Любители на Котки Тема 63

  • 46 772
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 112
  Скоро нищихте въпроса тука с почивките по море с котка.Сега и на мен ми се налага.Има ли такива хотели , за Несебър конкретно.Една позната ме отчая , че няма Sad
  Друг вариант, по-добър, има ли хотели за дом. любимци по градовете?  Нещо не откривам.Или хора , които  гледат  животно  за  известно време?  Направо не знам кой ще я гледа за 1 седмица.

# 691
  • Мнения: 8 163
Феичка, не знам какво да кажа!  Cry Hug
Радвам се за мацата и Човекът!  Hug
Да си призная, Сейси, докато четох поста и за теб си мислех Hug
Невероятно е каква дълбока диря оставят в нас домашните ни любимци...

# 692
  • Варна
  • Мнения: 826
Здравейте на всички!Ние вчера се върнахме от 2 седмична почивка на море.Да споделя и аз как премина всичко.Оникс обиколи 4 различни къщи и пропътува над 1000 км.За първи път му беше,но нямаше на кого да го оставим тук.Бях много притеснена за него,как ще приеме всички тези промени и целия този дълъг път.Добре се представи по гоститата,а и все имаше по някой от нас с него.Не е правил бели,изучаваше новите домове,а после си правеше обичайните неща.Пътят обаче бе доста труден.Колкото и да се опитвахме да пътуваме по хладно,все ставаше жега по някое време и като добавим,че колата ни няма климатик Оникс бе с отворена уста почти постоянно.Аз само веднъж съм го виждала така и честно казано доста ме плашеше тази гледка,макар че сигурно  е нормално ... newsm78.Взехме клетка,в която мислехме да пътува първоначално,но той така силно се съпротивляваше и мяукаше вътре,че сърце не ми даде да го оставя там.В крайна сметка пътува на задната седалка . Laughing Не се е мъчил да прави поразии в колата,нямаше никакви резки движения и бях спокойна за сигурноста ни.Да ви кажа честно обаче,ако имаше на кого да го оставя срещу заплащане бих го направила.Стрес си беше за него,особено в колата - целия този шум,друсане.. Confused
Прилагам и снимков материал. Mr. Green

# 693
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
За тези от вас, които помнят историята с котето, което подарих на кума ми, ето първия блог пост в тази връзка http://www.gatchev.info/blog/?p=1435

Много се разстроих. Да е жив и здрав дълги години, за да раздава любов Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 13 261
br., това с устата не го правят от топло, а от стрес. И през зимата е същото. Мъро посвикна с пътуванията и в последните години не го е правил. Гадна картинка си е. В началото дори се опитвах вода да му сипвам, защото като теб си мислех, че е от жегата, а той изобщо не я поглеждаше, дори я разсипваше. Тогава забелязах, че на тъмно не го прави. Явно тогава се чувства по-сигурен. Когато пътуваме денем, почти винаги се крие в чантата си, която стои отворена на седлаката. Там се чувства защитен. Мисля, че клетката не върши същата работа, защото е отворена от много страни.

Lei@, пробвай да видиш какви хотели има през Букинг. Там винаги пише дали са позволени домашни любимци и дали е срещу допълнително заплащане. Би трябвало по-големите хотели да ги има. А може би си имат сайтове и там пише?  newsm78

Като прочетох как всички сте се разплакали и не посмях да отворя блога. И без това напоследък си поплаквам по други причини (не е свързано със страшни неща, спокойно!). Все пак в тон на с настроението ми - днес става 1 година без Мацко. Не можех да не го спомена, извинявайте!  Embarassed

# 695
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Добър ден и от нас, момичета и момчета!
Много ви обичаме и прегръщаме и благодарим за положителната енергия и подкрепата!!!

Вчера бяхме на контролен преглед в Бургас - момчето е отличник. Д-р Василева сподели, че се е притеснявала за сърцето му дали няма да има поражения от вируса, но всичко е наред. Броим го за възстановен и в малкия процент на оцелелите от паровироза.
Остана да оправим крачето. В него му биха инжекцията за сваляне на температурата и е възможно да са засегнали нерв и лявото му краче не може да стъпва добре на лапичката само, стъпва и до коляното все едно, ако съпоставим с човешкия крак.

За пътуването с котка: Нашите пътуват с нас и до сега проблеми не сме имали. Чочо вече 12г, а Мърчо от 2г. На свободен режим са из колата - който където иска. Чочо си се разхожда - ту на задното стъкло, ту по задните седалки. Мърчо предимно забива нос зад седалката до шофьора. Още не е свикнал много явно. За Чочо не е проблем - първите около 30 мин. се оплаква и след това се успокоява, а Мърчо забива нос.  Laughing

И пак искам да потърся съдействие: Имайте го предвид. Търся стопани за двете сестрички на Рамбо. Както ви казах и преди грози ги изоставяне на улицата. Родени са на 10 юни и са на 2м. Много са красиви като окраска и много сладки.
Ето ги: http://tinak.snimka.bg/animals/chocho-m-rcho-i-drugi-kotki.693948.28074944
Дорси е бяла със сиво-черни петна (първите 2 снимки), а Тигра е кафявата лечителка. Вчера леля ми беше нещо болна и докато лежеше Тигра все беше до или върху нея.

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 12:32 от TINA.K

# 696
  • Мнения: 1 027
професоркатаа ниии Hug, здрава и щастлива да е хубавата щерка и само гордост и хубави емоции покрай нея   bouquet Много са готини със Силвестърчо Simple Smile
Тaня67 Hug най-красив Мацко Sad
br, Оникс е все така красииив Simple Smile Heart Eyes
Фея Кръстница, такъв рев изреваааааааааааааах... уникално е това. Жив и здрав да е човека:)

# 697
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280


Почти всеки ден си мисля за него. Той е една от любовите ми от пръв поглед.
Почивай в мир, Маценце.

# 698
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Момичета, това беше публикувано във в. "Телеграф":

Хотел за котки

Фондация "Сполука за животните" предлага екологичен хотел за котки: самостоятелни клетки, оборудвани за нуждите на котките.

за информация 0888 75 85 00; 0888 75 84 99; 0884 80 30 04.

п.п. Дано не бъркам, май правя непозволена реклама, но може да е от полза за някоя от вас.

# 699
  • София
  • Мнения: 13 261
Добре де, може да са добре оборудвани, но са клетки. Как ще затвориш любимеца си 1 или 2 седмици в клетка? Според мен ще се побърка - чуждо място, заобиколен от всякакви непознати животни и хора, не може да се скрие, а и ако всичко това не го притеснява, няма къде да се разходи или потича.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Като прочетох как всички сте се разплакали и не посмях да отворя блога. И без това напоследък си поплаквам по други причини (не е свързано със страшни неща, спокойно!). Все пак в тон на с настроението ми - днес става 1 година без Мацко. Не можех да не го спомена, извинявайте!  Embarassed
Сълзите могат да са пречистващи. Поплакваме и ни отпуска. Мацко сега е шеф на бандата космати там.
Днес е тъжно, Танче, ама след няколко дни трябва да почерпиш по един много хубав повод!   bouquet

# 701
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

Като прочетох как всички сте се разплакали и не посмях да отворя блога. И без това напоследък си поплаквам по други причини (не е свързано със страшни неща, спокойно!). Все пак в тон на с настроението ми - днес става 1 година без Мацко. Не можех да не го спомена, извинявайте!  Embarassed
Отвори го, струва си. И аз влязох в групата на ревящите, но си струва.
Разбира се, че ще споменеш Мацко. Сигурно е посрещнал нашите плюшки там горе и заедно ни се смеят на ревливото настроение.

Упс, писали сме заедно със Стейси Wink

Много се радвам за сървайвъра Мърчо. Hug

# 702
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Да, така е! Сълзите пречистват и извисяват душата.
(И аз си поревах здраво. Да си призная съм си много чувствителна и ревлива още от дете.)
Всичките ни любимци, които вече не са с нас физически са с нас вътре в сърцата и спомените ни. И винаги ще са там.

Делфи, и аз така го нарекох преди 2 дни - сървайвърчето ми.
Това само показа, че дори и срещу смъртоносни болести, когато нещата се хванат навреме и се реагира с адекватно лечение нещата могат да се преодолеят. Разбира се при един здрав и силен организъм.

Твърдо съм на мнението, че конвенционалната и алтернативната медицина трябва да вървят ръка за ръка. Убедих се в последните 6г покрай малкия ми син. Постигат се невероятни резултати.

# 703
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Добре де, може да са добре оборудвани, но са клетки. Как ще затвориш любимеца си 1 или 2 седмици в клетка? Според мен ще се побърка - чуждо място, заобиколен от всякакви непознати животни и хора, не може да се скрие, а и ако всичко това не го притеснява, няма къде да се разходи или потича.

В клиника "Доверие" приемат животни на хотел, но наистина е много тъжно. Видях една котка, оставена ден преди пътуването на стопаните й - тъжна работа - животинката уплашена, очичките широко отворени, плаче... Майка й, видимо разстроена, дойде да я види. Стана още по-тъжно.
Имахме малко нужда от ветеринар; та докато ходехме няколко пъти през цялото време едно коте плачеше непрекъснато. По едно време попитах дъщеря ми дали не правят опити с животни, така зловещо беше. После разбрахме, че котето било там, докато техните са на почивка. Непрекъснато плачеше. Да не споменавам, че грижите се свеждат само до вода, храна и почистване. Гушки и галки - никакви.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 826
Аз не съм си мислела за хотел,колкото за някакъв начин да остава при хора в домашни условия.Звучи налудничево,но съм сигурна,че съществуват много хора,които биха гледали едно коте за 1-2 седмици срещу някаква сума.За жалост не можем да бъдем сигурни в добронамереноста им. Confused
Самата аз ако нямах Оникс или той се разбираше с други котки бих го направила. Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт