Прием в детски градини в Пловдив - 3

  • 29 946
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Знаете ли до къде са стигнали с ремонтите на ДГ в Пловдив, като гледам май Чучулига няма да е готова за новата учебна година, в такъв случай ще има ли преразпределяне на децата в другите градини?Както казах моето ще го давам от нова година, но просто ме е яд, че както винаги нещата се протакват.
Този на филиала на ЦДГ "Марица" на бул."Марица" е до под кривата круша, въпреки че е оптимистично отбелязан с "които се ремонтираха" в горната статия.
Още слагат гипсокартон, снижават нивото на тавана по хиперглупав начин, който ще намали осветяемостта на помещенията, но да речем, че това е бях кахър; така или иначе са още на ниво груби довършителни работи - тепърва има измазване, довършителни; виждам радиатори за парно, но не знам дали ВиК инсталациите и оборудването са сложени. Отделно боядисване, обзавеждане и подреждане... Работниците изобщо не са оптимистични, че до 15.09. ще са готови.
Всеки ще се спасява сам.

# 751
  • Мнения: 621
Мисля, че тук малко бъркате...."здравно-профилактична карта на детето" е талона за проф.преглед, които се издават през 6м. а "здравната карта", "мед. картон" или "лична амбулаторна карта" е едно и също.Това е картона в който се вписват консултациите, изисква се и в яслите, и в градините.На нас ни пише от предишно детско заведение или от здравното учреждение.Васерман за градина не се иска.

В списъка с документи от нашата градина освен изследванията пише и:

1.Имунизационен паспорт
2.Талон за профилактичен преглед
3.Талон за здравословно състояние

 Rolling Eyes
Кое от тези тогава трябва да означава Здравна карта?

# 752
  • Мнения: 621
Докладвам: Изследванията ни излязоха 12 лв, като някои  минаха по ЗК, кои точно не разбрах, защото успокоявах малката, взеха й кръв от вената и я държахме и аз и баща й...голяма борба и рев Sad. А после само се фукаше как са  я боцнали и имала точка...


Леле, защо от вената? Не може ли от пръстче? На моето дете досега винаги са му взимали от пръстчето само... Rolling Eyes

# 753
  • Мнения: 202
В списъка с документи от нашата градина освен изследванията пише и:

1.Имунизационен паспортТук пък се снимат първата и последните 2 страници от книжката и се заверяват с мокър печат от JP-то
2.Талон за профилактичен преглед-Това е проф. преглед който сте минали на 3г. или сега да се прави.На нас ни дадоха този за 3г.
3.Талон за здравословно състояние-Това трябва да е здравната карта

 Rolling Eyes
Кое от тези тогава трябва да означава Здравна карта?

# 754
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
В списъка с документи от нашата градина освен изследванията пише и:

1.Имунизационен паспорт
2.Талон за профилактичен преглед
3.Талон за здравословно състояние

 Rolling Eyes
Кое от тези тогава трябва да означава Здравна карта?

Имунизационният паспорт е отделна книжка, на която са нанесени всички имунизации на детето, от деня на раждането. Аналогична информация би следвало да има и в здравната книжка, и в личната амбулаторна карта (картона) на детето, така че ксерокопие от някое от тях върши същата работа (в някои градини го искат заверено от ЛЛ).
Двата талона са едни листчета, с формат наполовина на А5, на вестникарска хартия, които почти напълно припокриват информацията, съдържаща се в личната здравно-профилактична карта. В този за здравословно състояние се посочва дата на прегледа, диагноза, резултат от лечение, контакт със заразно болни (с дата и заболяване), диспансеризация, необходимост от доп.мероприятия и проведени имунизации. Талонът за проведени профилактични прегледи  съдържа датите на прегледите, антропометрични показатели, физическа дееспособност, данни от прегледа, профилактични изследвания, психично развитие и новооткрити остри и хронични заболявания.

Според една наредба от 2000г., ЛЛ дава би следвало да предостави двата талона на медицинския специалист в съотв. детско или учебно заведение и той да поддържа здравно-профилактичната карта на детето, но явно в някои градини си спестяват двойното писане.

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Докладвам: Изследванията ни излязоха 12 лв, като някои  минаха по ЗК, кои точно не разбрах, защото успокоявах малката, взеха й кръв от вената и я държахме и аз и баща й...голяма борба и рев Sad. А после само се фукаше как са  я боцнали и имала точка...


Леле, защо от вената? Не може ли от пръстче? На моето дете досега винаги са му взимали от пръстчето само... Rolling Eyes

Наистина защо от вената?Венозна кръв се използва за по-сериозни изследвания и болести.Досега винаги са я боцкала пръстчето
АЗ няма да дам да й взимат от вената.Като се опънеш се примиряват и с пръста,защото те губят като клиент.А няма изришно изискване да е венозна кръв

# 756
  • Мнения: 139
Ами сестра ти ми смънка, че по-добре било от вената. Заради резултатите.
Не знам, мисля, че по принцип кръвните тестова са по-достоверни. Нямам нищо против, така или иначе малката вече се фука с боцкането.

# 757
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт