Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 789
Прекрасна нова темичка   bouquet
Веси, Честит рожден ден и тук   bouquet Да си жива и здрава!  Hug
Коластра нямам. Нормално ли е да се появи в тези месеци и зависи ли от нещо? Примерно, от времето, големината на гърдите, начина на живот?  newsm78

# 16
  • Мнения: 10
Следя ви ,макар,че не пиша...ама и тя активността яко е спаднала.
  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 7 995
Благодаря за новата темичка.   bouquet
Щастлива жена, честит рожден ден и от мен! С пожелания за много щастливи мигове, лека бременност и усмихнато бебче след нея. Simple Smile   bouquet
Коластра нямам, да видим как ще е по-нататък. Засега не съм купувала абсолютно нищо, най-вероятно ще задържа до последния възможен момент. Ще ми се наложи да се връщам до България за 2 седмици, когато ще съм във втората половина на 8мия месец и се притеснявам как ще минат полетите и пр. Хич не обичам да правя такива планове без кръчмар, но се налага...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Щастлива жена , ЧРД  bouquet да си жива и здрава  - ти и цялото ти семейство...и да се радвате на здраво и прекрасно бебче след някой и друг месец... newsm32

Момичета...аз също не съм от най-активните Confused...но в повечето случаи аз съм доста по-назад от вас във всичко(нали съм на края на октомври Rolling Eyes) и няма с какво да се включа по темите...
Та и за това с коластрата...даже не знам какво точно представлява на вид Embarassed
...та и аз да питам като Деси :
Цитат
Нормално ли е да се появи в тези месеци и зависи ли от нещо? Примерно, от времето, големината на гърдите, начина на живот? 
.....

Благодаря за хубавата тема!!! smile3525

# 19
  • Мнения: 800
Нормално е да се появи, както и да не се появи. С първата бременност въобще не съм имала до раждането. Сега имам, но не изтича спонтанно, а само при натиск на зърната. Забелязах я още преди да разбера, че съм бременна и това ми подсказа, че ще има бебе. Обикновено се появява след 16 г.с., но може по-рано, по-късно или чак след раждането. Представлява прозрачна до златиста на цвят гъста течност - на вкус е сладникаво-мазничка.
Щастлива жена, и аз се присъединявам към пожеланията на момичетата за рождения ти ден!

# 20
  • Мнения: 87
И аз да се запиша в новата тема. Щастлива жена, честит рожден ден  newsm59 и благодаря за новата тема.
На мен в момента нищо не ми се купува за бебето, чак се изненадвам на себе си. Понеже повечето неща имам от преди и не ми е тръпка в момента. Много ми харесва да усещам бебчо, защото ако не ме гъделичка забравям през деня че го има.
И на мен от двете гърди при стискане ми излиза прозрачна течност, мисля че и предният път беше така.
Скрит текст:
Ох, голям проблем са ми нощите освен че не мога да си намеря място, пак от една седмица като си легна и почвам да се задушавам. Взех си една хомеопатия анти стрес понеже друго не мога да пия ама няма полза. Само като си помисля, че трябва да си лягам и лошо ми става. Иначе в 4 месец си пуснах ТСХ и беше перфектно 1 и нещо не си спомням точно. Смятам сега 6 месец като вляза пак да ходя на едокринолог. Така, че мисля че не е щитовидна жлеза. Когато си пуках изследването тогава пак ме душеше но за една седмица ами мина. И аз не знам какво да си мисля.  Sad

# 21
  • Мнения: 100
Ох, момичета, днес ми е адски тежко Sad
Имам чувството, че просто ще се спукам. Днес не съм ходила до тоалетна, та може и от това да е, обаче то не е тежест, то не е чудо. Да си се оплача малко. Бебчо е много активен, цял ден се подмята насам натам, та това ми е радостта, иначе едвам отидох хляб да купя, а днес е толкова приятно и прохладно. Жалко, че не можах да се разходя.
Коластра мен не ми тече, при натиск също. Аз проверявам от време на време, но то наистина не е и задължително да има.
Уфф...Още не са ми изплатили болничния, който е от 12 май до 11 юни. Уж нали нова система, 2 дена, ала бала, все същият гъз с извинение. Опитах да звънна на телефоните, никакъв шанс да се свържа. Знам, че най-лесно ще е да си изкарам ПИК код, като изключим, че в тия жеги пък само в НОИ не съм висяла по опашки. То всъщност виси ли се, идея нямам отделно някакво гише ли има, заедно с други неща ли се чака...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26
И при мен няма коластра,а това дали зависи от размера според мен няма значение-чашка Д съм в момента от Б  ooooh! Чак нямам търпение давлезна във форма и да сваля килограмите,за да си ми станат и гърдите пак нормални  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 317
 Честит рожден ден на Щастлива жена Simple Smile  bouquet
за количката - мнения за пег перего Пилко 3?
за коластрата - нямам, но зърната ме болят  Sad
и някой може ли да ми каже сега в 5-ти месец ли съм или в 6-ти по дяволите  Laughing

# 24
  • Мнения: 2
И без да си стискам гъдите си потича коластра, така си ми мокри и през деня. През нощта явно от натиска е повече.
За покупките си имам списък, но и доста от нещата ги имам - легълце, чаршафчета, олекотена завивка, спално чувалче, одеялце, пеленки  и много запазени дрешки. Сестра ми ми даде от племенника, т.к. тя си беше накупувала много, а и после роднини и познати все и подаряваха, а бебечтата толкова бързо растат, че така и неможа да  употреби повечето от тях. Еее  не, че няма какво да се купува......мисля да започвам лека-полека, че след три дни влизам в седми месец и времето бързо тече.... Wink

# 25
  • Мнения: 87
blasphemy и на мен не ми е изплатен болничният аз бях от 10 май до 10 юни. Имах големи надежди, че ще ми ги изплатят навреме но уви.
begbie  и аз вече се чудя кога влизам в 6 месец. По едни таблици едно по други друго.

# 26
  • Мнения: 100
В шести месец сте и двете Wink
Ама palica е малко по-напред.

http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

Ето едно линкче. Макар че то и в началото на темата има таблица де.
Дано ги изплатят тия болнични до 1-2 седмици. Не, че не го очаквах, ама нали надеждата умира последна  Laughing

# 27
  • Мнения: 0
И аз започвам с покупките. Днес се зачудих коя дрешка е по практична за малко бебче- туп гащеризонче с ръкавки и крачолки или от две части ританки и блузка. МОже би второто, защото ако повърне примерно трябва цялостно да се преоблече... та .. нямам опит и се чудя от кой тип са ди купя Thinking
Вие какво мислите?
Коластра при мен няма за сега Simple Smile
Щастлива жена,  nbirthday честит рожден ден! От сърце ти желая много лека и безпроблемна бременност до края и на финала сладко бебче  bouquet Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 13
Здравейте тук и от мен Simple Smile утре сме на преглед и се надяваме да разберем най-накрая пола на бебо baby_neutral  Стискайте палци момичета! Лека вечер от мен Simple Smile

# 29
  • Мнения: 23
Момичета, да се похваля, купихме количка, същата като посочената по-долу, но е цялата тъмно синя на цвят, отделно се купува сакчето за новородено,което се слага отгоре на количката и става в легнало положение, както и отделно кошчето за кола. Не е евтина, като се вземат и всички неща ще излезе доста, но не може да се сравнява по качество с повечето масови модели. Голямо избиране беше, поне това отметнахме.   Heart Eyes
Милинка, и аз ще пътувам до бг края на седмия месец, началото на осмия се връщам, за почти три седмици, да се молим всичко да е наред. Praynig
http://www.teutonia.de/de/produkte/fun-system.html

Общи условия

Активация на акаунт