Живеещи в Италия, тема 125

  • 25 610
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 545
Барбич, Фей, абсолютно сте прави, просто в бързината не превключих на латиница и не сложих апостроф на кирилицата, щот не знам къде е  Embarassed. Много добре ми е ясна разликата межди лингуине е ингуине, ама ..... Не, че не правя други грешки, но тук не беше нарочно.

# 31
  • Мнения: 5 710
а на бг 'ингвинални гънки'  Simple Smile

МГ да, питах за колко време, но то зависи от площта, затова.
Ще пробвам аз, задължително.


значи - пил гърди ( хапки), тиквичка на ивици, няколко чери домата, малко гъби - превъзходна вечеря сготвих. Подправки никакви , сол.

# 32
  • Мнения: 5 710
Някой назад питаше за европейското - не гледаме защото Рай1 е криптирана за абонати Скай /специално мачовете, нали/ Малко ми е странно защо ги даваме онези 108 ли бяха еуро годишно каноне Рай, но спри сърце.
За сметка на това Ролан Гарос е наш, знаете ли, че Еррани живее някъде около Фаенца, сега разбирам баба ми, която беше ужасно щастлива, когато по тв се появи някой от Хасково, сякаш  й беше личен приятел:)

# 33
  • Мнения: 1 545
Ние го гледахме, а сега сме на Формула 1. А вечерята беше пържени картофи, малко прошутто и формаджо, и салсичета за децата, а бира з а нас. Нищо здравословно  Twisted Evil. Ама вкусно. Това, защото хладилника е полупразен, урдже спеза.

# 34
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Десита, майтап да става, бе  Wink

нашата вечеря е близка до Ленината : пилешки гърди, маринирани в кисело мляко и горчица, на тефлон, тиквички на тефлон с кисело мляко, чесън и копър , картофи на фурна за децата. аз съм твърдо на всички мачове, да си знаете, отговарям в промеждутъците  Laughing

# 35
  • Мнения: 6 305
Някой назад питаше за европейското - не гледаме защото Рай1 е криптирана за абонати Скай /специално мачовете, нали/ Малко ми е странно защо ги даваме онези 108 ли бяха еуро годишно каноне Рай, но спри сърце.

Ние имаме Скай, но мъжът ми гледа нещо там и каза, че гледал по Рай. Имаме дигитална антена, каза, безплатна била...


имаме близък приятел, чист италианец, който казва ла лангурия, и друг, "ал гиачо" (all'addiaccio)  Laughing
нищо не може да ме учуди  Laughing

Ох, а аз миналата седмица станах пряк свидетел как чист италианец написа "frattello", което, честно казано, ме стъписа! Когато местни допускат подобни грешки, за мен е сигурен знак, че този човек не е прочел нито една книга в живота си. Няма начин на четящ човек да му е толкова зле родната граматика.

# 36
  • Мнения: 5 710
ние нямаме нищо, освен чинията
трябва диджитале террестре
ама изобщо не ми липсва Европейското:)))

# 37
  • Мнения: 5 710
"Ho voluto venire"   го чух с ушите си от Монти при посещението му в Емилия
Така да се каже и ерудитите правят грешки не само непрочелите една книга:)

# 38
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ох, аз съм заобиколена от такива екземпляри, пред които моят италиански е перфектен (и визирам хора, които и университет са посещавали и да не подробнича какви неща ме питат, че не е за вярване   ooooh!). убедена съм, че не са отваряли ни книга, ни ежедневник, изключвайки летни клюкарски списания под чадъра. от друга страна, ит. форум, в който пиша е на супер високо ниво : освен книгите той ми е бил пътеводна звезда (и там минавам за даскалка обаче  Embarassed Mr. Green, което не ми пречи да греша, особено с двойните съгласни, които пропускам и в писане, и в произношение  ooooh!)

# 39
  • Мнения: 6 305
Лени, един панталон на мъжа ми, 100% лен, знаците са:
Аз разбирам, че ми казват да го дам на хим. чистене и да не го пера, но по принцип знам, че лен може да се пере във вода и се чудя защо да не може в деликатна програма например? Свързано е с някакъв тип обработка на плата, която ще унищожа във вода ли? Просто ми се иска да разбера логиката, иначе няма да издържа сигурно и рано или късно от невежество ще го метна в пералнята. Blush

# 40
  • Мнения: 653
"Ho voluto venire"   го чух с ушите си от Монти при посещението му в Емилия
Така да се каже и ерудитите правят грешки не само непрочелите една книга:)

и така може да се каже Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 710
Ани, да, това е за химическо. не го пери.
без да го видя не мога да кажа, има ли хастар, например.
иначе има лен, който при намокрчне оставя ореоли от водата и това не се маха ( случвало се е).
този лен е обикношено на костюми ленени - те минават хм, нещо като колосване и не е препоръчително да се пере във вода
има и лен, който спокойно се пере във вода, но заради гладенето ще ти е трудно.
не бих се занимавала вкъщи , но все пак без да го видя/пипна не мога 100 процента да кажа, че наистина не може да се пере във вода

# 42
  • Мнения: 0
Момичета,купих си на Виит кола-маска с пълнителя  и рола ,лентичките и кърпичките за след чистене,еее толкова готино ме е чистила само козметичка.
Искам да попитам понеже тези ленти са почти на привършване,само ленти някъде продават ли ,пълнители видях ,че има ,но само ленти не намерих.

Продава се само лента за кола-маска - можеш да провериш в специализиран козметичен магазин. Тук, в Модена съм виждала във верига магазини Beauty Star. В повечето случаи кърпичките за отстраняване на излишната кола са недостатъчни. Със същият успех можеш да ползваш тампони напоени с масажно олио. Има и специални олиа за след епилация, но ефекта и с тях е същия - просто са по-скъпи.

# 43
  • Мнения: 8 526
Момичета,купих си на Виит кола-маска с пълнителя  и рола ,лентичките и кърпичките за след чистене,еее толкова готино ме е чистила само козметичка.
Искам да попитам понеже тези ленти са почти на привършване,само ленти някъде продават ли ,пълнители видях ,че има ,но само ленти не намерих.

Продава се само лента за кола-маска - можеш да провериш в специализиран козметичен магазин. Тук, в Модена съм виждала във верига магазини Beauty Star. В повечето случаи кърпичките за отстраняване на излишната кола са недостатъчни. Със същият успех можеш да ползваш тампони напоени с масажно олио. Има и специални олиа за след епилация, но ефекта и с тях е същия - просто са по-скъпи.
Мерси,аз само ленти никъде не съм виждала,до сега ползвах от тези лентите на които има кола маска и за това не съм и търсила от тези които ми трябват сега.Ще се поогледам.

# 44
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
"Ho voluto venire"   го чух с ушите си от Монти при посещението му в Емилия
Така да се каже и ерудитите правят грешки не само непрочелите една книга:)

Защо? Неправилно ли е?

Европейското не съществува за нас, след това което направиха  Twisted Evil #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт