РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 394
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 555
http://imageshack.us/a/img580/226/img8395g.jpg

Бертичка, пропуснах да ти кажа, че чантата дето си зашила към куклата е супер.
Друг път никога не се подценявай така! Страхотни са зайчетата Heart Eyes Аз се чудя дали за едно детенце да направя такова зайче или овчица  Thinking Докато го мисля Коледа ще дойде...
Чантата я сложих в последния момент, за да не е някак с празни ръце.
Бертичка, косата на твоята Тилда от онази специалната вълна за косички на кукли ли е?
Embarassed Embarassed Embarassed Не ми се смейте обаче дори не знам какви са тези специални вълни. Аз съм много начинаеща в тези неща. Просто реших, че няма да спазвам никакви правила и ще правя каквото ми хрумне. Та косата е от еко кожа  Blush Приших я като скалп отгоре. Реших, че ще е по-добре от прежда или нещо такова, защото може да се реши и да се правят прически.

# 211
  • Мнения: 44
Благодаря за хубавите думи! Зайците ги правя за втори пьт( пьрвите два бяха за племеницата). Разочарована сьм, защото им знам кусурите...тези станаха по- несполучливи от пьрвите. Както и да е де... Важното е, че сьм ги правила с голямо желание.

# 212
  • Мнения: 1 291
Embarassed Embarassed Embarassed косата е от еко кожа  Blush Приших я като скалп отгоре.
Чудесно! Открила си нещо ново, лесно и икономично. Вълната май беше ангора  newsm78 и изглежда точно като това, което ти си направила, но е ужасно скъпа.

# 213
  • Мнения: 555
Ами става наистина, но се ограничаваш от към дължина и модел на куклите. За тилда става, но за по-голяма кукла ще седи като къса коса на трол  Laughing
Имам същата еко кожа в бяло и в екрю и мисля да пробвам следващия път да направя блондинка pletka

# 214
  • Мнения: 11
Леле, прекрасни неща сте сътворили! Куклата много ми харесва. По принцип тези слабичките и изпънатите в английски стил Тилди не са ми на сърце, но в тази направо се влюбих! Има си душичка:)
Зайците са уникално добри. Всеки си знае кусурите и им се ядосва, и ги вижда всеки път, щом погледне нещото. А да ти кажа хората, които ги гушкат и им се радват, никога не забелязват нито едно дребно нещичко, което може да се е объркало. А пък за играчка, правена за дете, какво да говорим - напълно съвършени са си зайците! И снимките са им разкошни, и самите те:)

Аз сега се гмурвам в тия албуми да разглеждам... Така като вземе някой да сподели нещо такова и ми отива деня пред компютъра в ахкане:)

# 215
  • Мнения: 555
tea_blue напълно съм съгласна. Всеки си знае косурите като сътворява нещо. Така израстваме и се учим. Никога няма да е перфектно, но за следващия път ще сме малко по-добри.
И аз си падам малко перфекционист, но се научих, че нещата създадени набързо с някакво първично вдъхновение винаги стават уникални. Дори да имат недостатъци.

п.п. в темата за храбрата шивачка сме заформили заговор. Искаме да пишем на Продавалник с молба да ни направят раздел за ръчно изработени нещица. Въпроса е да оформим някакъв текст и да се обединим в иска си. Който е За да пише. Да измислим някакви искания пък да видим какво ще се получи. Peace

# 216
  • Мнения: 44
Mомичета, аз не живея в България, но с удоволствие ще ви подкрепя! Например в нашето градче, през август месец, всяка вечер на центъра има пазар на различни занаятчии...и хората продават с голям успех. Най-голямата атракция е един пич с грънчарско колело...прави всичко на улицата, пред хората. И въпреки, че една вазичка струва 60 евро, хората си купуват с усмивка на лице.  Hug

# 217
  • Мнения: 11
Bertichka, веднага се включвам, само пиши как! Иначе ще ида в другата тема и ще видя, пък дано се получи:)

# 218
  • Мнения: 676
Здравейте, талантливи момичета! Вашата темичка ме остави без дъх - толкова красиви неща, толкова готини идеи и най-вече толкова е мило децата да играят с неща, изработени с любов от мама, вместо купени от магазина  Heart Eyes Поздравявам ви за това, което правите! Възхитена съм!  bouquet

Пуснах тема във вашия подфорум, но не знам дали ще бъде забелязана за това влизам и тук, за да ви помоля за помощ. Фондация "Нашите недоносени деца" ще проведе благотворителен коледен базар, като със събраните средства ще закупим гнезда за кувьози, с които да оборудваме отделенията - тези гнезда имат голямо значение за доброто развитие на недоносените бебета, тъй като са така разработени, че максимално да напомнят майчината утроба.

Това е темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684937.0
В сайта на фондацията може да прочетете повече за гнездата http://premature-bg.com/iniciativi-i-novini/item/168-dobrovolci- … -valshebstvo.html

В момента събираме доброволци, които са готови да дарят труда и времето си, за да стане базара реалност и да направим този подарък на най-малките и борбени дечица на България. Ще се радвам ако сред вас намерим съмишленици!

# 219
  • Мнения: 555
tea_blue, нещо не мога да се съсредоточа и да измисля поне до някъде текста ooooh!
Трябва да е нещо такова:
"Здравейте, скъпи администратори на Продавалник,
Обръщаме се към вас с една молба и се надяваме да срещнем разбиране и подкрепа.
Ние сме от хората в България, които не ги мързи да работят и непрекъснато създаваме нови и нови неща в името на изкуството и за собствено удоволствие. Нашите неща са ръчно изработени с много любов и търпение.
Пазарът на ръчно изработените неща в България набира все по-голяма сила. Затова ние се обръщаме към вас с молбата във вашият сайт да бъде заделено малко пространство (категория), в която ние да предлагаме своите продукти.
Смятаме, че нашите продукти заслужават да бъдат отделени от масата обяви, които се пускат и вярваме, че това ще донесе допълнителни облаги и за вас.
Потребителите/клиентите, които предпочитат да си купят нещо от уникално не са никак малко, но нашите творения остават незабелязани, тъй като никъде няма графа или поне опция, с която да отбележим, че артикулът е ръчна изработка и това да го отличи от останалите продукти с подобен характер.
Надяваме се да отделите време и да помислите над нашето предложение и разбира се ще очакваме вашият отговор.
Поздрави и усмивки от групичката със сръчни ръчички"

На прима виста нещо такова ми хрумна. Редактирайте и допълвайте  Peace
Пингуи аз бих дарила нещо, но не знам какво би било търсено и как да стане дарението? Нямам възможност да присъствам лично на базара (предполагам ще е в София)

# 220
  • Мнения: 1 291
Бертичка, ако решиш да участваш, нещата, които изработиш ще ги пратиш по пощата или по куриер. Simple Smile Поне за Пазарджишкия панаир така процедират момичетата. Иначе всякакви красиво направени неща се купуват - декорация за дома, детски играчки, тениски... Хубаво е да не са много скъпи - до 5 - 10 лв.

# 221
  • Мнения: 555
Мога да даря кучешки дрешки  Mr. Green Нямам много налични декорации и други подобни, но мога да помисля по въпроса.
А за цените ние ли си ги определяме?
Не съм участвала в базари от времето като ходих на училище, но не е ли ясно че е с благотворителна цел и, че тази сума отива за някаква кауза и не е толкова важно какво си купуваш  newsm78
Просто си разсъждвам де. Но си мисля, че човек като си подарява труда то поне да вземе повече пари от него и да отидат за конкретната кауза и съответно да се съберат повече пари Thinking
Иначе за 5-10 лв могат да се направят доста дреболийки, но колко дреболийки трябва да се съберат, за да се спечелят достатъчно пари?

Надявам се да ме разбереш правилно. Просто искам да рзбера какъв е принципа на работа на тези базари и кое би спечелило повече пари, а не кое би било най-купувано, защото е евтино. Hug

# 222
  • софия
  • Мнения: 3 382
Присъствах на велиденския базар на тортените мами. Напълно съм съгласна, че дреболиите се купуват повече, а капка по капка вир. Всеки, който може да допринесе с нещо дребно или по-едро ще се почувства адски добре.
 И малко по темата:



 Това е Еди, а повече за него тук:http://slavinimaistoriiki.blogspot.com/2012/10/blog-post.html

# 223
  • Мнения: 2 343
Слабе, златни ръце имаш, много хубав Еди!

# 224
  • Мнения: 1 291
Бертичка, от самото начало трябваше да те насоча към цитираната тема за базара. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684937.0 Simple Smile Най-добре пиши в нея и си задай въпросите на място.

Слабе, голям симпатяга този Еди! Ама и ти как бързо ги твориш!!!

И за да се реванширам, че разводних темата, възможно най-скоро ще снимам и споделя с вас една къщичка то кашон на климатик, която направих наскоро на моите породени фурии. Ще се постарая да я декорирам преди фотосесията. Кончетата отпаднаха, защото баба им купи едни надуваеми китайски магаренца, но съм на коледна вълна - снабдих се с платове от скрина на дядо (Бог да го прости!) и вече ме сърби ножицата за нови проекти!

Общи условия

Активация на акаунт