Консултации с адвокат

  • 129 041
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 303
БНД има дадено  от съда право да взема децата / 13г. и 5г. момичета / всяка първа  и трета събота. Децата се страхуват от  него и не искат да го виждат. Травмирани са... Какво може да направи майката  в този случай ? Може ли съдът да им помогне? 
Може евентуално да се поиска изменение на режима на лични отношения, като се поиска от съда виждането на децата да става във Ваше присъствие или в присъствие на социален работник! Simple Smile

# 766
  • Мнения: 27
БНД има дадено  от съда право да взема децата / 13г. и 5г. момичета / всяка първа  и трета събота. Децата се страхуват от  него и не искат да го виждат. Травмирани са... Какво може да направи майката  в този случай ? Може ли съдът да им помогне? 
Може евентуално да се поиска изменение на режима на лични отношения, като се поиска от съда виждането на децата да става във Ваше присъствие или в присъствие на социален работник! Simple Smile
Благодаря  сърдечно за отговора!  bouquet

# 767
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Възможна ли възбрана на единствено жилище по изпълнително дело за издръжка (сумата за доплащане е 350лв)? Възможно ли обжалване? Как отпада възбраната (дори и след изплащане на сумата)?

# 768
  • Мнения: 2 850
Здравейте искам да попитам при съжителство без брак и родено дете, на кого би приссъдил правата съдът като става ъпрос за новородено? БНД е безработен, агресивно настроен към майката., възожно ли е без негово съгласие тя да си тръгне от общия дом с детето Cry
Мисля няма съд, който да остави новородено на бащата! Освен ако майката не е тотално пропаднал тип, нещо което трябва да се докаже! Нямате брак, така, че не е проблем да го напуснете с детето! И да имахте, пак не е особена драма! Важното е да си вземете детето с Вас... оставите ли го, тогава е проблем!
Благодаря за отговора. Направих го, но БНД ме заплашва, че съм отвлякла детето и ще подаде жалба за отвличане. Не искам да го спирам да я вижда, но в момента е агресивно настроен защото съм го напуснала и не смятам, че е нормално той да ми крещи, а аз да го пусна при бебето. Той обаче ме тормози по телефона( прибрах се в родния си грас, където ми е постоянния адсрес по лична карта) и близките ми, че му отнемаме правото да вижда детето си, щял да ми заведе дело. Какво мога аз да направя, трябва ли да подавам иск за пълни родителски права или ги имам при положение, че нямаме брак? #Crazy

# 769
  • Мнения: 303
Здравейте искам да попитам при съжителство без брак и родено дете, на кого би приссъдил правата съдът като става ъпрос за новородено? БНД е безработен, агресивно настроен към майката., възожно ли е без негово съгласие тя да си тръгне от общия дом с детето Cry
Мисля няма съд, който да остави новородено на бащата! Освен ако майката не е тотално пропаднал тип, нещо което трябва да се докаже! Нямате брак, така, че не е проблем да го напуснете с детето! И да имахте, пак не е особена драма! Важното е да си вземете детето с Вас... оставите ли го, тогава е проблем!
Благодаря за отговора. Направих го, но БНД ме заплашва, че съм отвлякла детето и ще подаде жалба за отвличане. Не искам да го спирам да я вижда, но в момента е агресивно настроен защото съм го напуснала и не смятам, че е нормално той да ми крещи, а аз да го пусна при бебето. Той обаче ме тормози по телефона( прибрах се в родния си грас, където ми е постоянния адсрес по лична карта) и близките ми, че му отнемаме правото да вижда детето си, щял да ми заведе дело. Какво мога аз да направя, трябва ли да подавам иск за пълни родителски права или ги имам при положение, че нямаме брак? #Crazy

1. Да, иск за определяне на режим за личен контакт и издръжка!
2. Ако ви тормози - може да се помисли за защита по закона за Защита от домашното насилие. Там сроковете са кратки - до 30 дни от акта на насилие!

# 770
  • Мнения: 2 850
Здравейте искам да попитам при съжителство без брак и родено дете, на кого би приссъдил правата съдът като става ъпрос за новородено? БНД е безработен, агресивно настроен към майката., възожно ли е без негово съгласие тя да си тръгне от общия дом с детето Cry
Мисля няма съд, който да остави новородено на бащата! Освен ако майката не е тотално пропаднал тип, нещо което трябва да се докаже! Нямате брак, така, че не е проблем да го напуснете с детето! И да имахте, пак не е особена драма! Важното е да си вземете детето с Вас... оставите ли го, тогава е проблем!
Благодаря за отговора. Направих го, но БНД ме заплашва, че съм отвлякла детето и ще подаде жалба за отвличане. Не искам да го спирам да я вижда, но в момента е агресивно настроен защото съм го напуснала и не смятам, че е нормално той да ми крещи, а аз да го пусна при бебето. Той обаче ме тормози по телефона( прибрах се в родния си грас, където ми е постоянния адсрес по лична карта) и близките ми, че му отнемаме правото да вижда детето си, щял да ми заведе дело. Какво мога аз да направя, трябва ли да подавам иск за пълни родителски права или ги имам при положение, че нямаме брак? #Crazy

1. Да, иск за определяне на режим за личен контакт и издръжка!
2. Ако ви тормози - може да се помисли за защита по закона за Защита от домашното насилие. Там сроковете са кратки - до 30 дни от акта на насилие!
Т.е да се определи кога може да вижда детето? Но, доколкото разбирам, няма право да ме обвинява в отвличане, при положение, че нямаме брак?

# 771
  • Мнения: 303
Здравейте искам да попитам при съжителство без брак и родено дете, на кого би приссъдил правата съдът като става ъпрос за новородено? БНД е безработен, агресивно настроен към майката., възожно ли е без негово съгласие тя да си тръгне от общия дом с детето Cry
Мисля няма съд, който да остави новородено на бащата! Освен ако майката не е тотално пропаднал тип, нещо което трябва да се докаже! Нямате брак, така, че не е проблем да го напуснете с детето! И да имахте, пак не е особена драма! Важното е да си вземете детето с Вас... оставите ли го, тогава е проблем!
Благодаря за отговора. Направих го, но БНД ме заплашва, че съм отвлякла детето и ще подаде жалба за отвличане. Не искам да го спирам да я вижда, но в момента е агресивно настроен защото съм го напуснала и не смятам, че е нормално той да ми крещи, а аз да го пусна при бебето. Той обаче ме тормози по телефона( прибрах се в родния си грас, където ми е постоянния адсрес по лична карта) и близките ми, че му отнемаме правото да вижда детето си, щял да ми заведе дело. Какво мога аз да направя, трябва ли да подавам иск за пълни родителски права или ги имам при положение, че нямаме брак? #Crazy

1. Да, иск за определяне на режим за личен контакт и издръжка!
2. Ако ви тормози - може да се помисли за защита по закона за Защита от домашното насилие. Там сроковете са кратки - до 30 дни от акта на насилие!
Т.е да се определи кога може да вижда детето? Но, доколкото разбирам, няма право да ме обвинява в отвличане, при положение, че нямаме брак?

Естествено, че няма! Simple Smile Само си лянка глупости!

# 772
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам издръжката на дете, която се внася по банков път, може ли да бъде внесена от друго лице /не бащата или съответно майката, ако тя е длъжна да я дава/?

# 773
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Здравейте, искам да попитам издръжката на дете, която се внася по банков път, може ли да бъде внесена от друго лице /не бащата или съответно майката, ако тя е длъжна да я дава/?

Може, стига да е надлежно упоменато на кого и за какво се плаща, и кой я плаща.
Например - Детски за месец.... на (името на детето), от .....(името на задължения) - всичко това се пише в основание за плащане.

# 774
  • Мнения: 33
Здравейте, имам следния въпрос и предварително благодаря. На път съм да заведа иск в съда за определяне на родителските права над детето , режим на виждане и издръжка.Детето е 1г. 2 мес.(момиченце) С БНД сме в крайно изнервящи отношения, след като той отказва да приеме раздялата ни( нямаме брак). Постоянно заплашва, пише смс, манипулира, обижда и всичко остананло когато вижда че решението ми да не съм с него е крайно. Иска да си взима детето едва ли не през ден, като доста време не даваше инфо кога ще го върне и аз съм постоянно в невидение.. Досега отказах да му давам детето  3 пъти, като през тези случаи се появяваше пил, или ме обиждаше с ценични думи. Сега той е надушил какво ще предприема и от страх или незнам постоянно звънни и иска детето като щял да доиде със свидетели ( явно да ме сплаши  1.Какво се случва ако откажа той да взима повече дъщеря ми докато не влезе иска в съда? Страхувам се ,че няма да я върне ако я вземе сега.2. Също ме интересува как се доказва, че човека е хронично зависим от алкохола?3. Това че освен че работи е и пенсионер по болест ( сериозни диагнози) би ли било в моя полза при определянето на попечителство?  4.При положение че съм по майчинство  нямам работа, ще има ли проблем?5.Интересува ме също, може ли мои роднини да свидетелстват в съда за тормоза на който са станали свидетели?6.При положение че той пие, не се контролира и неуморно обижда ли заплашва , близо 500 смс със противоречиви и агресивни съобщения?? Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 02:43 от rita2000

# 775
  • Мнения: 448
Здравейте, имам следния въпрос и предварително благодаря.

1. Нищо не се случва.
2. С експертиза.
3. Вероятно да, но зависи доколко влияе на родителските му качества.
4. Възможно е да има, трябва да докажете доходи и жилище най-малко.
5. Тормозът към Вас не е относим към родителските права. Има дела за защита от домашно насилие.
6. Не разбрах въпроса в т.6, но ако се пита дали тези обстоятелства ще натежат във Ваша полза - по дело за защита от домашно насилие да, за родителски права косвено.

# 776
  • Мнения: 3
........съпругът ми миналата година беше задържан в чужбина,в момента е в ареста и се очаква до дни да се гледа делото му.С две думи него го няма,и аз сама се грижа за малката,но ни предстои кандидатстване в детска градина,а там се иска и данните за таткото.Как да процедирам имам документ от външно министерство,че е задържан.За да я приемат в ЦДГ трябва ли да заведа дело за отнемане на родителските права или само този документ ми върши работа. Много благодаря,за вниманието!
Аз не разбрах какъв е проблемът да му предоставите данните.
Ами проблема е,че нямам неговата лична карта нямам документи негови нямам нищо.

# 777
  • Мнения: X
Не, не е упоменато името на длъжника, а някаква си кака, не я познавам, която ми плаща издръжка на сина ми, от кого плаща не пише, тогава какво? То така може всеки да ми пусне пари и да пише като основание издръжка на дете, а този някой не ми дължи никакви пари , не го и познавам даже...

# 778
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Не, не е упоменато името на длъжника, а някаква си кака, не я познавам, която ми плаща издръжка на сина ми, от кого плаща не пише, тогава какво? То така може всеки да ми пусне пари и да пише като основание издръжка на дете, а този някой не ми дължи никакви пари , не го и познавам даже...

Пише ли името на твоя син и месеца, за който се плаща?
Тогава няма значение кой и как е плащал, ако бащата предостави този документ за доказателство.

# 779
  • Мнения: 33
Здравейте, имам следния въпрос и предварително благодаря.

1. Нищо не се случва.
2. С експертиза.
3. Вероятно да, но зависи доколко влияе на родителските му качества.
4. Възможно е да има, трябва да докажете доходи и жилище най-малко.
5. Тормозът към Вас не е относим към родителските права. Има дела за защита от домашно насилие.
6. Не разбрах въпроса в т.6, но ако се пита дали тези обстоятелства ще натежат във Ваша полза - по дело за защита от домашно насилие да, за родителски права косвено.




Mного ви Благодаря!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт