Децата с наднормено тегло

  • 25 640
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Вижда се от тук пишещите колко са кърмили!Не можеш да накараш бебе да яде насила от гърда!Няма начин просто.Може да засуче,но няма да суче достатъчно,че да "слезе"кърмата.Докато при хранене от шише,бебетата масово се натискат насила да изпият "млякото"до последната капка за да не се хвърли в канала.Там е много по-лесно да се прехрани бебе.И това,че на 4 месеца тежало 7 килограма,за мен не е драма.Ако е родено +4 кила,и наддава по над килограм за месец,това колко прави на 4 месеца?Или предлагата да се държи гладно,за да влезе в нормите на ЛЛ и на следващият месец  ще има"кърмата ми спря".Не виждате ли колко бебета се кърмят?Масова психоза е в последно време всяка да се оплаква,че "няма кърма".Според мен,главния проблем при затлъстяването е,че децата още от раждането си са на изкуствена храна.Следва захранването с купешките храни,които за мен са нездравословни.Не може едно бебе цяла година да го храните само с консерви,защото бурканчетата са това-консерви.Аз не бих се хранила цяла година така,та какво остава за едно бебе,което се развива и му трябват свежи витамини,не синтетичните наблъскани в бурканче стояло 2 години по прашасалите рафтове в магазина.Следва хранене от ДК,и после столовете и лафките във училищата,наблъскани с тестени закуски,безалкохолни и енергийни напитки.Тук масово всички са против джънка,но по площадките картинката е друга.На децата са им наблъскани снаксове,солети,пасти в ръцете за да могат майките им да се наприказват спокойно,а децата да мируват в количките.Децата не се движат,всички из парковете пристигат с колите си до кафето(събота и неделя),децата са с колелета които се бутат от родителя,коли на акумулатори,носени и т.н.Няма свободно тичащи деца.В кафето се купуват сокчета в кутия,кренвиршки за обед,няма почти деца по пързалките и катерушките,почти всички хрупат опаковани храни и гледат зомбирано в таблета.Моето дете няма и 4 години а вече ходи по 7 километра когато сме на разходка.Колко от вас,пишещите тук могат да изминат такова разстояние?Колко от вас ходят да спортуват?не платено из фитнесите,то не означава че нямащите финансова възможност няма да могат да спортуват.Едни маратонки и бягаш из парка,не е скъпо.Има начин,но хората ги мързи просто.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 995
Вижда се ти колко си хранила от шише Simple Smile
Няма начин да накараш бебе да изпие повече, отколкото му се пие.

И в 7-те килограма при 4-месечно не виждам проблем. Абсолютно си влиза в здравословните норми: 5,500 - 8,500.

# 47
  • Мнения: X
Бебетата растат много бързо, не е коректно да коментираме бебета по отношение  наднормено тегло.

# 48
  • Мнения: 1 817
Бебетата растат много бързо, не е коректно да коментираме бебета по отношение  наднормено тегло.

И на мен ми е интересно как се стигна до тук и какво общо имат бебетата, които е трудно да накараш да пият повече, отколкото имат нужда, със проблема на подрастващите с килограмите? Но все пак нямаше как да мине без бунта на кърмачките... Tired

# 49
  • София
  • Мнения: 1 103
  Пълните деца от моето обкръжение, които познавам със сигурност знам, че са кърмени. Но и наблюдавам още нещо в тези семейства - храната е основен начин за общуване между членовете на семейството. Някак около пазаруването, приготвянето и консумирането на храна се върти цялото ежедневие. Разходки, игра, забавления се случват за кратко само ако остане време от тези дейности и то не всеки ден. Освен това децата непрекъснато биват хвалени, как си изяждат всичко и нямат претенции към храната. Обаче в малкото случаи, когато попаднат на детската площадка сякаш не знаят, какво да правят там и ако видят, че някой нещо яде моментално се лепват и започват да просят храна.
 

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 12:22 от miramar

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Петен, по повод мнението ти за кърменето и АМ, само едно ще ти кажа. Аз съм кърмена до 2 год възраст, не съм хранена с вредна храна като дете (тогава почти нямаше такава) и съм дебела от 7 год възраст. Брат ми и моите деца не са кърмени никога (нямах кърма и нищо не можа да помогне да дойде) и са кльощави и тримата.
С което не искам да кажа, че от кърмата се пълнее, а от АМ не. Нито обратното. Просто не е това причината и няма връзка според мен. И да - не можеш да накараш бебе да пие от шише повече от колкото иска.

# 51
  • Мнения: 1 513
Не мисля,че бебетата и кърменето имат място в тази тема.
Моето дете е семейно обременено от към напълняване и ,като плюс за да е розова картината се оказа че антихестаминовите препарати, които до преди 20 дни приемаше непрекъснато изострят силно апетита. Детето не е ходило на ясла,започна направо на градина на 4 години. До миналата година година не сме имали такива проблеми,докато не започна да прави  бронхоспазми биене на урбазон и т.н. От 10 дни е на гимнастика,всеки ден по 1 час и три пъти седмично е на карате. Направихме и хранителен режим,резултата е -1,500 от теглото и факта че детето прояде неща които го караха да повръща от отвращение.
Факт е ,че на децата им липсва движение. Факт е и,че премахването на училищните столове /поне според мен/ не донесе нищо добро.
Ето цитат от фейсбук групата на синът ми,където родителите се информираме за неща покрай групата.
Днес добро меню имат децата! Сандвич 🍔, спагети 🍝, пица 🍕
😕
както се досещате не само аз бях недоволна. Под такива менюта стоят подписите на "инструктор диетично хранене" ooooh!

# 52
  • Мнения: X
Ето нещо интересно: Бенто - японският обяд.
3 части въглехидрати, 2 части плодове и зеленчуци, 1 част белтъчини, но липсват мазни храни и рафинирана захар.

http://bnt.bg/part-of-show/bento-yaponskiyat-obyad-za-vtalyavane

# 53
  • Мнения: 54 413
Съмнявам се някой да се втали с въглехидрати. Crazy

# 54
  • Варна
  • Мнения: 758
Дъщеря ми си е "тантуреста" по рождение.
Шоколад опита като стана на две. Свекърва ми не разбираше какво толкова се тръшкам и и даваше зад гърба ми, щото било полезно за сърцето.
"Дебела" стана след като на около 4 години една зима беше постоянно болна, на разни витамини, аериуси и т.н. Отделно изкара повече от половината боледувания при майка ми, където няма никакъв контрол (май се е случвало да изпива и по 1 литър сок за един ден, при норма вкъщи максимум 1 чаша на ден и то не всеки ден).
Водила съм я на изследвания, предписаха ни диета, която да задържи килограмите на едно ниво. Главните промени бяха в режима, а не в количеството или вида на храната. Докато го спазваме, наистина не качва килограми. Лятото не ни се получава.

Аз на младини изяждах огромни количества храна (закуска - бурканче кисело мляко с 2-3 лъжици захар и 4 сегашни филии хляб; обяд - 2 пържени яйца, 1-2 изпържени картофа, ако има и пиперче и някое саламче и поне 2 филии хляб, следобедна закуска от половин хляб препечени филийки с кутийка майонеза, някакви салами, кашкавали и нещо сладичко, а ако няма сладичко директно захар върху филията; вечеря - след 21 ч., преяждане с каквото там има).
Движение след 8 клас - граничещо с нулево.
Резултатът?
На 16 г., при височина от 173 см. бях 50 кг.
Там някъде започнах да пия лекарства за анемия и качих 12-13 кг., 7-8- години по-късно пих противозачатъчни и качих още 10, последните 10 ги качих като замених гофретите с трици с хляб от пекарната... това дето навремето го ядях за един ден, сигурно сега го ям за три а съм 80 кг. - та мисълта ми е -
най-ядящите хора, които познавам обикновено са клечави.

Дъщеря ми, която вече е на 9 г. и на която нарочно не давах много пари за у-ще, (до III кл. по 30 ст. на ден) за да не си купува глупости пита защо трябва да яде в стола, а клечавите А, Б и В могат всеки ден да ядат дюнери и никога не ръфат ябълки като нея, а само чипсове и кубети.
Ами не искам да я карам да се чувства като извънземно и да я е страх да ми признава, че и тя си е купила кубети. Качихме и дневните на левче. Предпочитам доволна пухкавела, отколкото изнервена и изтормозена такава, която смята, че дори и родителите и не я харесват такава, каквато е.

А всъщност започнах да пиша, защото се ядосах на някои от нещата, които прочетох малко по-нагоре. Най-обичам да ми дават съвети хора, които не са се сблъсквали с даден проблем, убедени са, че това е само и единствено тяхна заслуга и са готови да ръсят квалификации насам и натам.

# 55
  • Мнения: 11 337
Ами не искам да я карам да се чувства като извънземно и да я е страх да ми признава, че и тя си е купила кубети. Качихме и дневните на левче. Предпочитам доволна пухкавела, отколкото изнервена и изтормозена такава, която смята, че дори и родителите и не я харесват такава, каквато е.

А всъщност започнах да пиша, защото се ядосах на някои от нещата, които прочетох малко по-нагоре. Най-обичам да ми дават съвети хора, които не са се сблъсквали с даден проблем, убедени са, че това е само и единствено тяхна заслуга и са готови да ръсят квалификации насам и натам.

Дай да ти стисна ръката  Hug Няма да те разберат хората, за които е написано, но те разбирам напълно и съм съгласна с всяка дума.

Предпочитам дъщеря ми да я науча да се харесва ВСЯКАК отколкото да я уча как на всяка цена трябва да е слаба и критична към всяка хапка. Да си слаб не означава, че си по-щастлив, а напоследък опита ми покзва, че не означава и че си по-здрав.


# 56
  • Мнения: 54 413
За по-здрав е относително дали е вярно, има и други фактори.
Но за по-добре изглеждащ, спор няма!
Аз не бих учила дъщеря ми да се харесва всякак,  абсурд! Naughty
Значи да ѝ мисля злото, не само във здравословно отношение.

# 57
  • Мнения: 11 337
Но за по-добре изглеждащ, спор няма!

Има, има спор.  Laughing Ела питай моя мъж дали да съм слаба или заобленка  Wink
Личния ми живот през годините също показва, че като съм заоблена дама с пищни форми се радвам на двойно повече мъжко внимание. Но страничното мнение няма никакво значение, важното е човек да се харесва и да е щастлив. Но нека пак не изместваме темата в друга посока.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 103
Но за по-добре изглеждащ, спор няма!

Има, има спор.  Laughing Ела питай моя мъж дали да съм слаба или заобленка  Wink
Личния ми живот през годините също показва, че като съм заоблена дама с пищни форми се радвам на двойно повече мъжко внимание. Но страничното мнение няма никакво значение, важното е човек да се харесва и да е щастлив. Но нека пак не изместваме темата в друга посока.

  И аз забелязвам, че в някои семейства заоблените фигури се ценят повече. Имам познато семейство с две дъщери - по-голямата от малка е спортна натура, многа подвижна и не прекалява с храната, а по-малката, която е на 6 вече е доста заоблена и не обича да се движи много много. За мое огромно учудване голямата е нарочена за черната овца - вечно и се натяква, че не се храни достатъчно и е много слаба, което не е вярно. Детето си изглежда съвсем добре, но на фона на сестра си наистина изглежда по-фина.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Но страничното мнение няма никакво значение, важното е човек да се харесва и да е щастлив.

Страничното мнение през пубертета и младостта има огромно значение според мен. И някак си ми се струва много трудно човек да се харесва, ако никой друг не го харесва. Аз поне никога не съм успявала да го постигна. А още по-трудно е да си щастлив, ако не се харесваш и другите не те харесват. Аз също не бих учила децата "да се харесват всякак". Човек живее в общество и ако иска обществото да го приема добре трябва да се съобразява с наложените в обществото модели и разбирания. В нашето общество в днешно време е наложено, че да си слаб е красиво, да си дебел е грозно. Това е положението. Независимо дали ни харесва или не. И от собствен опит, ще ви кажа, че разликата в отношението на околните е огромна. Била съм дебела през целия си съзнателен живот, с изключение на един период от 4 год. Съвсем различно е - самочувствие, отношение към себе си, отношение към околните, тяхното към теб, поведение, всичко е различно. И е по-хубаво когато си слаб. Това е положението. Естествено говоря за истинското наднормено тегло и затлъстяване. Да си леко пухкав е ясно, че не е фатално, нито е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт