТАВЯ В 28 г.с. КОГАТО НЯМА АНТИТЕЛА!

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 16:28 от Kalifornia

# 50
  • Мнения: 856
Kalifornia, чети внимателно! Аз никъде не коментирам условията, при които се поставя ваксината. Коментирам единствено и само факта, че поставянето на ваксината в 28ма седмица не е масова практика, а е по-скоро изключение. И това не е само в България. Ето ти препоръка на American Pregnancy Association, които твърдят същото:

"If a woman with Rh-negative blood has not been sensitized, her doctor may suggest that she receive RhIg around the 28th week of pregnancy to prevent sensitization for the rest of pregnancy."

Ако жена с отрицателен резус фактор не е развила антитела, нейният доктор може да препоръча поставянето на ваксината около 28ма седмица с цел предотвратяването на образуване на антитела до края на бременността.

Т.е. може да препоръча, но не е задължително.

От тук: http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/rhfactor.html

# 51
  • BG
  • Мнения: 2 458

Kalifornia , дали не би могла да бъдеш малко по-умерена в тона, който използваш?!
Моля да не ни крещиш и да не се държиш наставнически. Всяка бременна си има лекар, който да прецени как трябва да се постъпи. Тук споделяме, а кой как ще използва информацията, си е негова работа.
Благодаря предварително!



# 52
  • Мнения: 7
Здравейте
, аз също имам отрицателен резус фактор с кръвна група 0.
Много ме измъчва мисълта, че може да се отрази на детето ни и се надявам да е и то с отрицателен фактор.
Сега са ми назначили изследване за антитела,но нищо не казаха относно фактора на детето,дали ще го изследват и как? Някой може ли да сподели? Благодаря Ви!

# 53
  • BG
  • Мнения: 2 458
Здравейте
, аз също имам отрицателен резус фактор с кръвна група 0.
Много ме измъчва мисълта, че може да се отрази на детето ни и се надявам да е и то с отрицателен фактор.
Сега са ми назначили изследване за антитела,но нищо не казаха относно фактора на детето,дали ще го изследват и как? Някой може ли да сподели? Благодаря Ви!

По нищо не личи в профила ти, но щом са ти назначили антитела, значи си бременна. А факторът на детето се изследва след раждането. Не казваш първо дете ли ти е, което е от значение. Точно в тази тема, ако я изчетеш, се съдържат отговорите на въпросите ти.

# 54
  • Мнения: 8
M.P.P/87, ако това ти е първа бременност няма нищо страшно. Не могат да ти се образуват антитела, защото тялото ти преди това не е срещало положителен резусфактор и не може да образува антитела. Така че няма страшно. Трябва сега да те следят по-внимателно и перидочно да ти вземат кръв от вената, мисля че е в 3,5 и 8-месец. Евентуално след раждането, ако бебето ти е с положителен резусфактор трябва да ти бият анти Д гамаглобулин. Спокойно и леко бременеене   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 276
Има ли давност ваксината?

На мен ми я поставиха веднага след раждането на първото ми дете защото то беше (+), а аз съм (-).

Сега съм бременна с второто си дете. Нямам наличие на антитела в изследванията. Точно в момента съм в 28-а седмица и лекарката настоява пак да се ваксинирам. Обаче не разбирам защо, а тя казва "Трябва и това е."

 newsm78

# 56
  • Мнения: 411
Давност около 12 седмици.

# 57
  • София
  • Мнения: 276
Не. Нямах предвид срок на годност, а давност. Т.е. понеже ми е поставяна преди 5 години, дали трябва сега отново да ми се постави защото е изгубила ефекта си?

Благодаря за отговорите!

# 58
  • Мнения: 411
Ами да де, след като се постави ефектът и е 12 седмици. Затова, като се сложи в 28 г.с. и има ефект до 40 г.с. и ако се роди бебе (–) се поставя пак.

# 59
  • Мнения: 351
По време на моята бременност ми следяха единствено антителата, т.е. не са ми били ваксината във 28 седмица. След като родих ми биха ваксината, тъй като бебето е с +, а аз съм с - резус фактор. Живея във Финландия и съм сигурна, че ако имаше нужда, щяха да ми бият ваксината профилактично.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт