Веганство/вегетарианство-За и Против

  • 20 014
  • 228
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 245
Да,те са искали да бъдат "господари" вместо "роби". Проблемът е, че не им го е побрал ума, че може да няма изобщо роби и господари и хората да живеят добре. А може би не са искали-кефело ги е да държат другите връцете си. Кофти карма.

Какво с Либия? В Либия освен, че Кадафи стана супер богат от ресурсите на държавата, и всички хора се облагодетелстваха от ресурсите си. Нещо което НЕ става в други богати държави. Не става в САЩ, не става в Русия...а би могло да стане. Там няколко мошеника протежават в десетки пъти повече отколкото Кадафи успя да заграби.

А това "безплатни неща няма на тоя свят" е точно философията на господарите, които са успели д аубедят робите в това, за да бачкат до смъртта си за едния хляб и покрив. За тях ИМА безплатен обяд, че и вечеря, че и с хайвер и шампанско, на гърба на робите.


Как според теб няколко семейства са се оказали притежатели на планетата и целия и бизнес и ресурси?

Simple Smile Част от успеха им се дължи именно на желанието да бъдат

...хората,които не са роби, и живеят на максимума на потенциала си, интелектуално, морално, духовно, физически и всякак.

Е, може би с морала се е изпортила работата, но то пълно щастие няма.

Аз излизам от темата, защото след споменаването на рахата в Либия вече не ми е интересно да споря с човек, който не разбира, че безплатни неща на този свят не съществуват.

Лек ти ден:)
  bouquet

# 121
  • Мнения: 2 761
персимон,откакто свят светува има господари и роби.И на мен не ми харесва,но това е положението.Ако хората имаха самоконтрол можеше без господари,но понеже им липсва такъв-трябва да ги има.Това е също като в природата-и там си има йерархия.
Така че намери си някaкаво по-смислено занимание от политиката и щастието може да ти се открие.

# 122
  • Мнения: 245
персимон,откакто свят светува има господари и роби.И на мен не ми харесва,но това е положението.Ако хората имаха самоконтрол можеше без господари,но понеже им липсва такъв-трябва да ги има.Това е също като в природата-и там си има йерархия.
Така че намери си някaкаво по-смислено занимание от политиката и щастието може да ти се открие.

Невъзпитана и груба си. Не се грижи за моето щастие и не ми давай насоки, без да съм ти искала. Не си говоря с теб, понеже не смятам, че си способна, но относно робите и господарите просто не мога да не коментирам. Ако на такъв акъл бяха останалите хора, и до сега да сме в робовладелския строй, и Обама да е на тръстиката вместо да е президент. Такива страховити глупости не бях чувала от който и да е в 21-ви век. С това окончателно приключвам всяка комуникация с теб,видя се до къде ти стига мисленето. ooooh! Crazy #Crazy

# 123
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
persimon, съобразявай се с правилата на форума и не обиждай потребителите.

Мир и любов, алелуя, машала и харе кришна форевър!

# 124
  • Мнения: 4 150
...храната е най силната дрога и ние всички сме зависими като наркомани... Embarassed

Simple Smile) то само храната да беше.
А кислорода?

Ако ще мислим в крайности за спасяването на планетата, би трябвало просто да се гътнем веднага.
Всички.



Не бях аз този,който сравни хранителната зависимост с кислорода.
Хората обаче сме зависими както от кислорода,така и от храната,за да живеем.
т.е и храната е условие за живот,както и кислорода.

Иначе като гледам накьде отива дискусията... Crazy
Лично аз не искам да сьм роб и тьрся по добьр живот за себе си и семейството си.

# 125
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
т.е и храната е условие за живот,както и кислорода.

И точно както не можеш да избереш да НЕ дишаш, ако въздуха наоколо е мръсен, така няма да можеш да избереш да НЕ ядеш единкакво си, ако наоколо няма друго.

Затова написах, че вегетарианството е лукс.
Имаш възможност - практикуваш го, но ако се наложи - червеи и мравки ще ядеш, за да оцелееш.

Да се използва за основа на идеологии за нов световен мир е прекалено, наивно и погрешно.

# 126
  • Мнения: X
а замисляш ли се случайно, че ако се превърнеш в роб на земята,  от кОпане няма да то остава време да мислиш, а за клавиатури още повече

на тези 100 кв м какво точно ще отгледаш за да ти стига за цяла година?

мерси ама без нас в Тексас
ние сме за Сев Швеция и лова на лосове и сьомга

интересно сравнение е направил навремето Карл фон Лине между тромавия земедец от Сконе и пъргавия сам от Лапланд

сетих се и как Чингиз и братятя му оцеляват първата зима след смъртта на баща си, когато новия хан ги изхвърля и имвзима лъковете, поне според книгата
подсказка: използваха растение само да си направят първия лък

# 127
  • Мнения: 4 150
т.е и храната е условие за живот,както и кислорода.

И точно както не можеш да избереш да НЕ дишаш, ако въздуха наоколо е мръсен, така няма да можеш да избереш да НЕ ядеш единкакво си, ако наоколо няма друго.

Затова написах, че вегетарианството е лукс.
Имаш възможност - практикуваш го, но ако се наложи - червеи и мравки ще ядеш, за да оцелееш.

Да се използва за основа на идеологии за нов световен мир е прекалено, наивно и погрешно.
Мисля,че говорим за различни неща.
Само с кислород мога да оцелея,тук нямам избор.
За храната имам голям избор,освен ако не е останала само един вид трева...да,ще ми се наложи да я ям.И пак ще оцелея.
Кислородьт и храната не могат да бьдат сравнявани по този начин.
Не сьм от тези,които идеализират веге или веганство или суровоядство за каквото и да било.
А че хората сме прекрачили всичко морално и естествено,спор няма предполагам Peace
И само нахраненият знае да лае Wink

# 128
  • Мнения: 245
За теб вариатните са два-копане с мотика или цъкане на клавитрука на Мак. Ми не, не са това вариантите. Изобщо не са. Не става ясно, защо или си склонен да ядеш месо, или си длъжен да се съгласиш да се върнеш в каменната ера. Някакъв особен поток на мисълта ще да се е случил тук, не мога да гадая как и какъв.

А не знаех, че има нови данни,които доказват, че самитата и другите северни живеят дълго и добре. Това, което знам е, че умират рано от сърдечни заболявания и остеопороза заради кетозата, породена от храната.  Това са фактите. Другото са митове и легенди. Също не знаех, че земеделците са вегетариянци. Това, че някой обработва земята не значи, че не яде месо и бас държа, че шведите ядат доста месо, просто поради факта, че на север растат малко сладки плодове, които вършат работа, и няма голям избор на храна изобщо. Да не бъркаме поезията с реалността и измислиците с фактите.


а замисляш ли се случайно, че ако се превърнеш в роб на земята,  от кОпане няма да то остава време да мислиш, а за клавиатури още повече

на тези 100 кв м какво точно ще отгледаш за да ти стига за цяла година?

мерси ама без нас в Тексас
ние сме за Сев Швеция и лова на лосове и сьомга

интересно сравнение е направил навремето Карл фон Лине между тромавия земедец от Сконе и пъргавия сам от Лапланд

сетих се и как Чингиз и братятя му оцеляват първата зима след смъртта на баща си, когато новия хан ги изхвърля и имвзима лъковете, поне според книгата
подсказка: използваха растение само да си направят първия лък

# 129
  • Мнения: 14 654
Ето на, пак се стига до моя извод още на първа страница, че единствено разглезеният човек може да си избира режим на хранене.
Като гледам веганските рецепти - ами никак не е по-евтино да готвя с кокосово масло, бадемово мляко и тапиока. В България направо ще е скъпо да си веган.

# 130
  • Мнения: 1 012
Ето на, пак се стига до моя извод още на първа страница, че единствено разглезеният човек може да си избира режим на хранене.
Като гледам веганските рецепти - ами никак не е по-евтино да готвя с кокосово масло, бадемово мляко и тапиока. В България направо ще е скъпо да си веган.

 newsm10

# 131
  • Мнения: 4 150
Ето на, пак се стига до моя извод още на първа страница, че единствено разглезеният човек може да си избира режим на хранене.
Като гледам веганските рецепти - ами никак не е по-евтино да готвя с кокосово масло, бадемово мляко и тапиока. В България направо ще е скъпо да си веган.
Замисляла ли си се защо тези храни са скьпи и никога не стават евтини,а шоколади,чипс и всякакви човекоизмислени постоянно са на акция..реклами като "купи 2,вземи 3" и тн.
Как пьк здравословните храни не станаха евтини и достьпни поне ведньж?

Гледах някакво предаване за САЩ,кьдето сьдеха жена,която си садеше в собствения двор био зеленчуци и не купува нищо от магазините.Сьдьт не я оправда вьпреки всичко,което беше предоставила на защитаващи я закони.
Не искат да можем сами да се изхранваме.Опитват се по всякакьв начин да убият инстинктите ни и да станем зависими.

# 132
  • Мнения: 2 761
Ето на, пак се стига до моя извод още на първа страница, че единствено разглезеният човек може да си избира режим на хранене.
Като гледам веганските рецепти - ами никак не е по-евтино да готвя с кокосово масло, бадемово мляко и тапиока. В България направо ще е скъпо да си веган.
Замисляла ли си се защо тези храни са скьпи и никога не стават евтини,а шоколади,чипс и всякакви човекоизмислени постоянно са на акция..реклами като "купи 2,вземи 3" и тн.
Как пьк здравословните храни не станаха евтини и достьпни поне ведньж?

Веднага ще ти кажа защо-защото да произвеждаш био е скъпо занимание-зависиш от прекалено много неща,които не можеш да контролираш.На първо място-прогнозата за времето.И като ти се падне кофти влажна година царевицата ти може да стане,но пшеницата ти да загине.А земеделието е нещо,което не търпи отлагане-има си срокове на сеитба,обработки,прибиране.Като удари градушка и ти очука овошките и плодове няма да ядеш.
Ако не ториш пък с био тор или друго няма да имаш достатъчно продукция.Обаче някои пра култури дават малки добиви и не търпят торене-е тогава няма как да е евтино.
Така че едно е да си гледаш нещо за кеф,съвсем друго е да си осигуряваш цялата прехрана.Ама който не се е сблъсквал с действителността може да твърди каквото иска.

# 133
  • Мнения: 2 761
персимон,откакто свят светува има господари и роби.И на мен не ми харесва,но това е положението.Ако хората имаха самоконтрол можеше без господари,но понеже им липсва такъв-трябва да ги има.Това е също като в природата-и там си има йерархия.
Така че намери си някaкаво по-смислено занимание от политиката и щастието може да ти се открие.

Невъзпитана и груба си. Не се грижи за моето щастие и не ми давай насоки, без да съм ти искала. Не си говоря с теб, понеже не смятам, че си способна, но относно робите и господарите просто не мога да не коментирам. Ако на такъв акъл бяха останалите хора, и до сега да сме в робовладелския строй, и Обама да е на тръстиката вместо да е президент. Такива страховити глупости не бях чувала от който и да е в 21-ви век. С това окончателно приключвам всяка комуникация с теб,видя се до къде ти стига мисленето. ooooh! Crazy #Crazy


Еми това е твой проблем-видно е че общуването ти с хора е ограничено до монолога ти,така че е редно да пропускаш много такива "глупости".
И между другото не е лошо да има контрол,защото видно е дори в една тема хората не могат да разчитат на самоконтрола си,камо ли да останат без пъдар.

# 134
  • Мнения: 245
Ето на, пак се стига до моя извод още на първа страница, че единствено разглезеният човек може да си избира режим на хранене.
Като гледам веганските рецепти - ами никак не е по-евтино да готвя с кокосово масло, бадемово мляко и тапиока. В България направо ще е скъпо да си веган.

Кокосовото масло беше евтино, докато не се повиши търсенето. Но рецептите са такива, защото произходждат от други места, а и защото много от тях са плод на гурувци,които искат да печелят като продават продуктите си внос от тангамуни и мубуто. Не е скъпо да си веган, даже това е най-евтината храна. Ориз, картофи, бобови, корени, зелени, плодове и т.н.Така са живели бедните ни прародители 260 дни в годината, които са били пости.

Общи условия

Активация на акаунт