Дочакахме финала на играта, ЮЛСКО бебче чука на вратата.

  • 34 656
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 026
Скъпи консултанти от ЛЛЛ, обръщам се към вас за съвет:
Родих сина си на 26.07 с мерки 3850 гр, 52 см. Още вчера в 10ч го сложих и на двете гърди последователно и от тогава на всяко хранене (без нощните - в 1ч и 4ч) го слагам. Днес вече виждам, че коластрата е доста повече - пълни му се устичката и дори изтича отстрани (а е хапал добре). Надявам се довечера или най-късно утре да ми слезе вече кърмата. Това, което ме притеснява е, че за втори път ми правят забележка (както акушерки, така и сега - педиатърът), че го слагам и на двете гърди, т.е. че стимулирам и двете - доводът им е, че така кърмата ми ще бъде много и той няма да може да я изяжда цялата и това ще доведе до запушвания. Трябвало да го слагам само на едната гърда и след като се нахрани (15-тина минути) да доизцеждам гърдата. На следващото хранене повтарям процедурата с другата гърда. Първо ми е странно, че искат да се доизцеждам. И второ - баткото съм го кърмила както от едната, така и от двете  гърди и сега бях решила да давам и двете, пък ако нещо "сбъркам", малкият ще ме поправи.
Бих искала да разбера какво е вашето мнение по този въпрос, за което благодаря предварително  Hug
П.С. Може би ще е важно да добавя, че е доста лаком - когато съм му давала добавката от 30 мл, изчезва за няма и минута и после следва голям рев, ядене на ръце и тъжни муцуни. Може би затова реших да му давам и от двете гърди.

Мама Зайка Байка, да ви е честит Никола   bouquet

Поздравления за успешния старт в кърменето!

В това, че предлагаш и двете гърди, няма нищо нередно. Дори би било добре в началото да се кърми и от двете гърди на всяко хранене, както правиш ти, за да се стимулира ефективно лактацията. Ако случайно млякото в едната гърда е недостатъчно да засити бебето, то с предлагане на втората вероятно ще се засити. При предлагане и на двете гърди често обръщаме внимание на това бебето самО да прекрати сукането, след като е приключило с първата гърда, за да изсуче задното мляко, богато на мазнини. Добре е следващото кърмене да започне от гърдата, която му е била предложена последно.

Ограничаването престоя на гърдата на бебето не е добра идея. Нахраненото бебе само “се избутва” от гърдата и по изражението на доволното му личице може да разбереш, че то е получило всичко, от което се е нуждаело. Времето за сукане на бебето може да се промени във времето. Бебетата  си имат собствен ритъм и нужди. Ако им се предостави възможността да се нахранят пълноценно, те ще си изсучат необходимото  Heart Eyes
Щом оставяш детето да изсуче добре гърдата, преди да предложиш другата, доизцеждане на гърдата не е необходимо, освен ако не усещаш дискомфорт след кърмене.

Пишеш, че даваш добавка от 30 мл. Удобно ли е да попитам кое налага предлагането и?

Чудесно правиш, че се ръководиш по бебето - то ще ти даде ясни сигнали от какво има нужда.
Ако можем да сме полезни с още информация, подкрепа - не се колебай, пиши   bouquet

# 736
  • Мнения: 28
Здравейте момичета!  Hug
последните дни чета редовно, но не мога да се наканя да пиша  Mr. Green
Първо честито на всички родили последните няколко дни, много здраве и щастие им желая. На мамите, който са още 2 в 1, много търпение и късмет и скоро да гушкате малките човечета, че то не остана  Laughing.
Относно погачата и ние ще правим утре погача, на Краси тогава му е точно 40-ия ден. Пепи по традиция се ходи на църква за да ви прочетат на майката и бебето т.нар чиста молитва, тъй като се смята, че първите 40 дни са нечисти. След това се канят жени в къщи, които да нарекат детето като феите от приказките. Ядат се сладки неща, за да му е сладък живота. Кърпата над която се чупи погачата се връзва с не много стегнат или много хлабав възел за да не е скъперник или прахосник. После в нея всички пускат парички за негово здраве и се слага на високо за поне 40 дни за да постигне висини в живота. Общо взето е това. И ние ще сме доста, но свекървата има две сестри с дъщерите им, нашите с мъжа ми сестри и т .н абе не сме малко, но пък все близки.
Успех на всички! Изчезвам, че дълга ме зове.  Mr. Green

# 737
  • Мнения: 0
arch.mae, Кате наистина ми стана супер интересно, много хубава традиция, браво, аз едва ли ще имам възможност да я изпълня!  Simple Smile Но пък за чистата молитва още утре ще отида да питам  Party

# 738
# 739
  • Мнения: 16
здравейте..аз родих моето момиченце в швейцария..тука ме карат да кърмя от двете гърди последователно,по 15,20 минути от всяка..на следващото хранене да започвам от тази,с която съм завършила..никакво изцеждане,защтото гърдата произвежда толкова мляко,колкото е търсенето-тоест,ако се изцеждам,ще имам повече мляко,което бебето няма да изяде,и просто е без смисъл цялата процедура...майка ми разказваше за този метод с изцеждането преди 30 години..според мен няма логика и е трудоемко.поздрави от мен

# 740
  • Мнения: 0
здравейте..аз родих моето момиченце в швейцария..тука ме карат да кърмя от двете гърди последователно,по 15,20 минути от всяка..на следващото хранене да започвам от тази,с която съм завършила..никакво изцеждане,защтото гърдата произвежда толкова мляко,колкото е търсенето-тоест,ако се изцеждам,ще имам повече мляко,което бебето няма да изяде,и просто е без смисъл цялата процедура...майка ми разказваше за този метод с изцеждането преди 30 години..според мен няма логика и е трудоемко.поздрави от мен
Имаме си нова тема, виж поста преди твоя  Wink

Общи условия

Активация на акаунт