Любители на Котки Тема 63

  • 46 771
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Момичета, купих фронтлайн вчера за Зоя. Цялата опаковка ли да накапя или определено количество? Хич не знам колко тежи малката, но върви височка и слаба. Няма още годинка. Съвсем съм забравила.

# 706
  • Мнения: 112
  Аз засега реших Шери да остане у дома, а едно съседско момиче ще идва да я наглежда.Тя обича котки , има 3 на двора.Е, няма да я моля да почиства .Ще е неприятно, все пак котето  ходи на сифона.Или да й сложа леген с пясък за 1 седмица?Да не й объркам навиците?  Но пък тя живя 8 дена на двора и все е ходила в пръстта, а като влезе вътре си отиде на сифона - без грешка.  Какво ще кажете, да слагам ли пясък?   Поне ще си е у дома, няма да се стресира, а момичето ще я гали със сигурност, много е добричко Simple Smile
  Теичка, мисля, че фронтлайна  се слага цял за котка с тегло 4кг.  Да не те излъжа.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Котове от село- оранжевия е онуй мъниче, дето го извадихме преди от кола. Ядял като прахосмукачка.  Laughing



Туй виждали ли сте го?  tooth Чуди се къде е паркирала колата.  hahaha

# 708
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
  Аз засега реших Шери да остане у дома, а едно съседско момиче ще идва да я наглежда.

Според мен това е най-доброто решение. Котето няма да се доближи до сифона, ако не е почистен. Това специално за пишкането. Помоли момиченцето да лисва един леген с топла вода, няма да откаже със сигурност. А акитата са по-лесни - котето ще ака, където му е чисто; после ти да му мислиш.

# 709
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Здравейте, не съм писала от много отдавна, но нещо ми мина желанието.
Трябваха ми 2 дни да изчета всичко, много тъжна тема Cry

За протокола Мърко вече е кастриран, а Грейси е мама на две страхотни мъжлета. За късмет, не успяхме да я кастрираме навреме и сега пак ще ражда, но тък като ние сме си виновни ще си ги гледаме бебоците.
Имам много данък да плащам ,но малко по-малко ще наваксам.

Относно воденето на коте на море, ние миналата година бяхме с Мърко на бунгала, голямо приключение си беше, но пък си изкарахме чудесно. Собственичката на къмпинга беше с 2 страхотни котарака и ни прие много добре, а Мърмори беше атракция в ресторанта Mr. Green

За нещастие котето на стринка ми почина онзи ден от т.наречената котешка чума, а едното ни бебе от вчера е в клиниката със същата дизгноза, много ми е притеснено за всички.
Мърко е на АБ тъй като теста показа много слаба линия и решихме да се презастраховаме. А Лъки е с мн.висока Т 40.6, днес са я свалили до 39,5 ,но шансовете са малки Cry
След 2 часа ще ходим за инжекция и да си вземем Лъки.

# 710
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
малко данък
тук е ядосан ,че не го пускам навън
тук ме пренебрегва  Sunglasses

# 711
  • София
  • Мнения: 302
Леле страхотна котка!!!!!!!!! Порода?
Дано се оправят бързо Sad
 
  Аз засега реших Шери да остане у дома, а едно съседско момиче ще идва да я наглежда.
аз бих сложила пясъка, тъй като имам опит с не чистене на сифона, и наистина котето не искаше да пишка/ака докато не се почисти...та си ходеше наоколо....после чисти, мий

# 712
  • Мнения: 112
  Така ще направя, ще сложа пясък, благодаря Simple Smile

  Тоя Мърко е  мнооого красив!Каква порода е  наистина?Дано и другите се възстановят Praynig

# 713
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Благодаря от негово име bowuu
Порода -улична превъзходна Mr. Green

nelinceto по-късно като се върнем от клиниката ще кача стери снимки на бебе Мърко- едно към едно с твоето, и на нас при първо ходене на вет ни казаха Мей куун, но не е, засега го водят норвежка горска с улична кръстоска Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Няма си определена порода, но мисля че на него не му дреме особено, важното е да има какво да папа и да не го закачаме.

Ей така спим

# 714
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Деси, изчети последните ми мнения. Наш Мърчо току-що отърва кожата от панлевкопения. Може да намериш нещо полезно за да преборите и вие.

# 715
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Тина, изчетох всички мнения, имам специално питане към теб: какви са тези хомеопатични лекарства и от къде и точно кои да взема. Казах на мъжа ми и той се нави да пробваме и такова лечение. Преди малко се прибрахме от клиниката, но не ни дадоха Лъки, поне още 2 дни ще е там, само един път е върнал малко. Милия като ми чу гласа и почна да преде и тъпче от радост и да се гали през стъклото. Обещах му утре да си го взема, много тежко ми стана да го оставя там, а и като затвеарях вратата ме гледаше толкова тъжно Cry Cry Cry. Наш Мърко е добре, но засега поне още три дни сме на АБ , после ще видим.

Ето ги и малките мишки вчера като пътувахме към клиниката

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 22:41 от desi02

# 716
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Хомеопатичните ми ги "предписа" хомеопатичката ни. Имах късмета точно в деня, когато се разболя Мърчо тя да дойде на гости и да е до нас в този момент. Те се препоръчват индивидуално, според цялостната картина на поведение и симптоматика на човек или в случая животното, като дори разлика на 1-2 симптома може да означава избор на различно лекарство. Не съм спец в тази област и не мога да препоръчам нищо. Мърчо сутринта на първия ден пи едно лекарство и следобеда като промени картината - друго, с което изкере цялата седмица от понеделник и с което още 2-3 дни ще продължим. Намерихме го разболял се миналата неделя вечерта.

Иначе по принцип хомеопатични лекарства се продават в аптеките (производство на Боарон са).

От колко дни е болен Лъки? Доказано ли е с тестове (кръвен и за вируса), че наистина е панлевкопения? Как се чувства в момента, какво е поведението му, на каква възраст е? Опитва ли се да хапва и да пие сам? Ако преживеят първите 5 дни се смята че имат значителни шансове.
При адекватно лечение имате някакъв шанс. По принцип чумата не се лекува - ако организма е силен и при добра подкрепа може да го преодолее. Малки котета и възрастни котки са по-застрашени от неблагоприятен изхад. Аз сега се притеснявам за Чочо, който е на 12г4м да не е лепнал и той, защото нямаше как да ги изолирам един от друг.

Стискам палци и Лъки да пребори вируса и най-вече последствията!!! Дръж ни в течение как се развиват нещата.

# 717
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Лъки от вчера сутринта го забелязах , че отказа да яде и слет това повърна, селдобеда го заведохме в клиниката. Направиха му тест и е положителен. Сложиха го на системи с АБ, гкоза и против повръщане и едно за обезводняване. Иначе са родени на 4.05,2012. Лъки е първородният син на Грейси  Grinning.
 Лошото е че нямахме възможност да ги ваксинираме и това може да се окаже фатално Sad. Знам че малките котета нямат никакъв шанс, но няма да се предаваме. Надявам се да е от тези 2-5 % който оцеляват след котешката чума. Притеснявам се и за Грейси, че е пак на АБ и ще ражда до няколко дни....

# 718
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Взели сте мерки навреме и така като чета и лечението ми звучи като адекватно. Напиши в гугъл панлевкопения и ще видиш и от кучешки форуми писанията как са лекували при същата болест. Колкото до предаването: никакво предаване. Колкото и да е малък процента на шанса, докато го има - борба.
А Грейси защо на АБ? Профилактично ли? Нещо не ми се връзва това. Ама щом вашия вет така е преценил ... Лекарката в Бургас каза: нищо не може да се направи профилактично (освен ваксината де). Следите го големия кот и ако почне със симптомите - тогава почваме битката отново - начина вече се знае. И зависи от организма на животното.

Стискаме палци на всички ръце и крака и лапи.

# 719
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Майката и двете бебета (Лъки и Стиви ) всичките ги лекуваме, защото са в контакт постоянно, живеят заедно и затова ги лекуваме и тях. Майката и Стиви са си в къщи и аз им слагам инжекциите, а Лъки го оставихме и тази вечер в клиниката. Само той имаше симптомите. Поне вече няма Т, а и изглежадше доста по-добре от вчера. Само се надявам всичко да се оправи, 10 дни след като ги излекуваме минават на ваксинация и тримата.

Общи условия

Активация на акаунт