РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 833
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 429
Еее, това за онези вкусните гъбки и желъди, нали?
За съжаление не мога да помогна, но и аз бих се снабдила с една такава, ако някой е виждал някъде

# 31
  • Мнения: 4 841
Аз имам от свекърва ми преса за орехчета. Никъде не продават вече такава преса. Евентуално в продавалника ако се намери.

# 32
# 33
  • Мнения: 7
 newsm51  и аз тук, а плажните дюни ще ги пропуснем и тази година  Sad

# 34
  • Мнения: 429
agnesana,   bouquet за идеята за продавалника.
devi4ca,   bouquet за идеята за формите.
Не знам как са вървели по магазините, но тези ще ми свършат работа мисля http://prodavalnik.com/prodavam-forma-za-sladki-i5432949
Само, че като се загледах май има ръжда вътре, това дали ще може да се изчисти само ме притеснява, рамлим, какво ще кажеш?

Последна редакция: чт, 07 юни 2012, 16:56 от shanel1982

# 35
  • Русе
  • Мнения: 7 085
Знам, че кока-колата разяжда ръжда.
Според мен, обаче това не е ръжда, а просто не е измита добре.
Мисля, че тези преси са алуминиеви. Имах такава, но я продадох преди 2-3 години. Само дръжките и бяха хванали ръжда.

Последна редакция: чт, 07 юни 2012, 17:48 от viki_1974

# 36
  • Мнения: 76
Запис и от мен Simple Smile

Zl-76 браво на теб, че създаваш работа на кмета   bouquet няма само да си почиват я Simple Smile Още повече и че има резултат, както казваш Simple Smile

# 37
  • Мнения: 4 841
Не знам как са вървели по магазините, но тези ще ми свършат работа мисля http://prodavalnik.com/prodavam-forma-za-sladki-i5432949

Цената обаче е  ooooh! В сладкарската тема във форума по коледа се търсеше такава преса и я бях намерила за 7лв в продавалника. Явно се усети търсенето и цената скочи. И аз си мисля, че не е ръжда, но все пак ако си решила да я купуваш, то по доре питай преди това. Според мен ако има ръжда, то няма да е практична.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 526
   Бре, че много сте изписали от вчера!
   Допълних линковете, посочени от Карола Simple Smile
   

# 39
  • Русе
  • Мнения: 656
....
Мисля, че тези преси са алуминиеви. Имах такава, но я продадох преди 2-3 години. Само дръжките и бяха хванали ръжда.

Аз не съм виждал от близо такава формичка (ние нямаме ), но изглежда да е алуминиева. Алуминия не ръждясва, по начина както ръждясва желязото. Понякога, ако се съхранява лошо, той се окислява и окиса е един бял прах, разпрашва се  Wink . Но такава жълта ръжда не може да има, освен ако формичката не се е допирала до ръждиво желязо. Почистването- сода каустик, ако може да се намери, може и малко шкурчица да "играе" преди това.

# 40
  • Мнения: 1 310
За блок Русия - един от живущите беше пуснал тема в Клюкарника. Малко го понасметоха, че щом проблемът е от 30 години, къде са дремали досега собствениците. Донякъде са прави. Аз също не ги оправдавам, защото не са си стопанисвали добре блока. Имали са много и дългогодишни течове. Отделно льосовата почва. Но писах, че ако решат да набират средства ще участвам. Останах с убеждението, че така ще процедират, но нищо повече не чух. Нещо да сте чували вие по въпроса?
Предполагам, че блокът трябва да се укрепи както е единият от блоковете на спирка Тотлебен.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 656
 Абе къде са дремали, то хора не останаха, особенно пък такива дето могат да съберат пари.

С блока Булаир нещата са по-други, там зная кой прави ремонта. Не знам дали са събирани пари от хората въобще. Но този ремонт е просто укрепителен и успокоителен Wink. Според мен е трудно да се спре такава огромна маса бетон, особенно ако условията за накланянето (течове от канализация например) още са налични.
 Да не ти се случва !

# 42
  • Мнения: 4 841
Питах мъжа ми за пресата и каза, че е алуминиева и не ръждясва. Значи тази просто си е мръсничка.

Сега ако някой пусне и рецепта за орехчетата ще е супер.
Аз моята мислех, че съм я занесла в една приятелка, че с нея обсъждахме правенето на орехчетата, но сега половинката каза, че била в нас. Та тези дни може и да ме огрее музата да направя нещо, ако намеря читава изпитана рецепта.

Аз се хванах да си подреждам кухнята и най - накрая се реших да се оттърва от част от наследството на свеки и намерих една камара формички и какво ли още не за сладки. Тези, които ми харесаха си ги запазих, другите ще и ги изпратя да са при нея.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Аз не получих писмен отговор на моята молба до кмета но пък си свърши работата. Светофарът на Плиска ( кръстовището на Париж) вече се вижда. Някой да каже дали са разчистили клоните от кръстовището на Борисова и Скобелев. За там също бях му казала.

# 44
  • Мнения: 4 841
Ти писмено ли си подаде жалбата или устно?

Общи условия

Активация на акаунт