Хотелски комплекс с ресторант-градина, до 2 часа от София

  • 6 035
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 134
Здравейте,

Имам нужда от помощ и тук сте се събрали толкова много пътуващи хора, че се надявам на добри идеи. Планираме сватба за месец юни 2013 и търсим комплекс хотел и ресторантска част за около 80 човека (като настаняването може да става и на други места наблизо). Аз съм родом от София, където и е повечето от семейството, а младоженецът е чужденец. С организацията ще се заемат основно мои роднини, а и аз имам много ограничена възможност (две седмици този август) да обикалям места заедно с годеникът ми. Намерихме страшно много места в България и търся начин да ограничим избора и да получим препоръки къде да търсим по-концентрирано. Това са горе-долу критериите:

-- до 2 часа от София, по възможност по добър път
-- 80 човека капацитет на ресторанта, най-добре в лятна градина
-- възможност за нощувки в комплекса или наблизо
-- харесва ни битов стил, но да е направен с вкус
-- приоритет номер едно ни е да има много и хубава храна, на украсата не държим чак толкова

Засега гледам Копривщица и в Стара Планина като цяло, Рибарица, Долна Баня, към Пловдив варианти и изобщо тотално се заляхме с информация, без да сме харесали май нищо конкретно. Най-много би ми помогнала личната препоръка. В България има толкова красиви места, искам да е наистина хубаво, особено като се има пред вид че се гордея много с родината си и искам всичко чуждестранни,а  и български гости да изпитат радостта от празника ни на някое наистина специално место.

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО за всяко мнение.

# 1
  • Мнения: 12
http://hotelpriroda.com/ - не е битово, но много читаво реновирана база, много хубава храна и много разбрани хора.

# 2
# 3
  • Мнения: 48
Винарната в Старосел:  http://www.starosel.com/restorant.html
Има интересен винен тур и може да посетите гробницата. Успех ! Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 1
http://hotel-atlanticbg.com/-страхотен комплекс в Пазарджик

# 5
  • Мнения: 5 134
Благодаря много за идеите!!

Много ми хареса "Езерото" поне по снимките!! Някой бил ли е там да сподели как е храната?

Старосел също изглежда страхотно, но малко ме притеснява дали цените са поносими. Като гледам в Интернет, доста известни личности имат афинитет към това място.

Хотел Природа нещо изобщо не мога да го преценя по снимките, имате ли повече информация как е храната и обстановката като цяло? На снимките където са правили сватби нещо украсата е ужасна (според мен) и изобщо не е в мой стил, но това предполагам се коригира по договаряне.

Мерси и за хотела в Пазарджик, сега ще го погледна.

# 6
  • Мнения: 11 140
Eлена,
"Природа" не е лошо място, става за непретенциозен уикенд с деца, тъй като има голяма хубава градина (не особено поддържана), природата наоколо е недокосната (извън градчето е, в планината), но за вашия случай категорично НЕ.
Храната в ресторанта не е идеално лоша, уж прясна, но са 10 най-основни неща на кръст, няма деликатеси, няма нищо по-специфично, няма и ресурс за поемане на 80 човека, мисля - като кухня и персонал.
Абе мястото е реновиран пионерски лагер, той е реновиран прилично, но някои нещо не могат да се променят.

Ако искаш Долна Баня, по-добре виж възможностите на Кедър, но не съм запозната добре с кухнята им.

Към "Езерото" в Костенец също чувствата са смесени. По-скоро не е това, което търсиш.
Доста неща ми се въртят в главата от моя опит, ще помисля пак дали мога да ти предложа нещо конкретно (макар че сватби не съм правила Simple Smile) Легловата база всичките 80 човека ли трябва да поеме, или само част от тях?

Eдно от местата със запазена атмосфера, които можеш да пробваш, е Жеравна - там има горе-долу един голям ресторант (но има някои проблеми и с обслужването в него, въпреки че познавам собственика) и много къщи за гости, в които могат да бъдат разпределени успешно хората да спят. Но, е на доста над 2 часа от София. По-скоро е на 4 Simple Smile
Сега, аз понеже съм малко лудичка, бих ти препоръчала истински изчанчано място като Косово или Ковачевица, но там просто няма равно място, където да ги съберете всичките Simple Smile
Всъщност, може да пробваш съседното - Лещен. Там всичките 15 къщи за гости и механата са собственост на едни и същи хора и могат да се наемат накуп.

Малко е трудно да се съчетаят хубаво място, съдържащо местната екзотика, с добра храна, и хотел с "ресторант-градина". Няма да обяснявам защо е така, ама е така.
Ако е луксозно, най-вероятно ще е скъпо и на кофти място. Ако е на хубаво място - най-вероятно ще е на баир и няма да има лукс Simple Smile И последно, ако отговаря на другите условия, храната ще е ужас... аз лично харесвам храната на много малко места, и затова бих подходила крайно избирателно предвид изискването ти "да има много и хубава храна" Grinning

Последна редакция: чт, 07 юни 2012, 18:13 от Параход

# 7
  • Мнения: 5 134
Параход, страхотен отговор и мислим на една вълна.

Мен лично разстоянието не ме притеснява, но както казах вече неудобно ми е да ангажирам родителите ми да се разкарват поне няколко пъти преди събитието, а аз после да се цопна на готово с гостите Simple Smile. Затова ми се иска да е възможно най-близо. Всъщност и София не е изключена, но ми се струва че там много сватби се правят на абсолютен конвейр и ако видя още една снимка на арка от балони и хора натъпкани като сардини просто ще припадна  Rolling Eyes

Това за Ковачевица ми мина като идея, обаче не знам наистина как ще е с капацитета. Ще видя за Лещен какво мога да намеря.

Откъм храна и аз съм претенциозна, най-вече държа да е свежо всичко и вкусно, а и да е по много. Дори не държа особено на презентацията, просто искам хората да се нахранят добре, защото имам ужасни спомени от разни сватби със развалени хапки или рула с майонеца и тлъста шунка.

Понеже тука по сватбените списания много е популярно да се мисли "тема" на сватбата, затова да кажа че нашата тема е: "спокойно, непретенциозно, гостоприемно, най-хубавото от България." Надявам се да не съм прекалено голям оптимист.

# 8
  • Мнения: 5 134
Да допълня само, че не е необходимо гостите да са на едно и също място настанени, стига да има къде да спят всички. То в крайна сметка може да не са и 80, това е една по-скоро приблизителна бройка. Нямам си и идея какъв ще е крайния списък.

Както става ясно, сватби и аз не съм правила. Ама ето че и това ми дойде до главата. Много съм щастлива и влюбена, но засега май нямам ставбено-организаторски подход. Добре, че имам време и имам малко претенции.

П.П. Даже ресторант градина не е абсолютно изискване, но ми се иска да има въздух и пространство.

# 9
  • Мнения: 11 140
По принцип, винаги има възможност да го направиш на една истинска поляна Simple Smile
Но времето в България, особено в планината, е непредвидимо  Sunglasses

Това, че си щастлива и влюбена, е чудесно!

П.П. Я виж ей това, съвсем днес ми го пуснаха. Някои от местата съм пробвала лично и общо взето селекцията е добра, доколкото успях да му хвърля око. Може да почерпиш някоя идея...

# 10
  • Мнения: 5 134
Да посъживя малко темата, защото ние все още търсим. Лично аз бавно но сигурно достигам ръба на отчаянието да намерим нещо, което да отговаря на всичките ни изисквания, но все още не съм се предала.

Да кажа къде НЕ са нашите места: Рибарица, Боровец (поне за момента), язовир Батак (заради отвратителното отношение на единствения що-годе ставащ хотел там и липсата на други варианти).

Старосел става като вариант, но май не ми е съвсем грабнал сърцето.

Ако сте останали доволни от хубав хотел с красив ресторант в България, непременно ми пишете. Все пак дори да не е на 2 часа от София, да е на поне 3-4 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 14
Параход, защо са ти смесени чувствата към комплекс Езерото?

elenna, напълно те разбирам, тъй като съм в същото положение в момента, вие поне имате повече време за търсене. Защо не пробваш с някои от комплексите около Белинташ, Асеновградско, ако все още не си ги разглеждала. Има 2-3 там, обстановката е по-битова и хич не са лоши, а природата е уникална, има нещо доста магично там.

# 12
  • Мнения: 97
случайно попадам на темата, а преди малко случайно попаднах на този хотел в една друга тема:

http://www.pridaba.com/

звучи ми да е каквото търсиш, но все пак не съм била  Peace

пп. малко бавно включвам, извинете  Laughing
та, чувала съм добри отзиви за сватби в РИУ Правец Ризорт, мога да поразпитам, ама хората сега са в Италия, след седмица ще се върнат
 Hug

пп2: ти нещо такова ли си представяш
http://lifestyle.ibox.bg/news/id_109663595
можеш да се поразровиш за ковачевица  Peace

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 15:42 от _BellA_

# 13
  • Мнения: 500
elenna, ако все още търсите и въпреки, че си писала че не е вашето место
http://hotel-ribaritsa.com/bg/index.php?option=com_phocagallery& … =10&Itemid=13,
този хотел в Рибарица става за сватба по мое мнение... Миналата година там беше сватбата на мой братовчед.

# 14
  • Мнения: 72
Elenna, когато четях поста ти с въпросите веднага си представих Жеравна като вариант. Подкрепям Параход с предложението й за Жеравна. Ако не те устройва Жеравна за сватбеното тържество, то препоръчвам ти след сватбата да отидете до там. Ще останеш очарована от мястото. Много е хубаво.
Поздрави и успех в организацията.

Общи условия

Активация на акаунт