Прохождане

  • 8 415
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Na moia priiatelka deteto prohodi na 1g.7m.behe naplaheno deteto,dotogava hodehe hvanato za maika si.I tvoeto veroiatno go e strah,   :naughty:ne go nasilvai v nikakav sly4ai zahoto taka moje da zabavih proxojdaneto,to hte se pysne samo mnogo skoro.Ili pak moje da go podlajeh s nehto interesno da go vikah  da doide pri teb ,mnogo 4esto parvite kra4ki stavat po toia na4in,no ako se strahyva pak ti kazvam po dobre ne nastoiavai.4akame mnogo skoro da se pohvalih Peace          

--------------
Пишете на кирилица.     

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 00:50 от AnMary

# 16
  • София
  • Мнения: 139
И аз да се изкажа:)

Щом няма здравословен проблем, остави детенцето да проходи, когато е готово психически за това. Като цяло момчетата прохождат статистически малко по-късно от момичетата (не ме бийте, има теории по въпроса, аз само цитирам).

Изобщо не обръщай внимание на подмятанията, дребосъците с всеки изминал ден правят нещо ново. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 726
Да подкрепя предишните мнения - не се притеснявайте!
За прохождане нормата е до година и половина. Вижте за информация нормите на
Световната здравна организация
http://www.who.int/childgrowth/standards/motor_milestones/en/index.html
Графика
http://www.who.int/childgrowth/standards/mm_windows_graph.pdf
Мисля, че докато детето е в рамките на тези норми, които виждате са доста широки, няма нужда от притеснение.

Детето ми се развива в тези граници, но в горната част на интервалите, т.е. започна да седи самостоятелно на девет месеца, да се изправя на единадесет и т.н., проходи около 1 г. 4 м. Това е по-късно от средното, но е в нормите. И аз не използвах проходилки, не насилвах детето, не го водех хванато за двете ръце вдигнати нагоре. Може би първите няколко крачки правеше вкъщи между мебелите, неусетно, като държи играчка в двете ръце, но после пак предпочиташе да пълзи и да се държи за мебелите.
Навън първо се държеше за ръка, после както казва и Зелен дух - държах за дрехите, качулката. И детето започна да предпочита така, защото са му свободни ръцете да носи топка, да къса тревички, но и да събира боклуци по улицата. Прохождането се оказа един процес от около месец и повече. Не стана изведнъж, както си го представях.

# 18
  • Мнения: 468
Благодаря на всички за разбирането и съветите...ще чакаме още. Цъкането е адски досадно, да не говорим, че съм и бременна и като започнат едни съжаления  Shocked..."едното още не ходи, тя второ чака", "кой ще ти помага, майчице" и т.н, съчетано с купищата майки, които вместо добър ден ме уведомяват как техните са проходили на 10 месеца...та така...натрупват се емоции, които в един момент изригват.

Казвай: “Понеже не можем близнаци, а искаме, затова решихме така “ и ни пиши за физиономиите  Wink

# 19
  • Мнения: 3 583
Съвет за по-бързо прохождане не зная.
Но, когато моето беше тъкмо проходило, поради миниатюрното си краче, и съответно големите му обувки /не намерихме толкова малки/ ходеше мнооого особено. Та разни лелки все ми обръщаха внимание, че нещо не е наред с детето при такова ходене.
И моят мъж отговаряше - тя няма време да се занимава с ходене, сега учи компютри, че да се справи по-лесно в живота и да си намери добра работа. Ходенето няма да избяга.
Та и вие така. Детето си има други приоритети в момента явно, ще проходи

# 20
  • Мнения: 4 527
Little Evil, малкият ми син проходи на година и два месеца. При положение, че големият си щъкаше самостоятелно от десетмесечен, и аз се бях притеснила. А детето просто искаше да се чувства сигурно, преди да се пусне! Моят съвет: не тормозете детето, не го залъгвайте, не го убеждавайте да се пусне. Като се почувства стабилно, ще се пусне и ще тръгне.  Peace

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Не се притеснявай, ще се отпусне детето. Не вярвам, че е физиологичен проблем.

Колкото до хорските приказки, игнорирай ги тотално, защото ще има още. Има хора, които много обичат да изтъкват колко са напред техните деца, пък твоето колко е изостанало, видиш ли - тяхното говори с цели изречения на година и половина, тяхното познава буквите на 3, тяхното се храни самО на една година... Списъкът е безкраен, трябва да свикнеш да си ги пускаш покрай ушите.

# 22
  • Мнения: 11 876
Моят син проходи малко преди да навърши 1г и 4м , като казвам проходи имам точно това предвид сам без да се държи, защото преди това имаше дълъг период с ходене с придържане някъде Simple Smile.  Аз също бях много притеснена с това ходене  ooooh!, но при него явно двигателно всичко се развиваше по-бавно защото по-късно и започна да стои седнал (в 8 месец) и явно са си свързани нещата. Изчетох доста информация в интернет и разбрах едно - детето ще проходи тогава когато се почувства готово и стабилно и че насила нещата не стават. Така, че гледай си спокойно детенцето и браменността и не слушай какво ти се говори  Hug.

# 23
  • София
  • Мнения: 221
 Разбирам те напълно. Голямото ми дете проходи на 1г и 4м. Тогава бях бременна в 8 месец с второто си дете. Доста погледи събирах - бременна жена с още непроходило дете.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 149
Синът ти може, но още не иска  Grinning Просто не се е решил. Нищо му няма, аман от злобарки, дето те карат да си внушаваш и да се притесняваш излишно. Това като със зъбите - аууу, на почти годинка, а още няма и един зъб... Леле, каква трагедия. Всъщност на моят син първият зъб му проби на 10 месеца, ама преди това беше същото като при теб с прохождането - уведомяваха ме как на техните деца първото зъбче пробило на 6 месеца... на 4 месеца... брех, още малко ще да са се и родили със зъби. И ме гледаха съжалително... Ей, идеше ми да фрасна някоя накрая.
Синът ти си е съвсем нормално развиващо се дете, радвай му се - и на него, и на бъдещото бебче, не се измъчвай с излишни притеснения, пък за онези майки, дето много знаят да те "уведомяват" и товарят с излишна информация за техните деца - доколкото те познавам от форума - достатъчно дар-слово имаш, за да им отговориш подобаващо!  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
Little Evil, нищо му няма на детето. Съвсем нормално се развиват нещата. Щом може да пълзи, защо му е да ходи?  Wink
Средния син първо се научи да пълзи и проходи чак на 1г. и 2м.
Най-малкия син - същата работа. Повече му харесва да пълзи... Пуска се от масата до секцията и толкова. На вън също прави крачка, две и продължава по дупе. Като се почувства сигурен, ще тръгне. За разлика от двамата малки, големия им брат проходи на 10 месеца, без да е пълзял преди това.
А на хорските приказки не обръщай внимание. При нас многодетните, положението е още по страшно  Mr. Green  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 1 609
А защо не трябва детето да се води за ръце? Много неща четох и продължавам да чета, но досега не бях чувала, че не трябва детето да се води за ръце. Ей сега се разтърсих, но не намерих нищо конкретно по въпроса. Ще се радвам да ме осведомите по въпроса, защото моята дъщеря така крачи (аз не я държа и не я дърпам - знам, че с дърпане може да се изкълчат ставите - това не го правя, тя се държи за моите пръсти).

Little Evil, прощавай, че така нахлух в темата ти  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 483
А защо не трябва детето да се води за ръце? Много неща четох и продължавам да чета, но досега не бях чувала, че не трябва детето да се води за ръце. Ей сега се разтърсих, но не намерих нищо конкретно по въпроса. Ще се радвам да ме осведомите по въпроса, защото моята дъщеря така крачи (аз не я държа и не я дърпам - знам, че с дърпане може да се изкълчат ставите - това не го правя, тя се държи за моите пръсти).

Little Evil, прощавай, че така нахлух в темата ти  bouquet

Не знам, на мен ортопедът така ми каза, един вид само да се развивало детето. Аз имам проблеми с кръста и това с ръцете го опитах наскоро, след като се оказа, че сам няма никакво намерение да тръгне.

Лично аз нямам познати, на които децата им да са проходили след година и 2 месеца, много тъпо се чувствам, защото разни по-малки деца казват на детето ми бебе. Уж много четох и се информирах  Mr. Green, пък моето дете така коренно се различава от средностатистическото, пък много им дреме на майките, които ме съжаляват, че е нормално до годинка и 6 месеца да проходи. Направо се връщам към моето детство с псориазиса, все аз различна от останалите.

С второто ще действам различно, ще настоявам да седи от рано и ще го стимулирам да прохожда,  ще му слагам буйки вкъщи и т.н....поне да знам, че съм опитала...а сега все едно съм стояла на ушите няколко месеца и тепърва съм се сепнала, че не върви. Почти на година и 5 месеца е, не е малко, и целия сайт на СЗО да разпечатам и да раздавам, е факт, че е единственото дете, непроходило на тази възраст. Гадно е да си различен...много лесно мога да смотам тези, които ме дразнят, ама от това детето ми няма да проходи по-бързо  Tired.

# 28
  • Мнения: 83
Всяко дете си се развива индивидуално,не се обвинявай за нищо и ще  повторя думите на другите но не слушай хората.Моята дъщеря се изправи на много рано и след месец почнахме да се водим  за ръчичка,но се пусна много късно и всички викаха хайде защо не се пуска моя отговор беше до 1,6месеца има време все ще се пусне и те спряха да питат.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 149
С второто ще действам различно, ще настоявам да седи от рано

Не знам какво имаш предвид под "рано", но ако е под 6 месечно -  Stop Недей. Повече вреда можеш да му причиниш, отколкото полза. Изобщо настояването според мен няма да помогне - когато детето е готово за нещо - прохождане, проговаряне, сваляне на памперс и т.н. етапи от развитието му, самО ще започне да го прави. А малко помощ вече на този етап няма да е вредна  Peace
Това, че ти нямаш познати, чиито деца да са проходили след 1г2м, съвсем не означава, че по принцип няма такива деца. И твоето съвсем не е различно от другите. Едни правят едно по-рано (или по-късно), други - друго... Едни проговарят на годинка и малко, други - на три... и повече. Едни прохождат на 7-8 месеца, други - на 1г6м... и повече  Simple Smile С кое по-точно (освен това, дето си си втълпила за прохождането  Wink) му е толкова по-различно на твоето дете от средностатистическото?
Не се притеснявай - и на моето дете му викат "бебе" - и по-малки, и по-големи... Нищо, че ходи.
Сега се сещам - моя колежка има две щерки - и двете проходиха едната на 1г5м, другата - на 1г7м. Хем са момиченца, пък те нали по-бързо се развиват

Общи условия

Активация на акаунт