Петрови пости

  • 14 253
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 274
Здравейте! Аз стартирам със зеленчукова супа и мисля по- голямата част от поста по този начин да премине- най- бърза ми е, а и страшно много я обичам.
Имаш ли някаква специална рецепта или слагаш каквото дойде?

# 31
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен Simple Smile.
Решила съм тези пости да изкарам основно на пресни плодове и зеленчуци, но съм се сетила преди това да направя една съвсем обикновена бистра зеленчукова супичка.
Пожелавам ви лек и спасителен пост на всички Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 09:31 от liese

# 32
  • Мнения: 115
Здравейте   bouquet!
 Да се присъединя към вас. За първи път ще постя толкова дълго. До сега съм постила само сряда и петък. Днес започнах с крем супата от червена леща от блога на Йоли, надявам се да не е нередно да приложа източника: http://yoli-www.blogspot.co.uk/2009/04/blog-post_15.html

# 33
  • Мнения: X
Привет, тази вечер сложих една леща на котлона, а за фурната импровизирах с пълнени зелени чушки с оризи  кайма. Моята чушка е най-отдолу и е постна.  Laughing Лещата е ясна на всички като рецепта.  Чушките реших да пробвам от този блог: http://zi4e57.blogspot.com/2011/09/blog-post_13.html

Сега ще опитам и постния таратор.
Благодаря за рецептите и извинявайте, ако давам линкове към нещо, което вече е показвано. Много рецепти, много нещо...  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 545
Здравейте и от мен! Hug  Пак сме на линия.

Започнах поста с вкусна супичка от тиквички с много копър, лук и много малко олио. Изненадващо вкусна се оказа! Само забравих да сложа вътре кисели джанки (бяха важна част от рецептата). Ефектът щеше да е два пъти по-добър - сигурна съм. Laughing Между другото съм пробвала с тях зеления фасул - става невероятен. Чувала съм също, че се добавят счукани джанки към постния таратор. Опитайте!

# 35
  • Мнения: 5 081
Здравейте! Аз стартирам със зеленчукова супа и мисля по- голямата част от поста по този начин да премине- най- бърза ми е, а и страшно много я обичам.
Имаш ли някаква специална рецепта или слагаш каквото дойде?

Нямам. Утре пак ще правя и слагам наличните продукти в хладилника- лук, зеле( най- вече, много го обичам в супа), целина, морков, граф, царевица, тиквички, чушка, лук. Слагам ги нарязани в подсолена вряща вода. Като поомекне морковът, слагам и картоф. Успоредно правя запръжка с маааалко мазнина и брашно- на око и вкус, принципно обичам по- леки храни, затова и малко мазнина слагам. Като омекнат и картофите, слагам и домат на око. Проблемът ми за утрешната супа е, че нямам стар лук вкъщи  Laughing А съм в сесия и хич не ми се излиза навън.

Исках да ви питам откъде мога да купя нахут? Никога не съм купувала и приготвяла, а това с хумуса ми хареса като идея.

# 36
  • Мнения: X
Исках да ви питам откъде мога да купя нахут? Никога не съм купувала и приготвяла, а това с хумуса ми хареса като идея.

В магазините за здравословна храна има със сигурност.

# 37
  • На топло...
  • Мнения: 584
Eх, събира се отборът Grinning!

Аз хапнах днес домашна зелена салатка с риба тон и филийки с последното миналгодишно ягодово сладко, че новото е готово...

Краси, радвам се да видя моя рецепта (предполагам, че си я прочела в предната тема за Великденските пости), препоръчана от истински кулинар. Този тофу-авокаден таратор го изекспериментирах по случай белтъчните дни в 90ДД, наистина става хубав, само зеленото е един тон по-наситенко, а аз му слагах и лимонов сок да докарам киселкото на млякото Grinning.

За утре не съм решила какво ще е, обаче много ми се хапва зеленчукова супа с картофи, зелен боб и бамя, без фидета и оризи - бистра. Баба ми я прави без олио, с чубрица и евентуално магданоз, с оцет е много разхлаждаща Peace. Ама май ще се почака за бамята, освен ако не е от консерва Wink.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 908
Исках да ви питам откъде мога да купя нахут? Никога не съм купувала и приготвяла, а това с хумуса ми хареса като идея.

В магазините за здравословна храна има със сигурност.

И в магазините от веригата „Фантастико“

# 39
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет и аз съм тук   bouquet

Моето сурово предложение "Фетучини" от тиквички със сос песто



# 40
  • София
  • Мнения: 1 455
 Lenny_Pld ॐ (With love), много интересни рецепти. Искам да те попитам оризовите кюфтета пробвала ли си постни и печени?

# 41
  • Мнения: X
Краси, радвам се да видя моя рецепта (предполагам, че си я прочела в предната тема за Великденските пости), препоръчана от истински кулинар. Този тофу-авокаден таратор го изекспериментирах по случай белтъчните дни в 90ДД, наистина става хубав, само зеленото е един тон по-наситенко, а аз му слагах и лимонов сок да докарам киселкото на млякото Grinning.
Благодаря ти за подсказката и рецептата.      bouquet     Наистина е добър заместител на таратора.

У нас-нахут със зеленчуци , нещо като яхнийка.
За довечера мисля леща с моркови и кокосово мляко.



# 42
  • Мнения: 1 317
Здравейте!! Simple Smile
Вчера започнах със супа от тиквички и целена, а днес ще приготвя едно грахче.
Приятен ден!

# 43
  • София
  • Мнения: 864
аз пък си хапнах снощи салатка от морков, краставичка, и ябълка поръсени с малко орехи и овкусени според вкуса на всеки:) и една друга салатка със спанак, крутони, доматче  и отново овкусени според вкуса на всеки:)

# 44
  • Мнения: X
Здравейте, снощи най-добре ми се получи импровизираният таратор. Настъргана краставица, копър, чесън, олио, сол и оцет. Не съм доливала вода, краставицата си пусна хубав сок. Стана количество като една малка купичка, но беше с много приятен и наситен вкус.

Кажете сутрин какво закусвате? Вчера изядох 300-400 грама череши, но въглехидратите ми стават твърде много за деня. Имате ли идеи за постни закуски, които да набавят по-сериозна доза протеин?

Общи условия

Активация на акаунт