Запек при бебе

  • 3 425
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами, имах голям проблем с моята принцеса и нейното акане. Около 2 мес започна да се запича и пробвах какво ли не. Сокове от круши, пюрета от круши, сливи( като стана на 2,5 м), все си бяхме с термометър. После ни изписаха дуфалак и нещата се пооправиха до там че дори като спряхме да го пием акахме самостоятелно веднъж на 2,3 или 4 дни. Накрая като станахме на 6м намерихме едно кисело мляко. Правиш си го. Сега вече си имаме норм коремче Simple Smile

# 1
  • Мнения: 13
Здравей,

ние сме с перманентно запечено дупенце, на кърма сме и аз пробвах какво ли не ..овесени трици, сок от ябълки, сливи, сега даже пюре почнахме поради тази причина ,но ние не акаме по 5-7 дни, а уш нямало кърмаче запечено, да аме не...ние сме запечени.

Какво е това мляко? би ли обяснила повече?

 newsm78

# 2
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравей,

ние сме с перманентно запечено дупенце, на кърма сме и аз пробвах какво ли не ..овесени трици, сок от ябълки, сливи, сега даже пюре почнахме поради тази причина ,но ние не акаме по 5-7 дни, а уш нямало кърмаче запечено, да аме не...ние сме запечени.

Какво е това мляко? би ли обяснила повече?

 newsm78
5-7 дни е ужасно много.Това който ти разправя , че е нормално кърмено бебе да не ака толкова дълго му кажи да си направи една снимка.Следи си бебето.Има състояние , при които едно неакане може да доведе до незабавна хирургическа намеса.Запека си е сериозно нещо.Най-добре си направете и консултация с детски хирург.Има едно сиропче Фрутилакс-екстракт от смокини и сини сливи.Всяка вечер по 2 чаени лъжици,

# 3
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Всъщност за изключително кърмените бебета се смята, че неакане до 10 дни е в рамките на нормалното ( в Норвегия допускат и до 2 седмици). Ако консистенцията на изпражненията е нормална кашеста, бебето е спокойно и не плаче, не може да се говори за запек. Не бих си правила експерименти с разни млека на 5 месечни бебета  Stop

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
aleha_bebeto ,  с какво се храни бебето?

на 2,5-месечно бебе не бих давала нито круши, нито сливи Whistling
какво значи запечена? като ака изпражненията с какво консистенция са? ако са с нормална - то няма запек. някои бебета не акат всеки ден.

абсолютно съм съгласна с всичко написано от Тора!

# 5
  • Мнения: 13
Днес бебо сам се изака без чужда намеса , падаше се 7 ден> Grinning
С таткото се смеем ,че като имаме пълен памперс трябва банкет да даваме.

Тора, и аз бях чувала това за  тази версия , ние сме от този тип явно . newsm78

# 6
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 266
Дъщеря ми беше на 1,5 м. когато започна да ака по веднъж на 7-8 дни.  Акото си беше съвсем нормално на вид, не я е боляло коремчето, не е било твърдо. Не съм се притеснявала, чела съм че е нормално за кърмени бебета, а и педиатърката беше на това мнение.
Захраних на 5,5 месеца с картоф. Оттогава си ака всеки ден, че и по няколко пъти на ден.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 196

5-7 дни е ужасно много. Това който ти разправя , че е нормално кърмено бебе да не ака толкова дълго му кажи да си направи една снимка. Има едно сиропче Фрутилакс-екстракт от смокини и сини сливи. [/quote]

Наистина ужас. Едно бебе трябва да ака поне 2 - 3 пъти дневно. Големите деца - поне веднаж дневно. Всичко останало е патологичен проблем - хирургична болест или фатални диетични грешки.

# 8
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580

5-7 дни е ужасно много. Това който ти разправя , че е нормално кърмено бебе да не ака толкова дълго му кажи да си направи една снимка. Има едно сиропче Фрутилакс-екстракт от смокини и сини сливи.

Наистина ужас. Едно бебе трябва да ака поне 2 - 3 пъти дневно. Големите деца - поне веднаж дневно. Всичко останало е патологичен проблем - хирургична болест или фатални диетични грешки.
[/quote]

Това сериозно ли трябва да се чете?  newsm78

# 9
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119

5-7 дни е ужасно много. Това който ти разправя , че е нормално кърмено бебе да не ака толкова дълго му кажи да си направи една снимка. Има едно сиропче Фрутилакс-екстракт от смокини и сини сливи.

Наистина ужас. Едно бебе трябва да ака поне 2 - 3 пъти дневно. Големите деца - поне веднаж дневно. Всичко останало е патологичен проблем - хирургична болест или фатални диетични грешки.

Това сериозно ли трябва да се чете?  newsm78
[/quote]
Според теб лекар-професор при това водещ в детската хирургия за цяла България би ли седнал да си прави майтап с такива неща?Абсол'тно безмислен и глуповат въпрос.

# 10
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
T.e според теб куп лекари (в моя опит педиатри от Норвегия, Бразилия и България), включително консултанти по кърмене вкупом трябва да си вземат дипломите, квалификациите и сертификатите и да си ги наврат.....в кошчето за боклук? Постът, който съм коментирала е безумен (моите почитания към автора).

Едното от бебетата ми (пак казвам изключително кърмено) акаше на 6 дни веднъж. Съвсем нормални изпражнения. Изключително весело и доволно дете. И жизнено. И си наддаваше като за световно. Кой патологичен проблем да търся според теб?

П.С. Ако ми отговориш, моля не ми квалифицирай въпроса както на теб ти харесва.

# 11
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
T.e според теб куп лекари (в моя опит педиатри от Норвегия, Бразилия и България), включително консултанти по кърмене вкупом трябва да си вземат дипломите, квалификациите и сертификатите и да си ги наврат.....в кошчето за боклук? Постът, който съм коментирала е безумен (моите почитания към автора).

Едното от бебетата ми (пак казвам изключително кърмено) акаше на 6 дни веднъж. Съвсем нормални изпражнения. Изключително весело и доволно дете. И жизнено. И си наддаваше като за световно. Кой патологичен проблем да търся според теб?

П.С. Ако ми отговориш, моля не ми квалифицирай въпроса както на теб ти харесва.
Това че твоето дете не имало проблем, не означава, че детето на някой друг  няма такъв.Безумно е да се успокояват майки , че да не се ака 7 дни е нормално, защото понякой път това може да коства живот.Не ти трябва да знаеш за проблемите, които се водят от неакането,но ако толкова държиш ще ти разкажа 1 -2 проблема.Радвай се на здравите си деца , но не тиражирайте не акането за нещо нормално.Аз никога не бих си позволила да успокоявам някой с такива твърдения.При такива задръжки се изисква консултация с гастро и хирург задължително.

# 12
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Също толкова безумно е и да се твърди, че неакането при едно бебе е ужас или задължително патологичен проблем при всички положения. Безумно е и да се изпляска диагноза, без да без да познаваш реалната ситуация.
Твърдението, че за изключително кърмено бебе не е ненормално да не ака всеки ден, не е мое.

Съжалявам за проблемите, които сте имали. Надявам се вече всичко е наред. Но не си права в случая.

# 13
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Също толкова безумно е и да се твърди, че неакането при едно бебе е ужас или задължително патологичен проблем при всички положения. Безумно е и да се изпляска диагноза, без да без да познаваш реалната ситуация.
Твърдението, че за изключително кърмено бебе не е ненормално да не ака всеки ден, не е мое.

Съжалявам за проблемите, които сте имали. Надявам се вече всичко е наред. Но не си права в случая.
Не ми се спори.Но за да се отхвърли паталогия, се ходи на лекар - специалист, а не се дреме в бг мама.Всеки гледа от своята камбанария.За мен една истина, за теб друга.В крайна сметка всеки си носи глава на раменете и си преценява за себе си и детето си.  bouquetПриятна вечер и всичко най-добро.  bouquet

# 14
  • Мнения: 16
Съжалявам че пиша чак сега. Не си правя експерименти с детето, това е доказано мляко и съм се съветвала с педиатър и гастроентеролог, кога и какво мога да давам. Не виждам защо да не се дават  плодови пюрета на бебе 2,5 месеца. Нас само с нанове и аптамили са ни гледали (за бебетата на които не достига кърмата) майките ни. Ако някой се интересува от млякото мога да дам повече информация и всеки да си се консултира с лекаря и да си прецени.
При нас НЕАКАНЕТО ни причини много болки, мъчеше се малката по 10тина пъти на ден да се изака и само плачеше и почервеняваше, неискаше да се храни- Не ми говорете че е нормално

Общи условия

Активация на акаунт