Прием в детски градини в Пловдив - 3

  • 29 956
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
и звънях в лабораторията. От там ми казаха, че като не искам няма да ми изследват Васерман.  Rolling Eyes То не е въпрос на желание. Ако е задължително няма значение какво искам или не искам........

Е,разбира се,че като не искаш няма да те изследват в лабораторията  Wink

Но какъв е смисъла от ваучера,при положение,че изследванията са безплатни?Специално за децата,които тръгват на ДГ няма смисъл.От лабораторията са наясно с това,но така им е по-удобно и разчитат на неведението на родителите.Защото без ваучер ще платя 2 лв,а с ваучер 15 лв

И кога успя да бръмнеш да градината?Като стрела си

# 736
  • Мнения: 621
Тъкмо и аз щях да пиша, че в нашия списък с изследвания няма Васерман и се чудех списъка ли са сменяли или какво...Но добре, че в крайна сметка не се иска.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Градината ми е на 100 метра от къщи. Аз затова съм съгласна на всичко само и само детето да е вътре.

# 738
  • Мнения: 313
Значи за това на мен не ми казаха да се изследвам-щото сме над 3 г,а другата майка,която ще пуска малкия по-рано ми каза,че дори е пуснала вече свои изследвания ooooh!иди ги оправи кой какво иска

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 748
razel_dazel, Viktoria09, благодаря ви!  Hug
Радвам се, че за ДГ не се изисква Васерман. Преди една година ме дупчиха за яслата, сега ще ми се размине  Grinning а си мислих, че ще трябва пак.

"здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар" Това нали може същата карта, която оставих миналата година в яслата и сега ми я върнаха или трябва нова  Rolling Eyes

# 740
  • Мнения: 3 675
Знаете ли до къде са стигнали с ремонтите на ДГ в Пловдив, като гледам май Чучулига няма да е готова за новата учебна година, в такъв случай ще има ли преразпределяне на децата в другите градини?Както казах моето ще го давам от нова година, но просто ме е яд, че както винаги нещата се протакват.

# 741
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
..."здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар" Това нали може същата карта, която оставих миналата година в яслата и сега ми я върнаха или трябва нова  Rolling Eyes
Нова, картата важи 6м., доколкото знам.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Още е мътна и кървава с тези ремонти. Първите обадили се, че сме приети (те май са единствените, на другите ние звънихме) бяха от Бреза. Да обаче като отишъл мъжът ми да пита, секретарка някаква, казала, че не знае кога ще свърши ремонта. И още не може да прави групи и .... и тя не знае защо точно защо се е обадила. В Перуника нещо подобно май казали. А в Рая „пари за ремонта има отпуснати, но докато не разреши кмета нищо не можем да кажем“ newsm78. Как да го разбираме идея си нямам.

# 743
  • Мнения: 1 772
И в Марица тече ремонт,ама да видим дали ще се готови за 15 септември.След дълъг застой там вече всеки ден тече усилено ремонта,та...дано да стане!

# 744
  • Мнения: 139
Докладвам: Изследванията ни излязоха 12 лв, като някои  минаха по ЗК, кои точно не разбрах, защото успокоявах малката, взеха й кръв от вената и я държахме и аз и баща й...голяма борба и рев Sad. А после само се фукаше как са  я боцнали и имала точка...

# 745
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Момичета,ако не е за тук-ще го изтрия Blush Но искам да ви петам...Сестрата от ДГ ми иска бележка от ЛЛ за някакъв проф. преглед на детето дали сме минали newsm78 Някой да знае точно какво е?

Личната здравна карта е това, един лист, който се попълва от ЛЛ с ръст, тегло, обиколка на гърдите, прекарани заболявания / нанесени ваксини за последните месеци. Най-добре провери по телефона дали ЛЛ има бланка, ако не - изтегли я от нета или си вземи от книжарница, че периодично зачезват от търговската мрежа.

# 746
  • Мнения: 2 382
Добре, че го разнищихте този васерман.
Аз си карам по инерция с изследванията от миналата година. Така наистина няма смисъл от ваучер. Остава най-много една микробиология да се плати.

# 747
  • Мнения: 207
..."здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар" Това нали може същата карта, която оставих миналата година в яслата и сега ми я върнаха или трябва нова  Rolling Eyes
Нова, картата важи 6м., доколкото знам.
Мисля, че тук малко бъркате...."здравно-профилактична карта на детето" е талона за проф.преглед, които се издават през 6м. а "здравната карта", "мед. картон" или "лична амбулаторна карта" е едно и също.Това е картона в който се вписват консултациите, изисква се и в яслите, и в градините.На нас ни пише от предишно детско заведение или от здравното учреждение.Васерман за градина не се иска.

# 748
  • Мнения: 313
Вчера във фейса попаднах на тази статия
http://news.plovdiv24.bg/377090.html

# 749
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
..."здравно-профилактична карта на детето" е талона за проф.преглед, които се издават през 6м. а "здравната карта", "мед. картон" или "лична амбулаторна карта" е едно и също.Това е картона в който се вписват консултациите, изисква се и в яслите, и в градините.На нас ни пише от предишно детско заведение или от здравното учреждение.Васерман за градина не се иска.

Именно, здравно-профилактичната карта на практика е един лист с валидност 6м. (преди години беше даже едно малко листче, наполовина на А5). Искаха го и в началото на учебната година в училищата.

При нас поне, личната амбулаторна карта (картонът) не се изисква и не стои в градината.

Общи условия

Активация на акаунт