ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 851
  • 747
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 0
Не искам да обидя някого, нито пък се заяждам. Просто споделям личен опит. В продължение на две седмици изчетох доста материал за Зоната, и колкото повече четях толкова повече се обърквах.
Благодарение на една дама от форума /тя си знае коя е, искрено и благодаря/ та тази дама ми отдели 10 мин от времето си, и за тези 10мин аз разбрах много повече неща от колкото за двете седмици четене. Все пак този форум е точно за да си споделяме и съветваме, поне аз така мисля.
Все още има някой неща който не съм разбрала до край, но основното ми е ясно.... и мисля, че ще вляза в релси до седмица.
Още не мога да разбера дали мога да пия кафе преди да закусвам или не, и си мисля че ако не мога да пия кафе преди закуската... това ще ме обърка целия режим.
Приятен ден на всички..............

# 496
  • Мнения: 0
Добро утро колежки  Simple Smile , по изчисленията които направих за блоковете аз трябва да приемам по 13 Б , искам да попитам това не е ли много и мога ли да консумирам по-малко от това което трябва. Относно елдата , аз съм си правила с мед , орехи и малко канела и става супер , но не мога да кажа колко блока е това , все още не мога да се ориентирам толкова бързо  newsm78 .

# 497
  • Мнения: 0
sv_vn, ето така пише на първа страница:

Ако не Ви се правят всички тези изчисления, доверете се на сайта на д-р Сиърс, който препоръчва дневно 11 блока за дамите и 14 блока за останалата половина от човечеството

Лично аз все още не мога да давам съвети, но мисля че 13Б са доста.

# 498
  • Мнения: 493
sv_vn , ако по калкулатора са ти необходими 13 блока трябва да ги спазваш независимо от това дали ти се виждат много. Броят на блоковете се определя не само от мерките, а и от физическата активност на човека. Ако тренираш усилено със сигурност ти трябва завишено количество на блоковете, за да не си лишаваш организма от необходимите калории за съществуване. Също така по-голямо количество блокове са необходими на бременните и кърмачките заради техните специфични нужди.

# 499
  • Мнения: 0
svetla_72 , благодаря за отговора , мисля,  че се получиха толкова много Блокове , защото физическата ми активност е повече от 2,5ч на седмица , но смятам да ги правя по 11Б , малко ми е трудно да ям толкова много сутрин особено, и тази късна закуска след вечеря , всичко е точно обратно на това което съм правила до сега , ноооооооо връщане назад няма  newsm44

# 500
  • Мнения: 0
svetla_72 , благодаря за отговора , мисля,  че се получиха толкова много Блокове , защото физическата ми активност е повече от 2,5ч на седмица , но смятам да ги правя по 11Б , малко ми е трудно да ям толкова много сутрин особено, и тази късна закуска след вечеря , всичко е точно обратно на това което съм правила до сега , ноооооооо връщане назад няма  newsm44
еееее и сега какво правя ги 13Б така ли  Confused

# 501
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Lenny pid как ги правиш сметките и аз да се науча?

Привет, бях извън обсега на всякакви компютри тези дни  Hug Дани е обяснила и в блога за Зоната има всичко.   bouquet


Carmen   bouquet изключително добре и систематизирано е обяснила стъпка по стъпка какво точно трябва да направите, ча да навлезете в Зоната ето тук . А аз ще ви го кажа още по накратко  Laughing :
1 - определяте си вашата лична нужда от блокове , необходими за деня, които разпределяте на 5 приема.
2 - копирате (или преписвате ) си таблицата с грамажите от блога и си я залепвате на видно място
3- комбинирате по ваш вкус и предпочитания менютата си като най-важното условие е на всяко хранене да имате равен брой блокове  П, В и М

Това е , както виждате няма нищо сложно, освен малко сметки  Wink


Аз ползвам за всеки "непознат" продукт Помагало за Зоната от_Echo_ ( автоматично пресмятане на блоковете; дневник на приетите блокове по дни; физическа активност; седмични резултати   )


Желая ви успешен зонов ден   bouquet Heart Eyes

# 502
  • Мнения: 0
Явно трябва да правиш 13 блока sv_vn.
dani1712 е обяснила защо.

# 503
  • Мнения: 0
Явно трябва да правиш 13 блока sv_vn.
dani1712 е обяснила защо.
да явно , малееее голямо ядене ще падне  eat

# 504
  • Мнения: 0
Явно трябва да правиш 13 блока sv_vn.
dani1712 е обяснила защо.
да явно , малееее голямо ядене ще падне  eat

Моите са 9 Блока, днес почвам. За закуска направих 2 Блока, но ми дойде много, сега пуфтя като стар трактор..... предполагам, че с времето организма ще се нагоди.

# 505
  • Мнения: 0
а колко късно може да е "късната закуска"

# 506
  • Мнения: 0
а колко късно може да е "късната закуска"

Може би това за всеки е индивидуално.
Примерно някой хора стават в 6.ч.
Лично аз съм си направила часовете за хранене така.
Тъй като аз ставам в 9.ч. а закуската трябва да е един час след ставане.
10.00ч закуска, 13.00ч обяд, 16.00ч сл.закуска, 19.00ч вечеря и в 22.00 късна закуска.
Но по опитните да си кажат мнението по въпроса.

# 507
  • Мнения: 493
Късната закуска трябва да е до 1 час преди лягане. Най-добре е да е 1Б нещо леко -кисело мляко с ядки, чаша прясно мляко+ядки или кремче от извара с плод и ядки.

# 508
  • Мнения: 73

И това помагало го има в сайта за Зоната на страницата с Линкове. Само новите да искат да четат Simple Smile

# 509
  • Мнения: 0
И това помагало го има в сайта за Зоната на страницата с Линкове. Само новите да искат да четат Simple Smile


Те новите може и да са го видели това помагало, пък може и да са го погледнали.
Но може пък и да не им е станало ясно как се работи с него.

Общи условия

Активация на акаунт