Живеещи в Италия, тема 125

  • 25 612
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
За всички фенове на Rai uno - http://www.rai.it/dl/rai/guidaTv.html
Единственото неприятно е, че при смяна на каналите изчаквам 30 сек pubblicita  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3
Момичета, помагайте!!Ще ходим със семейството до Италия, обаче кацаме на Форли.Как да стигнем до Кюзи с влак- има ли гара на Форли или се пътува до друго място?  bouquet

# 47
  • Мнения: 5 710
Има автобус от летище Форли до гарата на Форли.
От там билетен център - билетите за Кюзи ( аз не знам къде е това място) и така:)


Джоя е права, проверих, някои модални глаголи могат да са и с avere i s essere.
Мъжът ми казва, че  се спряга с essere и го приех за даденост, независмо, че помнех , 4е  volere, dovere, potere се спрягат с avere.
тоест, грешката е частнично моя, не на Монти.

пп Имало обаче правило, че помощния глагол зависи от глагола в инфинитив, който следва, в случая venire се спряга с ессере, така си обяснявам, че може и по 2та начина


feiam да дойде да преподаде сега урок за аузилиарите:-)

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 19:18 от 10 c's

# 48
  • Мнения: 3
Благодаря ти !  bouquet

# 49
  • Мнения: 5 710
Обикновено от Форли се отива в Болоня и от там се прекачваш.
Къде е това Кюзо ?

# 50
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

feiam да дойде да преподаде сега урок за аузилиарите:-)

Феиам няма никакво понятие, не е учила граматика, само елементарни правила (едно от които именно за помощните глаголи, според което фразата е неправилна), поети с времето и повечето благодарение на чувствително ухо. феиам не би казала "о волуто венире", не може да и се обърне езикът просто  Rolling Eyes
тук има едно обяснение, което споделям : не става въпрос за граматически правилно, а за наблягане на нещо, което съм искал (на всяка цена) да направя:
http://dizionari.corriere.it/dizionario-si-dice/H/ho-son.shtml

ако който е учил италиански има граматическо (а не енфатично) правило, което оправдава "о волуто", да го каже. аз пак няма да се възполвам, де  Laughing

отивам да си направя еста-та, време е, мисля  Laughing

# 51
  • Мнения: 3
То е Chiusi- Chianciano Terme, на час път от Флоренция на юг.

# 52
  • Мнения: 6 305
То е Chiusi- Chianciano Terme, на час път от Флоренция на юг.

Ами това се чете "Киузи". На гарата можеше и другаде да те пратят. Laughing
Киузи - Кианчано Терме.

# 53
  • Мнения: 653

тук също има обяснения:

http://www.accademiadellacrusca.it/faq/faq_risp.php?id=3934&ctg_id=44

в нет-а има много дискусии по въпроса

не е сгрешил 4овека (все пак той е от доста висока категория Simple Smile   )

# 54
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Мале, Ани, ли4и си от км, 4е си Дева. Това със забележките ми е добре познато от брат ми. Мен направо ме влудява по някой път, като последния ,дето взе да ме поу4ава къв лук да си слагам като готвя.
Фей, ти пък що копираш? В4ера ве4еряхме абсолютно същото.
 Само не разбрах, защо трябваше да съм по-малка, за да ходим заедно на ма4 на Милан, аз съм 73 набор, та с колко години трябваше да се подмладя Laughing? Ина4е, затова да бях дошла по-рано, кво да кажа, освен едно голямо MAGARI. Щях и да спя на стадиона да гледам Марко Ван Бастен, е все пак успях да го видя и на живо, на прощалния ма4 на Барези, просто друга галактика е. Ама, нейсе,трябваше първо да се изу4а, пък и не ми се е била отворила възможност.

# 55
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

тук също има обяснения:

http://www.accademiadellacrusca.it/faq/faq_risp.php?id=3934&ctg_id=44

в нет-а има много дискусии по въпроса

не е сгрешил 4овека (все пак той е от доста висока категория Simple Smile   )


много ги обичам тия от круската, ама нищо не разбрах  Joy
Ще ги прочета пак утре, на свежа глава  Rolling Eyes

regina, поне с 4  Confused Cry
ако се впусна в дискусия за Милан ще стигнем до политика, а нямам изобщо такова желание. за мен Милан беше холандската тройка и 2-3 години след тях. откровено признавам, че когато собственикът им "слезнА на терена", Милан за мен престана да съществува.


# 56
  • Мнения: 5 710
То е Chiusi- Chianciano Terme, на час път от Флоренция на юг.

trenitalia.it

аз проверих влакове в сайта - и заложих след 15ч. защото си спомням, че самолета ви каца в 1,30.
http://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=outPutAdvanceSearch

Не знам дали се вижда симулацията, която направих, но:
в 15,24 има влак за Болоня ( регионален влак, 5,60 е цената) и после от гарата в Болоня за Chiusi-Chianciano Terme в 16:44 тръгва влак Интерсити, цената е 19.90Е ( икономична класа)
Пристига в 19,11.

Има и други варианти, т.е измества се с 1 час, в 16,24 от Форли и в 17.48 от Болоня.

# 57
  • Мнения: 5 710
бИЛЕТЪт за регионалния влак, който ще ви дадат ( Форли-Болоня) се маркира. Това става на едни апаратчета точно преди да тръгнеш по стълбите към  перона нагоре. Глобата за немаркиран билет е 5 евро, така че си отваряйте очите да маркирате билетите.

# 58
  • Мнения: 5 710
ние тази вечер полло алла диавола, нямаше нищо дявола вътре, но нямах сили да готя
до нас започна сагра делла рана - така че имаме аварианти за хранена - квак, квак  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6 305
Мале, Ани, ли4и си от км, 4е си Дева. Това със забележките ми е добре познато от брат ми. Мен направо ме влудява по някой път, като последния ,дето взе да ме поу4ава къв лук да си слагам като готвя.

Да. По принцип не вярвам в "науката" за зодиите Mr. Green, но когато ми кажат по повод на това, че съм pignola и се вманиачавам в неща, които за другите са незабележими: "аууу, каква си Дева", признавам, че е истина. Blush
Но, виж, никога не бих ти се месила с какъв лук да си готвиш манджата. По-скоро бих ти извела формула за количеството сол към обема манджа. Stop

Общи условия

Активация на акаунт