Прием в детски градини в Пловдив - 3

  • 29 977
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 781



брой еритроцити, брой левкоцити, MCV, MCH, MCHC, хематокрит
- СУЕ

какво значат тези съкращения? newsm78 Няма кой да ни разчете резултатите  Crossing Arms Как да разбера сега всичко наред ли е? Левкоцитете пише норма до 10,а нашите са 10,1

СУЕ то колко е?Какви са референтните граници на лабораторията за СУЕ-посочени са отстрани
Левкоцитите са на горна граница.След 1 м бих пуснала контролно ПКК,за да видя левкоцитите.Обсъди с педиатъра резултатите

СУЕ  нямаме Thinking То какво е?
има тези съкращения:

MCV   - това пък ни е по нормата с 0,01
MCH   
MCHC
RDW      
PCT   
MPV   
PDW

# 721
  • Мнения: 2 382
В този ред на мисли някой ще пусне ли линк към офертите за ваучери за изследванията Praynig?
В някои лаборатории само Васерман е 15-16 лв, така че 18 лв за всичко ми изглежда много разумно, при положение, че се спестява и чакането.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


СУЕ  нямаме Thinking То какво е?
има тези съкращения:

 

СУЕ е утайка.Ти писа за СУЕ и затова те питах

В този ред на мисли някой ще пусне ли линк към офертите за ваучери за изследванията Praynig?
В някои лаборатории само Васерман е 15-16 лв, така че 18 лв за всичко ми изглежда много разумно, при положение, че се спестява и чакането.

http://bg.kolektiva.net/dobrich/paket-izsledvanija-za-detska-jas … tska-gradina.html

Лошото е,че офертата изтича след 1 ден.

Иначе Васермана си е 10 кинта

# 723
  • Мнения: 2 382
Нещо не успях да се ориентирам добре. На автогара Родопи ли имат филиал?

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Рамус имат един филиал в ДКЦ Кичук Париж,втори някъде зад ясла Клементина пак в Кичука
А тази автогара Родина,според мен е грешка.Нямаме такава автогара
По-скоро е Родопи наистина

# 725
  • Мнения: 2 382
Elfita, благодаря  bouquet!
Ще помисля до утре, че са ми доста далеч, а съм много зле с времето.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Васерман  Thinking Това за детска градина ли е. Ние ще ги плащаме изследванията, защото януари съм правила и едва ли пак ще ми дадат направление. Четох, че веднъж годишно се полага такава профилактика и явно при добро желание от страна на ЛЛ дават направления. Но сега при този наплив септември сигурно ще им свършат лимитите.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 41 006
Момичета,ако не е за тук-ще го изтрия Blush Но искам да ви петам...Сестрата от ДГ ми иска бележка от ЛЛ за някакъв проф. преглед на детето дали сме минали newsm78 Някой да знае точно какво е?

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Да,изследване на родител за Сифилис,за да може детето да посещава ясла или ДГ
Аз пробутвам да дупчат мъжа ми  Whistling

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Това ново ли е. Не сме изследвали Васерман през януари. Щях да помня.  Rolling Eyes

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това ново ли е. Не сме изследвали Васерман през януари. Щях да помня.  Rolling Eyes

Не е ново.Старо си е
Сигурна ли си,че не са те дупнали?

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Абсолютно съм сигурна. Няма начин да не помня. Посред зима нали трябва да се съблечем, да навиваме ръкави......Пък и от Писанец нищо не казаха за изследване на родителите. Или лабораторията си го слага в пакета да вдигне цената и да изглежда голяма отстъпката или е нещо въведено сега. Но пък в Писанец и без Васерман изследванията излизаха над 30 лева.....Ще ходя до градината да питам сестрата.  Thinking

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Или лабораторията си го слага в пакета да вдигне цената и да изглежда голяма отстъпката или е нещо въведено сега.

Е,това пък е абсурд.Васермана не е приумица на лабораторията,а изискване за да може детето да посещава държавно детско заведение.
За яслата ни го искаха на 200 процента.сега не знам


ПП Май за ДГ не е задължителен Васермана.Може да се изисква индивидуално от ДГ.Ще видим като наближи момента




Момичета,Васермана не се изисква за ДГ.Това автоматично обезмисля ваучера за нас.Разрових се за Наредбата и ето я:


НАРЕДБА № 3 от 5 февруари 2007г. за здравните изисквания към детските градини

Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.
(3) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 30 дни по епидемични показания се представя еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии, а при отсъствие за повече от 2 месеца - еднократен отрицателен резултат за чревни паразити съгласно Наредба № 5 от 2006 г. за диагностиката, профилактиката и контрола на местните паразитози (ДВ, бр. 40 от 2006 г.).
(4) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 08:47 от ♥Elfita♥

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
♥Elfita♥ , изпреварила си ме. Ходих до градината, от там казаха, че няма такова нещо и звънях в лабораторията. От там ми казаха, че като не искам няма да ми изследват Васерман.  Rolling Eyes То не е въпрос на желание. Ако е задължително няма значение какво искам или не искам........

# 734
  • Мнения: 1 781
За деца на/над 3год -не се изисква изследване на родител за Васерма Peace
За деца под 3год(както сме ние) - на единия родител изследване за Васерман е единия от докумените за прием(дори и в частна градина,както сме ние) Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт