Хапват ли децата ви манджи?

  • 16 698
  • 356
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 529
 Савина все едно за моите внучета говориш. Обичат "супка " , да има сос и да е надробен хляб.
 Малкото е по всеядно. След ДГ си иска морковче от градината и ябълка.
 

# 346
  • Мнения: 72

Но аз също споделям мнението, че децата на жени, които не готвят редовно не са научени да ядат готвено. И няма как да е иначе.

Тука изобщо не съм съгласна. Готвя всеки ден, една манджа не се яде 2 пъти у нас........ въпреки всичко няма сила която да я накара да хапне. Пробвала съм да я оставям без нищо друго, гладува и гладува, започва да реве че е гладна, но не иска да хапне това което съм сготвила. Иска си нейното и това е.

# 347
  • Мнения: 8 920

Но аз също споделям мнението, че децата на жени, които не готвят редовно не са научени да ядат готвено. И няма как да е иначе.

Тука изобщо не съм съгласна.
+1! Peace

# 348
  • Мнения: X
Моят син много обича манджа , от сухата храна обича единствено кюфтета.
Хляб яде също, но преди манджата или след нея.
Супа с надробен хляб в нея не опитва дори.
Както казва една съседка - " Той е на разделно хранене." hahaha

# 349
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Дъщеря ми предпочита да хапва манджи. Дори по-"сухи" гозби като мусака например не обича. Вкъщи винаги трябва да има супа или яхния.  Wink
Хляб яде много рядко и то не заедно с яденето (присеща се и си взема коричка да гризка).

# 350
  • Мнения: 16
Децата ми се хранят предимно с манджи-боб,леща,ориз,картофи.За съжаление трудно успявам да ги накарам да хапнат месо. Sad

Моето обича месо, но няма как да е иначе с такъв баща Laughing

# 351
  • Мнения: X
Моите ядат само готвено. Обожават супа, могат да ядат супа по три пъти на ден. ....(еднолично  Mr. Green). Имам Но аз също споделям мнението, че децата на жени, които не готвят редовно не са научени да ядат готвено. И няма как да е иначе.
Споделям това мнение,защото и смятам,че навиците и различните вкусове се представят и се свиква с тях още от захранването.
 Когато една майка сама си прави пюрета от разнообразни сезонни зеленчуци и плодове и после продължи с богато меню ,а не с детска кухня, то децата вече до година и половина са свикнали .Но дете хранено само с купешка каша, пюрета и ДК са си склонни да си търсят онзи вкус на купената храна . Като отбелязвам,че това не е правило,което е общовалидно,а само съотнасящо се до мнозинството.

# 352
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
  Цитат на: savina_33 в Нед., 28 Окт. 2012, 09:16
Но аз също споделям мнението, че децата на жени, които не готвят редовно не са научени да ядат готвено.
Цитат
Тука изобщо не съм съгласна.
И аз не мога да се съглася.Готвя абсолютно всеки ден,но синът ми не желае дори да опита.Поглежда яденето,казва,че не му харесва и иска сандвич.

# 353
  • София
  • Мнения: 59
 Ние също едем основно готвено - супи, манджи и други подобни, много ама много рядко се случва да се яде суха храна, като сандвичи например. В темата се пишеше и за вредно месо от пиле с антибиотици, ех благодаря на дядото ни, че си има хоби човека - да гледа пилета, патки и гъски, та през есента си запълваме фризера  Mr. Green
 Имам и познати, които си хранеха детето само със сандвичи, салами, сиренце и т.н., защото мамче нямаше време за готвене. Е детето порасна, на 16 години тежеше над 100 кила, и ако в хладилника няма майонеза и кетчуп, значи ще е гладно момчето. Така че и аз съм на мнение, че детето има такава култура на хранене, която е в семейството му.  Peace

# 354
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Така че и аз съм на мнение, че детето има такава култура на хранене, която е в семейството му.  Peace
Това е и моето мнение!

# 355
  • Мнения: 21 282
Нашата яде,даже всеки ден готвено,има си и фаворити - спанак,фрикасе  Mr. Green

# 356
  • Мнения: 37
 Яде почти всичко. И манджи, и супи, и суха храна. Най-обича обаче бъркани яйца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт