Консултации с адвокат

  • 128 936
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
 Здравейте ,


 имам едно питане.Съпругът ми изчезна преди около 5 години и не се обаждал и появявал.Изобщо нямам представа къде е и дали е жив.Съответно знето колко е трудно с документи на детето.
Искам да се разведа с него, но възможно ли е това по служебен път и колко ще продължи едно такова дело.
И колко време след развода мога да сключа брак.

Благодаря Ви предварително.

# 16
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
преди около 5 години и не се обаждал и появявал.Изобщо нямам представа къде е и дали е жив.Съответно знето колко е трудно с документи на детето.
Искам да се разведа с него, но възможно ли е това по служебен път и колко ще продължи едно такова дело.
И колко време след развода мога да сключа брак.

Благодаря Ви предварително.
1.Можете да се разведете. Ако не го открият, ще му назначат особен представител /служебен адовкат/. Просто отива малко повече време, докато започне делото - около 3 месеца.
2. Веднага след влизане на решението в сила.

# 17
  • Мнения: 3
 Благодаря ви.Той е обявен от 3 години за общодържавно издирване и няма ни вест ни кост.

# 18
  • Мнения: 122
Здравейте, въпросите  ми са свързани с увеличаване на издръжка:
1. Аз и бащата живеем в различни градове - каква е възможността делото да се гледа в неговия град?
2. Той има ново семейство с друго дете - какво влияние има новата му жена върху сумата за издръжка?
3. Неговия адвокат твърди, че за определяне на сумата за издръжка се вземат предивид доходите на цялото му семейство, а не само неговите - вярно ли е това?

# 19
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Здравейте, въпросите  ми са свързани с увеличаване на издръжка:
1. Аз и бащата живеем в различни градове - каква е възможността делото да се гледа в неговия град?
2. Той има ново семейство с друго дете - какво влияние има новата му жена върху сумата за издръжка?
3. Неговия адвокат твърди, че за определяне на сумата за издръжка се вземат предивид доходите на цялото му семейство, а не само неговите - вярно ли е това?
1.Делото се гледа по пост. адрес на детето /майката/. Ако той го заведе в другия град, направете възражение за подсъдност.
2.Никакво. Влияние има фактът, че има друго дете.
3. Събират се доказателства само за дохода на родителите. Разбира се, ако има други фактори, които влияят, могат да се се вземат предвид от съда /ако се грижи за друго дете/.

# 20
  • Мнения: 473
Мой роднина се разведе м.декември 2011 г. Родителските права са присъдени на бившата му съпруга, като режим на свиждане е определен първа и трета събота и неделя за бащата.  М.февруари 12 г. майката на детето завежда дело по Закона за домашното насилие(заплахи от бащата). Съдът определя привременна мярка докато се води делото бащата да вижда един път в седмицата за 4-ри часа детето си в присъствие на соц.работник от Закрила на детето. Първата среща се е състояла, на втората майката казва, че в деня на виждане детето е болно и ще го води на лекар. Срещата естествено се е провалила. Неговото питане е: в този определен ден от съда  има ли право при евентуално ново заболяване той да заведе детето на лекар???

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте!

БНД иска режим на свиждане доста над обичайния - освен 2 уикенда в месеца и 30дни през лятото - да се редуваме за пролетни, зимни ваканции, официални празници....
Аз не съм съгласна , имам съображения.

Въпросът е: каква е обичайната практика на съда за режим на свиждане когато нямаме съгласие, какви аргументи биха натежали в моя полза?


Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 08:39 от pala4inka76

# 22
  • Мнения: 448
Неговото питане е: в този определен ден от съда  има ли право при евентуално ново заболяване той да заведе детето на лекар???

Това вече не очаквайте законът да Ви го каже. Да пита ЧСИ.

# 23
  • Мнения: 448
Здравейте!

БНД иска режим на свиждане доста над обичайния - освен 2 уикенда в месеца и 30дни през лятото - да се редуваме за пролетни, зимни ваканции, официални празници....
Аз не съм съгласна , имам съображения.

Въпросът е: каква е обичайната практика на съда за режим на свиждане когато нямаме съгласие, какви аргументи биха натежали в моя полза?


Благодаря предварително!

Обичайната практика е именно такава - да се редуват празниците и ваканциите, ако има такова искане и родителят може да осигури нормални условия.
Аргументите са конкретни за всеки отделен случай, не мога да отговоря точно.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 266
Поради ред причини започнах да се съмнявам в адвоката си ..как мога да разбера дали молбата за развод е влязла в съда.........много време мина а нямам никакво писмо ,а адвоката ми все казва до няколко дни.Имам съмнения че е  забавил умишлено документите?

# 25
  • Мнения: 448
Поради ред причини започнах да се съмнявам в адвоката си ..как мога да разбера дали молбата за развод е влязла в съда.........много време мина а нямам никакво писмо ,а адвоката ми все казва до няколко дни.Имам съмнения че е  забавил умишлено документите?

Отидете в съда и направете справка по ЕГН и име.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 266
Благодаря.

# 27
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
A kakво имате предвид под "доста време". Нормално е да минат най-малко 2 месеца, докато получите призовка.

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте, имам следният проблем: Жена ми е украинка, но след две години и половина брак, и след множество скандали, преди известно време, тя си събира багажа и се мести да живее до Варна, без да ми каже като взима със себе си общото ни дете на 8 месеца. Аз подадох в Полицията да бъде издирена, но нямаше резултат 10 дена, след като успях да се свържа с нея по скайп и дадох телефона на моя адвокат, то след два дни нейния адвокат се свързва с моята и кара жена ми веднага да се регистрира на новия адрес. В момента съм подал в съда по нейна вина, но сами знаете че делото няма да започне скоро, а и нейния адвокат ще иска да се води във Варна. Тя ми поставя условия че ако искам да видя детето, трябва да пътувам до Варна, но в същото време не си дава телефона за да се свържа с нея? Имам свидетели които да докажат че тя обича да се напива, че аз водя детето на консултации, също така че е мърлява, имам и разговора записан че не иска да ми предостави да видя детето и че няма да си даде телефона. Относно финансовото състояние, тя нямам работа, получава пари от баща си от украйна, а там където живее няма инфраструктура, няма детска градина на близо или голям магазин нито болница, не притежава кола, единственото хубаво доколкото разбрах е че къщата в която живее била много прилична. Аз имам собствена фирма, и всички други неща които изброих че тя няма, обясних и че така не е добре за детето, защото сами разбирате, няма как да ходя всяка седмица от София до Златни пясъци и да живея на хотел, и през това време да стоя и да чакам тя да си включи Скайп за да и кажа че съм дошъл, поне докато не започне делото. Проявява безотговорност, защото нейната майка сега е на гости и помага, а тя обикаля по заведения и иска да е на морето. Забравих да спомена че за 3о години това и е 3 развод, а за три години не пожела да научи Български език. Опитвам се да и обесня че детето има нужда и от двамата родители, но тя прави това невъзможно. Кажете ми според вас, какви шансове имам в съда да спечеля попечителството, и ако го спечеля моята идея е тя да живее близо до мен, за д аго вижда постоянно, защото е неправилно да лиша сина ми от майчинската топлота.
Благодаря ви много.

# 29
  • Мнения: 381
Здравейте,и аз искам да се обърна с няколко въпроса към Вас.
Разделени сме с мъжа ми от 2 месеца,  той така и не подава до момента док.за развода,имаме от брака си 4 гд.дете.
1.Какви са ползите и вредите ,ако аз подам молба за развода/имаме жилище което се изплаща,а аз и дъщеря ми живеем при моите родители/?
2. Как мога законно да си получавам месечната издръжка/до момента имам дадена такава на ръка еднократно /?
3.Може ли,  да се определят дните в които да се вижда с детето без да сме разведени пак законно?
Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт