Детски Градини Варна 2012 - Тема 3

  • 57 703
  • 838
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 52
В последните дни имах среща с двама адвоката по нашия проблем и тяхното мнение горе-долу съвпада: Първо - пуска се жалба до Комисията за защита от дискриминация (жалбата може да си я изготвят родителите сами). Има явна дискриминация по отношение на това, че деца без предимство биват разигравани на томбола, т.е. деца при едни и същи условия - едни от тях биват приемани, други не. Това, че няма места в градините няма нищо общо. А сигурно може да се намери дискриминация и по други принципи. Чака се отговор от комисията, по принцип е 30 дена, до може да се позабави, защото комисията ще изисква документи от Общината за конкретния случай и там може да се забави. Би трябвало към жалбата да се приложат имформация във връзка с нея, кога е кандидатствало детето, кога не е било прието, разходи свързани с гледането му извън градина и т.н. В зависимост от решението на комисията - може да се заведе дело срещу Общината за обезщетение спрямо това какви разходи биха правили родителите, в периода, когато детето не е ходило на градина + обезщетение за причинен стрес и т.н. За колективен иск не е удачен вариант, защото всеки родител има различен случай и е възможно да иска различно обезщетение. Освен това Комисията може да наложи глоба  на Общината.
Аз се захващам със жалбата за момента.

# 826
  • Мнения: 52
Освен това получих и отговор на моята жалба до Общината. Там се казва, че процедурата по приема е създадена с участието на инициативни комитети на родители като идеята за класиране на принципа на случайното число е била на родителите. Целта била да се намали социалното напрежение на при приема с входящ номер. Освен това се казва, че предимствата били с подчертано социален характер.

Да вземем да сформираме един инициативен комитет за промяна на начина на класиране тогава, да видим дали ще ни отразят. Не виждам и къде е социалното в това деца на учители да бъдат приемани с предимство.

# 827
  • Варна
  • Мнения: 153
Бене, аз ще ти звънна утре вече Peace

Аз съм се насочила към Админ.съд, също пиша жалбата,но чакам отговора на Общината. Ти нали си пусна жалбата след мен, защо на мен не са ми отговорили писмено, само си говорихме по телефона с една госпожа,( и се скарахме даже) по този повод, но писмено- нищо? newsm78

# 828
  • Мнения: 102
Ама разбира се. Родителите сами са си виновни Simple Smile
Ако не те, виновно е правителството с изискването задължително да се приемат 5-6 годишните.
Само Общината и назначената от тях фирма са ангели небесни.

Между другото, може да пускате жалби и на този е-мейл адрес - primeminister@government.bg
Води се е-мейл на министър председателя, но се чете от приемната на Министерски съвет.
Ефекта може да е доста по-бърз от КЗД.

# 829
  • Мнения: 52
Елеста, ще ти отговорят, длъжни са. И аз се учудих, че толкова бързо получих отговор.

Регистър, може ли малко инфо за системата за генериране на случайни числа на този д-р Хеър- доколкото разбирам е така да се каже "универсална" и позволява настройки за изпълняване на определени функции и внедряване в различни сфери, в случая за прием на деца по случаен принцип. Има ли доработка от ваша страна?

# 830
  • Мнения: 52
Напротив, Румен, Общината е виновна, защото тя  поела отговорността да приеме такъв начин на класиране. Wink Предложението на родителите си е все пак предложение. Освен това, толкова предложения за промяна в системата от родители е отхвърлила...
Мда, заформя се контра-жалба. Simple Smile

# 831
  • Мнения: 193
Регистър, може ли малко инфо за системата за генериране на случайни числа на този д-р Хеър- доколкото разбирам е така да се каже "универсална" и позволява настройки за изпълняване на определени функции и внедряване в различни сфери, в случая за прием на деца по случаен принцип. Има ли доработка от ваша страна?

Наш код, който да е на техния сървър ли? Не. Принципът на работа е като на всички останали онлайн услуги - подава се заявка, информацията се обработва, връща ни се отговор и ние обработваме резултата.



г-н roumenf, roumenf. Изводи по таблица с 7 реда, есета по снимки. Вие вярно ли се занимавате с програмиране или сте писател? Май Ви бива за второто.

# 832
  • Мнения: 60


Наш код, който да е на техния сървър ли? Не. Принципът на работа е като на всички останали онлайн услуги - подава се заявка, информацията се обработва, връща ни се отговор и ние обработваме резултата.

Какво значи, че обработвате резултата? Има ли Ваша намеса с генерирането на случайните числа? Как сървъра, който е ирландски прочита предимствата? И не може ли, примерно, всяка седмица да присъстват 2-3 родители, за да се види как Ви действа системата.

# 833
  • Мнения: 399
Редовно и внимателно чета темата и установявам, че действията са доста хаотични и единични /Браво на тези, който все пак действат/! Основно си чешем езиците, няма действия, губим време.. общината това я устройва!
Предлагам да се организира една среща, да се съберем на едно място в предварително обявен ден и час /в почивен ден/. Да се реши какво реално и най-бързо можем да направим. Имаше доста идеи в последните страници, които могат да се подкрепят и да се приложат бързо-
1/Да се излъчи представителен Инициативен комитет на родители, които да се явяват  в общината и да внесат някои искания, вече споменати.
2/Да се пуснат колкото може повече жалби до община, всякакви комисии, Мин. председател, президент и т.н.
3/Може да се напише и отворено писмо до гореспоменатите и да се пусне в местна и национална преса и в национална телевизия. Ще привлечем внимание и ще причиним малко неудобство на Общината, което може да я накара все пак да се заеме сериозно с нашия проблем!
И други предложения, допълвайте, но основното е да сме единни и повече!

# 834
  • Мнения: 193
Какво значи, че обработвате резултата? Има ли Ваша намеса с генерирането на случайните числа? Как сървъра, който е ирландски прочита предимствата? И не може ли, примерно, всяка седмица да присъстват 2-3 родители, за да се види как Ви действа системата.

Информацията, която се изпраща към сървъра е само рег. номера за едно теглене. Сървърът връща отговор за дата и час и асоциирано случайно число. Ние получаваме тази информация, след което се пресмята бал на база предимства и заложените критерии. Класирането се извършва по пресметнатия бал и се съставят списъците на приети.

Наблюдение на системата е трудно да се направи, защото тези класирания са автоматични и минават за няколко секунди на сървъра. В случая е по-важен резултата - списъците.


Последна редакция: чт, 08 ное 2012, 10:03 от Register

# 835
  • Мнения: 120
DeiziL това с срещата е изключително трудно да се случи защото няколко човека се явиха и нищо не успяхме нищо да направим Моята идея която възможно най много ще ги притесни е един протест  пред Общината с  децата вече няколко пъти пиша за това но като гледам как се събираме 5 човека е трудно осъществимо общо взето ми се ще няколко дни да стоим пред Общината сдецата и плакати след което да спрем движението в час пик обаче трябва хора готови да го направим това нещо
НИЕ ТРЯБВА ДА СИ ВЗЕМЕМ ПРАВАТА В РЪЦЕТЕ И ДА ИМ ГИ НАВРЕМ В ЛИЕТО НА ОБЩИНАРИТЕ  ОБАЧЕ ВСИЧКИ ЗАЕДНО ЗАЩОТО ПО ОТДЕЛНО Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТРУДНО ДА НЕ КАЖА НЕВЪЗМОЖНО
ЛИЧНО АЗ ПУСНАХ ЖАЛБА ДО ОМБУДСМАНА И НА ТОЗИ ЛИНК КОЙТО РУМЕН ПУБЛИКУВА НА ПРЕМИЕРА НЯМАМ ОТГОВОР ЗА СЕГА

# 836
  • Варна
  • Мнения: 77
Много е динамична темата и не успявам да я прочета цялата. Аз днес си подготвям жалба до Комисията за защита от дискриминация. Детето ми втора година под ред не е прието в детско заведение - миналата за ОДЗ, а тази за градина. Поради тази причина вече имаме и здравословни проблеми и възнамерявам ако комисията не заведе служебно производство, аз да заведа частен иск... имате ли идея дали някой е предприл такива мерки към момента?

# 837
  • Мнения: 102
Роси, Бене, да не ви се бъркам, но според мен повече ще ги притеснят съдебни процеси за обезщетения, както и медиен шум на централно ниво с искания за проверка на приетите и оставки при повече от 1% нарушения. С КЗД внимавайте малко, защото не съм сигурен, че след това ще можете да заведете граждански дела. Все пак, ако 2-ма адвокати вече са казали обратното, вероятно греша.

# 838
  • Мнения: 250
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=687042.0

Има нова тема,преместете се там.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт