РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 818
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И устно, и писмено. Той си записа но ме помоли да го пусна на имейла също. Само да го гепна още веднъж, цял списък съм приготвила  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 820
Аз не получих писмен отговор на моята молба до кмета но пък си свърши работата. Светофарът на Плиска ( кръстовището на Париж) вече се вижда. Някой да каже дали са разчистили клоните от кръстовището на Борисова и Скобелев. За там също бях му казала.

бързаш  Laughing ще мине малко време докато ти отговорят, но ще го направят със сигурност  Peace
дупките бяха оправени поне 2 седмици преди отговора им

# 47
  • Мнения: 820
И устно, и писмено. Той си записа но ме помоли да го пусна на имейла също. Само да го гепна още веднъж, цял списък съм приготвила  Mr. Green

ха-ха .... и ако им кажем, че сме се наговорили тук  Laughing

Сега сериозно - бясна съм на това, че грубо ни принуждават да си спираме децата лятото от детска градина и съм решила ако продължават така да подготвя едно писмо до Кмета, да помоля майки да се подпишем и да идем да му го занесем ... защото те - градините нали са общински?!?! Кой да ни гледа децата като работим? Да си решават проблемите с отпуските без да ни тормозят като виждат, че ходим на работа и че имаме по 2 седмици отпуск лятото. Вие какво мислите по въпроса?

# 48
  • Мнения: 0
Аз не получих писмен отговор на моята молба до кмета но пък си свърши работата. Светофарът на Плиска ( кръстовището на Париж) вече се вижда. Някой да каже дали са разчистили клоните от кръстовището на Борисова и Скобелев. За там също бях му казала.

Още миналата седмица- в петък Peace

# 49
  • Мнения: 469
За коя градина става въпрос или е масово?

# 50
  • Мнения: 820
масова практика е да ти пуснат едни списъци и да кажеш кога детето ще ходи и кога - не и се започва едно - ама вие, съпруга, едните баба и дядо, другите ... някоя кака, близка и цяло лято ще мине  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 51
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Питах мъжа ми за пресата и каза, че е алуминиева и не ръждясва. Значи тази просто си е мръсничка.

Сега ако някой пусне и рецепта за орехчетата ще е супер.
Аз моята мислех, че съм я занесла в една приятелка, че с нея обсъждахме правенето на орехчетата, но сега половинката каза, че била в нас. Та тези дни може и да ме огрее музата да направя нещо, ако намеря читава изпитана рецепта.

Аз се хванах да си подреждам кухнята и най - накрая се реших да се оттърва от част от наследството на свеки и намерих една камара формички и какво ли още не за сладки. Тези, които ми харесаха си ги запазих, другите ще и ги изпратя да са при нея.
Ето ти рецептата,като направиш да викнеш да ги опитаме.... Wink
Скрит текст:
 орехчета с преса
За тестото:
5 ч.ч. брашно
2 пакетчета краве масло
3/4 чаена чаша кисело мляко
1 чаена лъжица сода бикарбонат
1 чаена чаша захар
Всичко се омесва и се пече във формата за орехчета.
Прави се малко топче от тестото и като се затвори пресата става фигурката.

За крема:
1 литър мляко
5 супени лъжици брашно
2 яйца
1,5 чаена чаша захар (на вкус).
половин пакетче масло
2 ванилии

Отделя се от млякото една част и в него за разбива брашното и яйцата.
Като заври останалото мляко със захарта се добавя частта с яйцата .
Бърка се докато се сгъсти.
Като се махне от котлона се прибавя маслото и ванилията

Пълнят се готовите фигурки и се слепят 2 по 2.
Отсрани се овалват в смлени орехи.
                  

# 52
  • Мнения: 76
Zl-76  Peace още нямам детенце, а и докато тръгне на градина ще мине доста време, но ако направите такава подписка ще се подпиша задължително Simple Smile

# 53
  • Мнения: 250
масова практика е да ти пуснат едни списъци и да кажеш кога детето ще ходи и кога - не и се започва едно - ама вие, съпруга, едните баба и дядо, другите ... някоя кака, близка и цяло лято ще мине  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Амиии, детските учителки имат 53 дни год. отпуск, които им се дават през лятото наведнъж. Аз мисля, че е нормално едно такова питане кога детето ще посещава градина и кога-не......
До миналата година задържах Йоан вкъщи за по 1-2 месеца, но от тази година вече съм на работа, та съм уведомила, че и двете ми деца ще посещават ясла и градина  Peace

# 54
  • Мнения: 90
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=914488

Това чухте ли го???? Къде се намира яслата? По новините казаха, че ДГ в близост се казвала Звездица...

# 55
  • Мнения: 4 406
масова практика е да ти пуснат едни списъци и да кажеш кога детето ще ходи и кога - не и се започва едно - ама вие, съпруга, едните баба и дядо, другите ... някоя кака, близка и цяло лято ще мине  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

 И ако упорстваш, се държат пренебрежително с детето и накрая от жал наистина го спираш от сборните групи...

# 56
  • Мнения: 820
масова практика е да ти пуснат едни списъци и да кажеш кога детето ще ходи и кога - не и се започва едно - ама вие, съпруга, едните баба и дядо, другите ... някоя кака, близка и цяло лято ще мине  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

 И ако упорстваш, се държат пренебрежително с детето и накрая от жал наистина го спираш от сборните групи...


именно - аз съм против именно този тормоз ... наистина се замислям сериозно, защото в крайна сметка никой няма техните отпуски, никой не може да си позволи да си остане вкъщи и не всички имат баби и дядовци на разположение ...

# 57
  • Мнения: 820
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=914488

Това чухте ли го???? Къде се намира яслата? По новините казаха, че ДГ в близост се казвала Звездица...

това е нашата ясла в Дружба 1  Sad

# 58
  • Мнения: 4 841
Ето ти рецептата,като направиш да викнеш да ги опитаме.... Wink
Скрит текст:
 орехчета с преса
За тестото:
5 ч.ч. брашно
2 пакетчета краве масло
3/4 чаена чаша кисело мляко
1 чаена лъжица сода бикарбонат
1 чаена чаша захар
Всичко се омесва и се пече във формата за орехчета.
Прави се малко топче от тестото и като се затвори пресата става фигурката.

За крема:
1 литър мляко
5 супени лъжици брашно
2 яйца
1,5 чаена чаша захар (на вкус).
половин пакетче масло
2 ванилии

Отделя се от млякото една част и в него за разбива брашното и яйцата.
Като заври останалото мляко със захарта се добавя частта с яйцата .
Бърка се докато се сгъсти.
Като се махне от котлона се прибавя маслото и ванилията

Пълнят се готовите фигурки и се слепят 2 по 2.
Отсрани се овалват в смлени орехи.
                  


Благодаря ти много  Hug 

Като гледам каква е дозата, май ще трябва да си спретнем форумска среща със 100% присъствие и май и ще останат от орехчетата.
Ще измисля как да намаля петте чаши брашно на две някак си  newsm78

Ако се съгласите на среща пък ще се прежаля за цялата доза   chef

# 59
  • Мнения: 820
ооооооооооо среща - ДАААА вчера много ми хареса, много!

Общи условия

Активация на акаунт