WIZZ AIR 6

  • 65 013
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 402
Мисля, че sasi6 има предвид дезодорант стик или ролка. За тях не знам да са забранени. А миналата година имах с мен аерозолен дезодорант, но мини опаковка (35 мл) и нищо не ми казаха....

# 46
  • Мнения: 6 031
Водата закупена от автомат на гейта е 2 лв. бутилката 0.5л.  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 727
За дезодорант стик питам, не аерозол? Да разбирам, че може,така ли? Пътуваме от Букурещ,ако има значение.
Сега прочетох, че в чекирания багаж също са забранени течности. Бях си сложила шише розова вода и лак за коса. Да ги вадя ли?

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 13:52 от sasi6

# 48
  • Мнения: 6 031
За дезодорант стик питам, не аерозол? Да разбирам, че може,така ли? Пътуваме от Букурещ,ако има значение.
Сега прочетох, че в чекирания багаж също са забранени течности. Бях си сложила шише розова вода и лак за коса. Да ги вадя ли?
Дезодорант стик може и в ръчния и в чекирания. В чекирания можеш да си сложиш и вода и розова вода и т.н. Риска е да не се разлеят...

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 14:25 от мими.ива

# 49
  • Мнения: 19 487
За дезодорант стик питам, не аерозол? Да разбирам, че може,така ли? Пътуваме от Букурещ,ако има значение.
Сега прочетох, че в чекирания багаж също са забранени течности. Бях си сложила шише розова вода и лак за коса. Да ги вадя ли?
Аз в чекирания багаж редовно превозвам течности и аерозоли, досега нищо не са ми казали. Проблемът е в ръчния - там са ограниченията

# 50
  • Мнения: 4 032
Здравейте,
аз вчера се върнах от Будапеща, и ето малко полезно инфо за полета:
На отиване минах проверките от българска страна без проблем.
На връщане обаче на летището в Будапеща, не стига че имаше огромна опашка на паспортна проверка, и закъсняхме с половин час, защото хората не можаха да минат, но и на проверката на багажа ми взеха дезодорант, слънцезащитен крем, който си бях купила от баните в Будапеща и лосион за почистване на грим.
Те хоратата са си казали, че не може дезодоранти, ама кой да чете, в България не ми направиха проблем за него. За лосиона за грим, който беше в опаквока от 125 ml, но беше пълна 1/3 от него тук също нямах проблем, но там ми го взеха.
За първи път пътувах само с ръчен багаж, за това ги взех в мене, и бях доста разочарована като ги гледах как пътуват към коша за боклук:(

# 51
  • Мнения: 4 402
Най-добре си взимайте мини опаковки от козметиката или тестери при пътуване само с ръчен багаж. Хем спестяват много място, хем няма никакъв риск да ви ги изхвърлят.  bye
По принцип пътувам с много багаж, винаги слагам още нещо, все ми се струва че всичките дрехи, обувки, козметика ще ми потрябват в някакъв момент и разбира се половината от тях изобщо не слагам/ползвам.
Когато за първи път летях с WIZZ бях ужасена, че трябва да се събера в най-малките куфарчета, но се оказа, че с помощта на именно на тези тестери и мини опаковки нямах никакъв проблем с мястото. В момента на пазара може да се намери абсолютно всичко в такива опаковки, дори слънцезащитен крем! Така че -  travel light! Peace

# 52
  • Мнения: 750
Новият сайт е ужасен,по4ти невъзможно е да закупиш билет 4рез телефон #Cussing out.

# 53
  • Мнения: 4 402
Нашият полет най-накрая е потвърден... До последния момент чакахме и малко ни опънаха нервичките.. #Crazy
Сега ми предстои чекирането... Ще пътуваме с лични карти и при регистрацията иска тип на документа, като са дадени опциите: паспорт, национален идентификатор  Rolling Eyes, друг документ. Въпросът ми е: този "национален идентификатор" личната карта ли се явява? Сигурно питането ми е глупаво, но не съм срещала да я наричат така друг път и не искам да объркам нещо...

# 54
  • София
  • Мнения: 178
Нашият полет най-накрая е потвърден... До последния момент чакахме и малко ни опънаха нервичките.. #Crazy
Сега ми предстои чекирането... Ще пътуваме с лични карти и при регистрацията иска тип на документа, като са дадени опциите: паспорт, национален идентификатор  Rolling Eyes, друг документ. Въпросът ми е: този "национален идентификатор" личната карта ли се явява? Сигурно питането ми е глупаво, но не съм срещала да я наричат така друг път и не искам да объркам нещо...
Да, национален индентификатор е личната карта. при регистрация после излиза при проверка: друг документ. днес правихме web чекинг и питах на телефона /неимпулсния/ и ми казаха да не се притесняваме. Доста пролеми имах и с печата на pdf резервациите, та едната я разпечатах по другия метод.

# 55
  • Мнения: 4 402
Благодаря и аз така предположих. Ама и те едни наименования пишат. Не знам кой им поддържа бг платформата, ама има такива изцепки да се чудиш и маеш. ooooh!
А пък pdf-a го запазих на десктопа като документ и тогава го разпечатах и беше ок.

# 56
  • Мнения: 70
Момичета имам следния казус.. Член съм на Wizz Xclusive Club . Купих 2 билета за следващата седмица- за мен и за моя приятелка. С един номер за потвърждение сме. Не съм сигурна дали ще успея да пътувам и .. въпросите са : Мога ли да чекирам само нея? Ако не може и се наложи да чекирам и себе си, а не се явя ще ми наложат ли тази глоба- "отказ от пътуване-60Е"? Случвало ми се е да имам билет, а да не летя .. но не знам сега с тази резервация двойната как стоят нещата? Могат ли да и откажат пътуване ако е сама, без мен?
Очаквам съветите ви ..   bouquet

# 57
  • Мнения: 125
Renka, нямам членство в този клуб, но на мен лично ми се е случвало да се чекирам и да си изпусна полета /на Wizz/ поради невъзможност да стигна навреме на летището. Не съм плащала никакви глоби. В твоя случай, аз бих чекирала и себе си. Мисля, че тях ги интересува това, че ти си си платила билета, а не дали ще летиш.

# 58
  • Мнения: 119
Wizz готвят голяма балтия с ръчния багаж :

"От първи август по линията Катовице-Лондон Уиз ер въвеждат тестово нови правила за ръчен багаж. Пътуващите с ръчен багаж 42x32x25 см, до 10 килограма и влизащ под седалката ще могат да качат багажа си безплатно. Пътуващите с ръчен багаж до 10 килограма, но с размери до 55x40x20 см ще плащат такса от 10 евро, като успоредно с това ще имат право да се качат първи на самолета, след пътниците ползващи Wizz Xpress."

До няколко месеца това ще бъде въведено за всички дестинации и вече са ъпдейтнали инфото на сайта си.

# 59
  • Мнения: 4 402
Малеее, гадове... #2gunfire
 А аз тъкмо си купих нов куфар за ръчен Sad

Общи условия

Активация на акаунт