Подготвирелни контракции всеки ден в 6-7 месец?

  • 1 336
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте,
Бременна съм в 26та седмица.
Преди 2 седмици ходих на ЖК и споделих с док, че от няколко дни ме се свива корема, по 10-15 пъти на ден всеки ден.
Изписа ми но шпа и манерот 3 х 1.
Вече ги пия една седмица, контракциите намаляха, но все още ги има и то всеки ден, по 4-5 пъти а ден. Не усещам болка, само дискомфорт от свиването.
Според вас нормално ли е? Има много теми за подготвителни контракции, но дали е нормално да са всеки ден и след като пия хапчета все още да ги усещам, макар и значително по-малко.
Да уточня че ходя на работа, но по цял ден съм седнала.
Ще се радвам да споделите вашия опит!

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 15:04 от montecita

# 1
  • Мнения: 27 524
Съвсем нормално е, не се притеснявай  Peace

# 2
  • Мнения: 2 052
Според моята докторка нормално е да имаш до 6-7 контракции на ден, важното е да не са болезнени и на често. Пий си хапчетата редовно и не се притеснявай, когато можеш си почивай повече  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ako са само по 4-5 на ден не е проблем.

При мен бяха много често, но-шпа и магнерот не ми действаха особено ... Беше само свиване, без болка. Когато обаче са много силни и зачестят може да създадат неприятности, така поне ми обясняваха на мен навремето. При теб доколкото разбрах не е така, така че спокойно.

# 4
  • Мнения: 1 310
Споко. Аз съм в 25-та седмица. Имам си ги тези контракцийки. Имах ги и с първата бременност. Мисля, че са повече от 5-6 на ден. Нямам проблем. Peace

# 5
  • Мнения: 196
аз ще съм след няколко дена в 9 м , но досега маи не съм усещала контракции .... боляло ме е корема като при цикъл з.. но стягане не съм усещала.. това дали е нормално?  Thinking

# 6
  • Мнения: 506
И моите започнаха около 6-я месец, предимно вечер. Нищо не съм пила, но не съм се притеснявала, защото е нормално да имаш, но не е задължително.

# 7
  • Мнения: 75
Явно при всеки е инивидуално.
А запис на тоновете на бебето част от женската консултация ли са?
Някъде срещам информация, че в последните месеци прегледите следва да са по-често и се правят такива записи, а моя лекар последия път пак ми каза да се видим след месец, ако няма някакви проблеми. 
А от известно време искам вече да излизам в болничен, че още месец и полвина до 45 дневния не знам как ще изкарам, а на моя лекар въобще не му се чува...  Cry

# 8
  • Мнения: 196
ми от34 г.с всяка седмица се ходи на тонове, които не се поемат от здравната каса , а ако се преноси бебето всеки ден тонове .иначе и аз ходих в месеца по веднъж, ако бременноста протича нормално няма нужда повече от 1 път месечно , сега както казах се ходи по често ...

# 9
  • Мнения: 14
Имах такива контракции от 4 месец-безболезнени .Нищо не съм пила и всичко си беше наред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт