Петрови пости

  • 14 259
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 115
Здравейте от мен  bouquet!
Аз днес за обед приготвих копривената каша от сайта на brazilka:
http://brazilka.blogspot.co.uk/2010/03/blog-post_14.html#comment-form, която много ми хареса. От известно време имах сушена коприва и се чудех какво да си сготвя и ето днес попаднах на тази чудесна рецепта. За довечера задушена бяла риба и картофи на фурна.

# 91
  • София
  • Мнения: 282
Ние вчера се събирахме на семеен обяд и аз предишния ден ги питам каква риба искат, като предварително се бях подготвила с доста рецепти, а те, не искаме риба, баница направи. Та точих кори и правих лучник, за десерт - праскови. За утре искат пица, та да видим каква постна пица ще им измислям.

# 92
  • Varna
  • Мнения: 5
Здравейте!   С малко закъснение се записвам и аз за лятната серия смирение. . 
Надявам се всички да са дали хубав старт на сезона в.т.ч.  яжте здравословно   Flowers Four Leaf Clover  , бъдете добри Two Hearts и не забравяйте и крема за слънце !  sun  Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 7 938
Ние вчера се събирахме на семеен обяд и аз предишния ден ги питам каква риба искат, като предварително се бях подготвила с доста рецепти, а те, не искаме риба, баница направи. Та точих кори и правих лучник, за десерт - праскови. За утре искат пица, та да видим каква постна пица ще им измислям.

Ами точно с риба я направи пицата. С домати на резени, с босилек и т.н. както си му е реда. Единствено кашкавал няма да имаш ама това не е болка за умиране.

# 94
  • Мнения: X
Здравейте, вчера купих от Фантастико рагу от сьомга.
За да не го замразявам, го сварих малко и се чудя тази вечер какво да сготвя с него. Знам, че стават чудни рибени супи, обаче в тия жеги не ми се яде супа. Имате ли идея по какъв друг начин мога да го приготвя? От 4 опашки ще събера купичка месца.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 455
 Тези дни правих брускети с пушена сьомга и краставица, боб яхния, зеленчуци на скара. Вчера пълнени гъбки и салата от доматки със сусам. Плънката за гъбките правя от запържените пънчета и задушен спанак с тофу. Гъбките слагам в тигана, в който съм готвила за 1-2 мин. от двете страни. Слагам им от плънката, отгоре  рендосан соев кашкавал и запичам.
Днес ще сме на пица калцоне от  бутер тесто. За плънка ще сложа соев кашкавал, царевица, кис. краставички, печени чушки, малко гъбки.
Царицата- майка, ще попитам мъжът ми от къде може да си купиш тилатия и ще ти каза  Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 7 938
...
Царицата- майка, ще попитам мъжът ми от къде може да си купиш тилатия и ще ти каза  Wink

Във Фантастико в Люлин - 1.

# 97
  • Мнения: 1 274
Ние вчера се събирахме на семеен обяд и аз предишния ден ги питам каква риба искат, като предварително се бях подготвила с доста рецепти, а те, не искаме риба, баница направи. Та точих кори и правих лучник, за десерт - праскови. За утре искат пица, та да видим каква постна пица ще им измислям.

Ами точно с риба я направи пицата. С домати на резени, с босилек и т.н. както си му е реда. Единствено кашкавал няма да имаш ама това не е болка за умиране.

Аз бих пробвала с тофу, вместо кашкавал.

# 98
  • Мнения: 5 096
Здравейте!

Аз днес ще заложа на обяд на това http://vkuhniata.wordpress.com/2009/06/28/zucchini_provansal/
За вечерта имам супа.

# 99
  • София
  • Мнения: 282
Ние вчера се събирахме на семеен обяд и аз предишния ден ги питам каква риба искат, като предварително се бях подготвила с доста рецепти, а те, не искаме риба, баница направи. Та точих кори и правих лучник, за десерт - праскови. За утре искат пица, та да видим каква постна пица ще им измислям.

Ами точно с риба я направи пицата. С домати на резени, с босилек и т.н. както си му е реда. Единствено кашкавал няма да имаш ама това не е болка за умиране.

Аз бих пробвала с тофу, вместо кашкавал.

Пицата реализирана и то 2 на брой. Едната направих с риба тон, маслини, лук и чушки (доматите ги направих на салатка), а другата не беше постна, че една част от семейството не пости а и не обича риба. Тофу не включих, че пък аз не харесвам соеви продукти. Ей такава шарена работа е с храната вкъщи.
Днес ще правя спанак с ориз, а за утре -  зелен фасул.

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 09:47 от ginger tea

# 100
  • Мнения: X
Снощи направих страхотна пица - рагу от сьомга, царевица, червен лук и ананас.
Стана убийствено вкусна, даже вкусът на кашкавал не ми липсваше.

# 101
  • София
  • Мнения: 7 938

1 - Бадемов хумус;
2 - Ръжени крекери;
3 - Пълнозърнести кюфтета;
4 - Постен сух таратор (без авокадо).

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 17:28 от дядо хаджия

# 102
  • Мнения: 1 753
Изпуснала съм ви. Лек пост! Wink

# 103
  • Мнения: 5 096
Не съм писала скоро тук. Купих си тофу( за първи път) и тъй като не знаех как се прави, първоначално ми беше много гадно. После го мариновах и по преглътнах някак си, но няма да купя втори път. Ясно ми е, че не го правя, както трябва, но то не остана от този пост, а съм и в сесия.

Днес ще заложа на картофи и салата от леща.

# 104
  • Мнения: X
Тофуто е безвкусно.За сметка на това поема отлично всякакви аромати, подправки, миризми...
Аз обикновено след мариноване в зехтин, чесън, соев сос, лимонов сок, черен пипер, го запържвам, или го запичам на фурна, настъргано върху пица, печено във фолио с подправки, или на шишчета със зеленчуци, пак запечено....
Вчера правих зеленчукови кюфтета-от картофи, моркови, грах и тиквичка.

Общи условия

Активация на акаунт