Дочакахме финала на играта, ЮЛСКО бебче чука на вратата.

  • 34 670
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Честит Ивайло на Ния, както и всички останали новопоявили се бебчета, нямах време да чета назад... Embarassed
Ние вчера се прибрахме, сега засега бебка е много спокойна, суче си нормално, кърмата ми още се регулира, но ще се справим. Наложи се първите дни да додавам и АМ, защото това малкото лакомниче направо може да изяде слонче.
Аз имах прекрасно раждане, малко след като писах, че на другия ден съм на преглед, точно в 12 без 5 започнаха контракциите, първоначално на 8-10 минути, в 3 и 30 сутринта вече бяха на 2-3 минути, изкъпах се облякох се и в 4 и 30 ме приеха с 3 см разкритие. Много ми беше смешно, защото акушерката ми каза, да съм говорела с мъжа ми и свекъра да си ходели и да дойдели към 10 сутринта, аз нямало да родя преди обяд. Точно след няма и час вече имах 6см разкритие, организма ми сам се ичисти, повърнах и отидох до 00, след това се почувствах като нова, към 6 и 15 имах пълно разкритие. Докато лекаря ми пристигне, с акушерките бяхме в родилна и аз опитвах да напъвам, док дори не можа да се облече, изроди ме по къси панталони и потник, да ми е жив и здрав, благодарение на него сме добре и двете. Наложи се да ми направи епизиотомия и при всеки напън натискаше бебка да слиза надолу, та общо взето раждахме заедно. Когато бебка се роди погледнах към него и го видях потен толкова, колкото и мен самата. Имам около 8-10 шева, док каза че не ги е броил понеже са от тези, които падат сами. Наистина този път раждането ми беше приказка и се надявам всяка да роди така, че като мен да стои след раждането в залата и да се усмихва на себе си доволна от всяка една секунда от преживяването, по-красив от този момент няма...  Hug Hug Hug
Стискам палци на всички 2 в 1!  Hug Hug

# 706
  • Мнения: 16
Честито на всички нови мамчета, да са ви живи и здрави бебоците! При мен положението е същото - на бебо му е много хубаво вътре явно. Никакви признаци за раждане, никакъв дискомфорт дори. Скъсвам се от ходене, излизания, кафенца с компанията, чистене и нищоооооо. Твърда шийка, нулево разкритие. Контракциите, които преди имах - изчезнаха.... На тонове и прегледи съм през ден, понякога и всеки - изкъсо ме следи доки... ноо увиииии... Нищо. Искаше ни се да тръгне само и на място да преценим може ли да мине нормално, но така ако върви ще трябва май да планираме секцио Sad

# 707
  • Мнения: 8
Хоп ето ме и мен...то се е видяло, че няма да успея да ви прочета скоро, ами да взема да напиша кака мина раждането.
Честити бебчета на всички нови мами, да са им живички и здравички и много да ги радват!  Hug
Благодаря и на всички за хубавите пожелания.  Hug
Отчет: Контракциите ми започнаха на 20.07 в 20 ч вечерта, бяха на 50 мин на 40 на 30...много нерегулярни и не всички болезнени.В 3 през ноща се изкъпах, оправих се, но не бързах да събуждам мъжо а вече имаше и на 5 и 10 мин контракции. Бях много спокойна през цялото време, разхождах се из къщи изгледах безброй серии на двама мъже и половина и в 5 и 30 започнах да будч мъжо,а той ми викаше: нека да поспя до 7...на третия път успях да го вдигна-милия много се притесни.болницата на 25 км,добре че нямаше движение и в 6 и 30 вече ме проверихаза разкритие-2 см.до 9 и 30 имах пълно разкритие.при мен бяха акушерката и за мое учудване мъжо...(а той неможе да гледа кръв става му лошо и беше казал няма да влезна с теб) и това че той беше до мен ме държа супер спокойна(и това че раждам в Германия също оказа влияние).много съм доволна от акушерката,предложи ми вана, прави ми масаж,постоянно ме караше да сменям позициите в леглото,ставах, кляках та добре мина с разкритието.и сега идва сложното 2 часа напъни и бебка не излиза,оказа се че е тръгнала с лицето и си запънала брадичката.докторката я въртя-нищо.и тук вече спокойствието ми взе да изчезва.след още няколко напъна започнах да се предавам и казах немога повече. Sad тогава казаха че бебка е вече 2 часа без води и ще ми помогнат обадили се на доктора.сетих се за вакум.викам си каквото и да е ще се свършва най накрая.дойде док понатиснаха ме с докторката по корема напънах пак и пак нищо.тук вече мъжо беше пребледнял и беше навън,но и по добре...повечето май родиха дано не стресна някоя мама...сложиха ми упойка, с вакума наистина понаболя, но като знаех че бебка идва имах сили,драпнаха я да и се покаже главичката махнаха вакума и след още 3 напъна бебка беше на леглото (незнам откъде събрах сили за последния напън) и след секунди я сложиха на корема ми,в този момент влезе мъжо и се разплака,а аз вече бях забравила всички болки....никога няма да забравя момента в който я видях как изскочи и как веднага ми я дадоха.след това я взеха да я изкъпят и облекат и оттогава не сме се разделяли.
Наистина спокойствието е злато. Не съм се стреснала от раждането и ако имаме още деца (мъжо иска 3) пак нормално ще искам да раждам.  Simple Smile
Извинявам се за дългия разказ...
Има още какво да напиша,но ще стане още по дълго...питах колко шева имам казаха 125..хаха голям смях, незнам колко са, и докато докторката ме шиеше доктора ме гледаше отдолу,смееше се и викаше мммм като нова си. Embarassed а между контракциите акушерката ми разглеждаше ноктите...разсмиваше ме...и ми викаше да сме сложели на леглото сладолед и шоколад та бебка да излезе по бързо Simple Smile
ох че се развълнувах и пак се разплаках... Hug

# 708
  • Мнения: 0
Здравейте скъпи мами!
Първо да честитя на мама Ели за Кристиян, на мама ellimink за Александър и на мама Ния за бебе Ивайло. Да са ви живи и здрави момченцата момичета, много радости да ви носят и да са вашата гордост! На вас бързо възстановяване!
jelly, Рокси, НелиДи , nikiiit, хайде и за вас палчета милички, дано не се наложи да чакате още дълго!
МаманаАни звучиш много щастлива, радвам се за вас! Сега ви остава само да се гушкате и да се нагаждате една към друга  Hug
Райче радвам се че и вие овладяхте положението с коликите.
Сузи така ме развълнува разказа ти мила, и аз малко си поплаках  Hug
С всеки ваш разказ момичета, сякаш се връщам в нощта на 30.06, когато ме приеха в Дева Мария и сутринта на 01.07 когато родих моето малко кокорче  Heart Eyes
Момичета аз да ви попитам навън завивате ли вашите бебчета с тънки пелени, защото аз все още не мога да се осмеля да го оставя нацяло гол, особено докато спи, чорапките ги махам навън, но го завивам с една тънка пелена!

# 709
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Сузи, МаманаАни, благодаря за разказите - скоро никой не беше разказвал, май повечето бяха със секцио. Аз май ще разказвам като отидем в "Родени"  Laughing

# 710
  • Мнения: 1 069
jelly, Рокси, НелиДи , nikiiit, хайде и за вас палчета милички, дано не се наложи да чакате още дълго!

От твоите уста в Божиите уши! Дано е скоро, че вече започнах много да се изнервям

Относно завиването - зависи от времето. Моите малките са лятни бебета - изведох ги на 9-тия ден и не съм ги завивала, защото беше топло. Но си носех тънки пеленки с мен, просто преценявах на момента

Ето виж:
Скрит текст:

Сузи, МаманаАни, страхотни разказчета!

roxanna  Hug

ИМА ЛИ ОЩЕ МАЦКИ за ОТЧЕТ?!? Да минават бързо.

Някой има ли новини от вчерашните мами?

# 711
  • Мнения: 0
мерси Нели, аз явно съм по-страхлива, защото го позавивам, но пък е без чорапки  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 7 988
И аз я завивам, защото духа вятър.

# 713
  • София
  • Мнения: 3 787
Пепи,и аз я завивам моята буболинка-днес беше с по-плътна памучна пелена и с покривалото на коша,защото духаше доста силен вятър.Когато е много горещо,я завивам с тънка тензухена пелена и не слагам покривалото,естествено Wink

Трябва да взема и аз да разкажа за моето раждане Laughing
Родих на 15.07 в Окръжна болница-София при доктор Жекова.Нормално раждане с епидурална упойка.
Та така,на 14.07 си направихме една дъълга разходка с тати и бати из Мола на Цариградско.Ходихме да пазаруваме,после на боулинг,играхме на сума ти игри в Плейграунда,обядвахме,пихме кафе,после пак ядохме сладолед-абе,пълна програма hahaha.Още тогава усетих на няколко пъти болезнени контракции,но си мислех,че са подготвителни.Прибрах се много изморена,но си легнах доста късно-бродих из форума до 1 часа посред нощ Mr. Green.Към 3.00 часа се събудих от болки и се усъмних,че беба е тръгнала LaughingОпитах се да заспя,но не успях и се преместих в съседната стая.Започнах да засичам контракциите-през 10,12,15,10,7,8,10 и т.н.Доста бяха,и начесто,но не регулярни.Натиснах се да заспя,като бях сигурна,че на сутринта всичко ще е отминало.Мда,ама не Mr. Green.Към 4,00 часа станах до тоалетна и видях,че превръзката ми е подгизнала.Сложих нова-и тя се намокри цялата за секунди.Махнах превръзките и по краката ми започнаха да се стичат тънки струйки.Мехура ми се беше пукнал високо горе и водите изтичаха малко по малко.Бяха съвсем леко бледо розови на цвят.Легнах си пак,исках да изчакам да стане по-нормално време да събудя народа и да звъня на Жекова.Контракциите станаха доста болезнени и към 5.00 часа забелязах розово-кафеникаво течение-започна да пада тапата.Милото се събуди към 5.30-той си е ранобуден по принцип,и веднага взе да се шашка Mr. Green.Искаше да тръгваме към болницата веднага,едва го удържах.Влязох в банята,изкъпах се,оправих се,прегледах отново багажа/и въпреки това успях да си забравя личната карта hahaha/ и седнахме с милото на дивана в хола да чакаме да се наспи Калоян JoyКъм 8.30 се обадих на Жекова и тя каза да отивам в болницата,да ме прегледат и да ме приемат.Събудихме малчо,закуси си той спокойно и чак тогава отидохме в болницата.Аз през цялото време си бях с болезнени контракции,но болката беше по-скоро слаба и търпима.
Приеха ме в болницата в 9.30,имах 4 сантиметра разкритие вече.Направих ми клизмата,изкъпах се след това и ме настаниха в предродилна зала.Взеха ми кръв,сложиха ми абокат,сложиха ми системи с хидратиращ разтвор заради упойката и започнах да чакам.По време на контракците ставах права и се разхождах-така почти не усещах болка и минаваха много леко.Жекова ми се обади да провери как вървят нещата-контракциите ми бяха през 5-6 минути вече и тя тръгна към болницата.Дойде много бързо,вече бях с 5 см.разкритие.Обадиха се на анестезиолога-и той дойде за минути.Имаше човека рожден ден и беше в много приповдигнато настроение.Каза,че беба трябва да се казва Калина-Димитрина в негова чест,защото се ражда на неговия РД LaughingЖекова пък се шегуваше,че Калина ще е кръстена на нея/тя е Красимира/ Laughing.Та така,в шеги и закачки,ми сложиха една системка с окситоцин Sick.Още не беше започнало действието на упойката и усетих няколко мощни контракции,но после всичко се успокои.Мина половин час,аз се бях настроила за още поне 3-4 часа раждане,но беба бързаще.Оказа се,че за този половин час съм направила още 5 см. разкритие и главата на бебка вече се виждаше.Жекова строи всички в две редици,занесоха ме на магарето и буквално с 3 напъна Калина се появи на бял свят Heart EyesДокторката много ме подкрепяше,хвалеше ме,че напъвам идеално и след раждането бяха много доволни двамата с анестезиолога.Родих без разкъсвания и без шевове и бях в страшна еуфория. Повиха беба и веднага ми я дадоха Grinning Тя ме гледаше с едни огромни тъмни очи и едва,едва примигваше.Беше много красива,с едни дълги мигли,с дълга буйна коса LaughingМиришеше невероятно Heart Eyes Половин час си я гушках и я целувах.Не исках да ми я взимат,но се налагаше да мине през детското отделение/бях спокойна,защото съседа ни е завеждащия на неонатологията в Окръжна болница  Laughingи знаех,че е в сигурни ръце/.
След това ме изведоха да почивам след раждането,тати и баткото веднага дойдоха да ме видят.Бяха много щастливи-страхотен момент Grinning Отидоха в детската стая да видят и Калина-баткото беше впечатлен-каза,че е много сладка и приличала на него Joy
След 2 часа ме закараха с количка в стаята,в която бях до изписването.Вечерта ми доведоха бебка,тя веднага засука настървено и цяла нощ се гушкахме и сукахме LaughingТака си изкарахме престоя в болницата-като скачени една за друга.Много хубаво беше.И сега става все по-хубаво,всеки ден се променя малкото човече пред очите ми и ми е толкова миличко Heart Eyes Като гледам баткото се чудя,кога мина толкова време-вече е на 7 години,а на мен ми се стува,че вчера беше бебе и той.Та,радвайте се на всички моменти с бебчетата си,защото минават наистина много,много бързо Hug

# 714
  • Мнения: 0
Ками страхотен разказ мила  Hug
Момичета скоро ще трябва да мислим нова тема май!  Simple Smile

# 715
  • Варна
  • Мнения: 110
Здравейте от мен  Hug

Минавам набързо, съответно не съм изчела последните страници  Embarassed Честито на всички нови мами   bouquet
Ние с малкия Янислав сме си вкъщи от 24-ти. Относно раждането - на 21-ви сутринта в 6 скочих от леглото, защото усетих изтичане на води. Обадих се на доки и в 8 ме приеха в болницата. Водите продължаваха да си текат и бях с 5 см разкритие, когато ме приеха. Имах контракции на 10 мин., но не ми се струваха силни. В 8 и 30 ми включиха системата и полежах до 9 и нещо, записваха и тоновете. Моята докторка стоя при мен почти през цялото време, мокреше ми челото, говореше ми. По някое време ми вля някакво обезболяващо, от което ми се замая глава. В 9 и нещо влязохме в родилна зала, намокрих си лицето ... почуствах се като нов човек . Качих се на магарето и доки каза: "Виж колко е часа. 9:30 е. От теб зависи колко ще стоим тук - 10 , 20 мин, половин час... Започнах да напъвам и на 5 или 6 напън бебко се роди, с малко помощ на докторката, която натисна корема. Когато ми го сложиха на гърдите, не можех да повярвам, какво се случваше. А той беше най-топлото и мекичко нещо на свеа  Heart Eyes Най- неприятната част от всичко беше почистването след като излезе плацентата и зашиването после.. Но както и да е. Още като минаха 2 часа бях на крака и се чувствах супер.
Вече сме си вкъщи, опитваме се да влезем в някакъв ритъм двамата с бебко. В тая връзка имам няколко въпроса към консултантите от ЛЛЛ:
Янислав се роди на 21-ви сутринта. След няколко часа го сложих на гърда и следващите два дена почти само това правех. В болницата не получих информация дали се справям или не. Първите два дена доста плака, но на третия мисля, че се нормализираха нещата. От както сме си вкъщи го кърмя на поискване - понякога на всеки час, понякога с по-големи паузи. Нощем също, с интервали от около 3 часа. Въпросът ми е необходимо ли е да спазвам часове за хранене на 3 часа ( всички това ми обясняват, а имам чувството, че не винаги изсуква достатъчно количество кърма и огладнява по-рано). Другият ми въпрос е трябва ли да го кърмя от двете гърди или да ги редувам? Първоначално давах и от двете, защото Яни сам изпускаше зърното, когато изпразни гърдата. Но от вчера насам явно му стига количеството от едната? И последно - забелязах, че от едната гърда изтича на повече струйки и малкия се нахранва по-добре от нея. Какво мога да направя за другата? След всяко кърмене изцеждам, с цел да симулирам. Благодаря предварително   bouquet

Много дълго стана  Embarassed ,ама така е, като не мога да пиша често...
И накрая една молба към момичетата, които се занимават с темичката - бебето ми се казва Янислав Simple Smile На първата страничка пише Яни.

До скоро и целувки на всички бебчовци!

# 716
  • Мнения: 5 026
Здравейте,
имам въпрос към ЛЛЛ - може ли вместо да се кърми бебето, да се изцеждам и да му давам веднага изцедената кърма- хем ще знам колко кърма поема. Питам защото моят юнак заспива докато го кърмя, а като му давам изцедена кърма си я изпива и е доволен.
Да попитам и друго - дали като се изцеждам ще ми намалее млякото или няма значение дали кърмя или се изцеждам?
Благодаря предварително, стана малко объркано но се надявам да разбереш въпросите ми.
AN4ELOTI, здравей Simple Smile

Усещам колебанието ти дали да даваш изцедена кърма от шише или да продължите на хранене от гърда. Храненето с  шише не е добра идея , но все пак нещо налага предлагане/ дохранване с  кърма, е добре то да става с някаква алтернатива на шишето. Варианти, които сработват за много майки е предлагането с чашка, лъжичка, спринцовка (дозатор), пипета и др, за да се избегне риска от объркване в засукването на гърдата. От друга страна цеденето е трудоемко, стерилизират се съдове, докато кърменето е така да се каже мързеливо и евтино  Simple Smile- не са необходими нито шишета, нито помпи.
При изключително кърменото бебе показател за поетото мляко са мокрите и наакани пелени, би могла да се ръководиш по тях за адекватния прием на кърмата. Предлагането поне 8 - 10 пъти на гърда, включително и нощем, вероятно ще покрие нуждите на бебето.

Разбирам, че събуждането е трудно - дали си опитвала да  събудиш бебето като смениш  памперса и го оригнеш? Някои бебета се събуждат  с помощта на погалване с мокра кърпичка по бузките и челото. Може би в тази статия ще намериш полезни идеи.

За изцеждането и намаляването на кърмата - няма помпа, която да изпомпи гърдата както едно ефективно сучещо бебе. Ако все пак се спреш на този вариант, гърдите е добре да имат адекватна стимулация, т.е да изцеждаш поне 8-10 пъти на денонощие.

Ако имаш  нужда да обсъдим някой вариант - пиши.
Успех   bouquet

# 717
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
До ЛЛЛ
Нуждая се от спешна помощ!
Синът ми Алекс е на 40 дни и в началото се кърмехме на поискване буквално през 15 мин. Но детето започна да повръща и свекърва ми и педиатърката не ме оставиха намира докато не му направя режима на  3 часа, накараха ме да давам и вода заради жълтеницата, а от 2 дена и залъгалка. Цял ден гърдите ми са меки и се опасявам че кърмата ми е намаляла и детето си е променило захапката, а от там и пролактина не се стимулира достатъчно. Не искам да ми спира кърмата и ако можех бих върнала нещата назад, но се опасявам че нещата са непоправими. Интересува ме дали мога пак да приуча детето да суче както преди и дали ще мога да произвеждам пак същото количество кърма.


Здравей antonia02,
Честито бебе Александър да е жив и здрав и много щастлив.  bouquet Прекрасно си се ориентирала в началото да следваш ритъма на детенцето си и да го кърмиш, когато то пожелае.  HugТакива са и препоръките на СЗО и на Българското Министерство на Здравеопазването. PeaceЧрез кърменето на поискване бебето може да даде адекватен сигнал на организма на майката, кога се нуждае от повече мляко(когато например започне да суче по-често, по време на т.нар. кризи на растежа) и съответно може да получи адекватно количество кърма. Може би тaзи статия също биха била интересна за теб? Кърмени бебета и хранене под час

Разбирам, че повръщането те е притеснило. В повечето случаи става въпрос за връщане на известно количество кърма – понякога това връщане може да е в по-големи количества, друг в по-малки. Това поведение е естествено за повечето бебета и обикновено се дължи на незрялата храносмилателна система. Peace Повръщането може да е притеснително ако е на фонтан и е повече от един два пъти за денонощие. Когато бебето връща по-често кърма и/или тя е по-големи количества, много майки намират за удачно да кърмят бебетата си малко по-често, скъсявайки периодите на паузи. Така бебето може да приема по-малки количества мляко, по-често. Друга идея е бебето да се кърми в полуизправена позиция. С времето тези връщания на кърма постепенно отшумяват.

Ако правилно разбирам не си съгласна с идеята бебето да приема вода заради жълтеницата? Билирубна, който причинява жълтеницата се изхвърля от организма чрез фекалиите, а водата кара бебето да пишка повече, вместо да ака повече. Също така, много по-добре би било, бебето да си запълва стомахчето с течност, която носи калории и важни храносмилателни ензими.

Изглежда се притесняваш, че млякото е намаляло, защото вече не усещаш гърдите си напрегнати и пълни, а по-скоро спокойни? Обикновено след първите няколко седмици, млякото се регулира според нуждите на бебето. Именно излишното количество мляко в гърдите създава това чувство на напрегнатост, твърдост или пълнота. Всъщност, естественото състояние на гърдите, при едно често и неограничено сукане от страна на бебето, е те да бъдат спокойни и меки. Именно спокойните гърди са тези които произвеждат мляко. Peace

Наистина залъгалката може да промени много неща – както ти си забелязала може да промени начина, по който засуква бебето и това да доведе до дискомфорт при теб. За да си спокойна, че бебето получава достатъчно количество кърма, може да е добра идея използването на залъгалката да се ограничи. Така всеки път, когато бебето покаже признаци на глад или друга нужда би сукало гърдата, което пък помогнало за по-добрата стимулация на гърдите и повече прието мляко от бебето. Бебетата на този етап се развиват много бързо и съответно имат нужда от много калории. В тази статия има повече информация за това Биберон-залъгалки: факти и проучвания

Едва ли има нужда да приучаваш бебето да суче както преди. Може би ако ограничиш водата и залъгалката, то само ще започне да иска да суче по-често, а самото засукване би се коригирало от само себе си. Кърменето на поискване е това, което би помогнало количеството кърма да се регулира според нуждите на бебето.

Прекрасно е, че искаш да си кърмиш детенцето, какво по-хубаво от това. Hug Няма нищо непоправимо.  Stop PeaceОбикновено желанието, мотивацията и позитивното мислене са помогнали на много майки да кърмят децата по начина, по който те смятат за удачен.  Hug




  bouquet

# 718
  • Мнения: 61
честито на всички мами  Grinning, и ние от вчера сме в къщи. Родихме се на 19.07, но се наложи да поостанем в болница. Леко раждане на чакащите

# 719
  • Мнения: 3 595
До ЛЛЛ
Здравейте! Моля ви за помощ. Синът ми Кристиян много трудно поема зърното ми и с много усилия и истеричен рев понякога успяваме, а друг път, колкото и да не искам се принуждавам да давам изцедена кърма от шише. Аз ли нещо бъркам с правилното поставяне незнам, но пробвам различни пози и се старая да е правилна. Изтисквам капка на зърното, за да го насоча, а той облизва и в момента, в който искам да поставя зърното си в устата му, той започва да се дърпа и плаче. Как да го накарам да засмуче правилно? А когато успешно поеме зърното, суче добре, нямаме проблем и се кърмим успешно, но това е по-рядко.

П.П. Само да добавя, че имам хубави зърна и проблема не е в тях. Каква може да е причината да не иска да засуче?
Привет elli77g,
Честит син Кристиян! Прекрасно е, че имаш хубави зърна и че бебето успява да суче, когато засуче гърдата. Обръщала ли си внимание дали бебето засуква по-спокойно, ако му предложиш да суче, докато е леко разбудено, но все още сънено и не твърде прегладняло? Обикновено предлагането на гърдата при ранни признаци на глад или в сънено състояние на бебето (това е известно време преди бебето да се разплаче от глад) може да се окаже чудесен вариант. Когато бебето не е напълно разбудено или е в лека фаза на сън, инстинктите му са много силни и повечето жени намират, че тогава бебетата им сучат особено добре. Когато не са твърде гладни, са и по-спокойни, и имат търпението да организират засукването на гърдата. Едва ли бъркаш, по-скоро може да опиташ да му предложиш да суче малко по-рано, преди да прегладнее твърде.

Много често предлагането на вода, добавка или друго от шише, както и даването на залъгалка също могат да създават объркване при бебето заради различния начин на засукване на гърдата и шишето/залъгалката.

Удобно ли е да опишеш как се случват нещата при вас? Кога му предлагаш да суче, колко кърмения имате за денонощие, приема ли друго освен изцедената кърма, даваш ли залъгалка, как са напишканите и нааканите памперси за денонощие?

Общи условия

Активация на акаунт