Октомврийското дете на морето дупе ще пече!

  • 38 697
  • 712
  •   1
Отговори
# 30
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Съни не знам дали има ограничение във възрастта но дечицата които видях да ходят са на възраст от 2 до 5 годинки най-масово. Ама честно казано не остава време за каквото и да било щото си е един затворен цикъл ядене плажуване спане и после пак и пак и пак   Blush  Двор нямат (има паркинг и пространството около басейните) ама то реално плажа им е като задния двор ще си играете там Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2
Blackkisss, аз пък въобще не искам да те виждам  Twisted Evil Съберете се вие Петкова, ти и Марсика и ми се обадете да видим ще дойда ли на среща с три русокоси светлооки красавици на по 16  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mr. Green Шегувам се, чакаме ви с Ивко с нетърпение  Hug

Марси, и аз искам да се фейс-офна, не съм запалена по ФБ, с дни не влизам, а като вляза е за 2-3 минути, но съм заточена тук и си въобразявам, че това е връзката ми със света на другите, такъв какъвто искат да ми го представят - отражение в огледалото на гардероба, с нацупени устни и поглед някъде встрани - все едно не знае, че някой я снима, нищо че се снима сама (аз им викам самоснимачки). Въпрос на време е и аз да се измъкна от клюкарника. Ейй, пък да ви кажа вчера Марси с каква готина рокля беше  Mr. Green На почти всяко премигване я виждам, шарките ми се отпечатаха на клепачите, много хубава  Heart Eyes Mr. Green Честито зъбче  Party

Анбибиан, приятно прекарване.
За миенето на зъбите - на мнението на нннн съм  Simple Smile

Стела не иска в проходилката. Чудя се да се радвам ли, да плача ли. Може аз да се радвам, а мъжът ми да плаче - 80 лв на онова скапано мече, дето с удолствие ще му размажа гумената физиономия за да спре да пее  Twisted Evil Mr. Green

Съни, ти имаш толкова много време, след 10 години, когато децата са достатъчно големи много ще се радвате на едно бебе. А ти си толкова оправна, че няма да ти е никак трудно и по-рано да се случи. Да чакаш бебе е неописуемо, много ми харесва, искам постоянно да съм бременна  Blush

# 32
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Съни, ти имаш толкова много време, след 10 години, когато децата са достатъчно големи много ще се радвате на едно бебе. А ти си толкова оправна, че няма да ти е никак трудно и по-рано да се случи. Да чакаш бебе е неописуемо, много ми харесва, искам постоянно да съм бременна  Blush

Подкрепям с две ръце  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 181
Ооо,много ви благодаря! Heart Eyes Heart Eyes Hug
Предполагам,че е така,но засега лично съм се отказала от това,не защото не искам трето дете,а просто...защото видях колко е трудно,особено когато разликата им е малка.Не мисля,че бих могла да се справя.Но...да,след 10-тина години определено бих се навила без да се замислям.
И на мен много ми харесва да съм бременна,уникално чувство е да създадеш нов живот,да го носиш в себе си,да го чувстваш как мърда,как рита,да виждаш колко бързо се променя на видеозона,а когато се роди....Божее,уникални спомени и моменти просто!Размечтах се! Grinning

Шеметче,благодаря ти.Ще го разгледам пак хотела,ама май на там сме се ориентирали.Дано да останем доволни.

Анбибиан,приятно изкарване на село! Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 913
Съни, ти имаш толкова много време, след 10 години, когато децата са достатъчно големи много ще се радвате на едно бебе. А ти си толкова оправна, че няма да ти е никак трудно и по-рано да се случи. Да чакаш бебе е неописуемо, много ми харесва, искам постоянно да съм бременна  Blush

Подкрепям с две ръце  Heart Eyes

И аз искам!  Mr. Green 

zellda  каква реклама ни дръпна!  Heart Eyes За проходилката , ако знаех, щях да предложа нашата, понеже и ние вече не я искаме. Много ни е скучна - нищо не можем да набараме с нея.  Ползваме я само като ходя до ВЦ-то, че да съм сигурна, че няма пак да си обели носа, челото, веждата или нещо друго. hahaha А вие не пазите ли касовата бележка, защо не пробвате да я върнете?
Анбибиан ммм ще имаш отмяна. Дано бабите не те дразнят много и успееш да си починеш.  Wink

# 35
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Съни, няма да се откажа от вас.. Simple Smile Може да изчезвам от време на време, ама виж ме сега.. в новата тема май съм най-активния писец  Mr. Green
За зъбите.. какво да ви кажа... щом вкарам силиконовата четчица в устата на Ая и тя направо обръща очите от кеф... Така я почесвам и явно облекчавам усещането от зъбоникненето. Успокоява се и направо заспива, докато я "почесвам". Та ще си го практикувам, щом й е добре.
Някой взимал ли е кехлибарено герданче за зъбките?

# 36
  • Мнения: 499
Марс, мисля, че Хриско на Ахилеа имаше такова герданче.

Съни, при такива прекрасни родители и страхотни деца наистина и аз подкрепям, че трябва да имате трето, но си права не с толкова малка разлика

# 37
  • Мнения: 3 638
Petkova добре го каза! Дано не ме дразнят много, че да не се върна преждевременно в София  Twisted Evil Аз му казах още преди седмица на ММ да има готовност да дойде по-рано да ни вземе, особено след като ще съм в ПМС и сигурно ще съм нервна перманентно,  а той ми заяви, че и той така си мислел, че и седмица няма да изкарам на село и щял да си изключи телефона  Twisted Evil
Като ми видя физиономията веднага каза, че се шегувал бил  Crossing Arms
Там има басейн, ама няма да има с кого да ходя  Sad

# 38
  • Мнения: 19
Дарина спи вън баща и е пази аз се качих уж за малко откарах два часа това да свърша онова да свърша и то стана сто часа може и да се е събудила ама си оставих телефона в количката  Mr. Green нарочно да не ме притеснява никой  Crossing Arms Mr. Green

Смуси не съм въвела цитруси, млеката то за прясно е рано де телешко, свинско и риба също мисля към годинката да ги въвеждам  сол и захар все още не давам ох други неща имаше но се сещам сега  Embarassed               

Съни да след 10 години определено е супер да родиш пак Катя много ми помага без нея съм за никъде  Embarassed иначе е хубаво да имаш три деца стига да можеш да ги издържаш аз съм много против да се раждат деца , а да не можеш да ги гледаш пълноценно в смисъл да ги лишаваш да си износват дрехите да купиш например един шоколад и на трите иначе от децата  по хубаво няма  Heart Eyes

Анбибиан дано успееш да си починеш на село  Hug

Четох в моята книга , а и тук в нета хранене на бебе след 10-ти месец пише , че можеш за след обедна закуска да даваш кекс или кифла  newsm78 ами те нали се правят с прясно мляко и цели яйца в смисъл и белтъка на яйцето , не е ли твърде рано или след като са печени може моля по компетентните да кажат   Embarassed че аз пак не съм в час с тези неща във вторник сме на консултация ще питам и педи да видим дали да въведа киселото мляко в книгата и за супа пишеше newsm78 записала съм си да питам педи да видим какво ще каже и тя и вие  Hug

Слизам при Дарето , че наистина се олях за 5 мин се качих  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 262
Не съм ви чела, но не пропуснах да отбележа съвета на Зелда - много благодаря за комплиментите  Blush и си много права - откакто смених ника, много неща се промениха към по-хубаво. Едно време гледах един филм. Казваше се "Тайната". Има и втора част. Там точно за това става въпрос, че според нагласата и начина на мислене човек може да направи така, че да постигне всичките си желания и да е много щастлив или да става все по-зле. Осъзнавам, че в моя живот става точно така - в зависимост от нагласата ми се променя целия ми живот.  Grinning

Съни, много хубава темичка.  Simple Smile

cvm, мислиш ли че има яйца в купешките кифли? В кейка може и да има, но ако правиш домашен, можеш да направиш само с кисело мляко.  Rolling Eyes Аз все още не съм давала такива неща на Християн, но може и да пробвам. Засега си обича хлебец, току-виж и кифли яде.

Марсика, аз слагам на Християн кехлибарен гердан за зъби. Не го слагам много редовно и не винаги има ефект, но понякога само с него се успокоява. НАскоро се случи много да реве и нищо да не може да го успокои. Мазах го с гела за венци, какво ли не правих и в момента, в който му сложих гердана, спря да реве. Четох и някъде за полу скъпоценните камъни, че имат различни полезни ефекти за здравето, а кехлибара има особено много и помага при най-различни болести и болки. Стига да е истински. Моят баща ми ми го прати от Литва - родината на кехлибара (ако не се лъжа).

Момичета, аз главно влизам да се похваля, че си взех много яка триколка.  newsm44 newsm68 Който казва, че триколките не са удобни, мноооого ама мноооого, многооо греши. В сравнение с предната ми количка тази просто е супер, но много важен факт, че си взех триколка с голяма предна гума. Т.е., всички гуми са големи. Е така хубаво върви - толкова гладко, изобщо не друса, супер маневрена и се управлява с 1 пръст. Много удобна и на бебо, и на мен. Много съм доволна. Изобщо не запъва в никакви дупки, даже минавам неравности и праг на къщи без да усетя, че съм минала през него. Изобщо съм супер доволна. Това за мен е най-яката количка, но предполагам, че много важен факт е, че ВСИЧКИ гуми са големи.  

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас!

Май наиситина е дошло врмето на блудните синове - та да се завърна и аз, покрай Марси.  Embarassed

Съни Благодаря за новата темичка, както винаги е страхотна!   bouquet
 
В анкетата гласувах, че ще ходим на море. Планували сме за септември в Гърция. Живот и здраве, разбира се!

MarsssikA Марси, аз взех кехлибарено герданче за зъбоникненето, но не й го слагам на вратлето, че е много горещо и й пречи... Сложила съм й го на едно меченце в леглото, ако има ефект поне за презноща... За сега е спокойна нощем.

И аз съм голям фен на Вадим Зелланд. Това с махалото е абсолютно вярно - така контролират масите - като създават психози, минават през чувството за страх на хората, защото е най-лесно.  


Happy Queen Каква точно триколка си взехте? Аз съм също на вълна - смяна на количката, че нашата нещо взе да й отеснява на Ели. Той мм е тотално против, нямало смисъл - ама аз като съм си навила на пръста - дори съм си харесла вече количка и сега ще трябва да го навивам да я купим...

Да се отчета и аз от консултацията вчера - вече сме 12 кг., 80 см. (+410 гр. + 5 см.) - продължаваме да си наддаваме с пълни сили... Поне вече сме доста по-активни - обръщаме се във всичи посоки, опитва се да пълзи, щъка с проходилката... Знае ли се, може би вече ще намалим темповете на наддаване, че кръстът и гръбът не ме държът вече...  #Crazy

Захранването ни засега върви добре. Попара не иска, много й е гадна, но аз й давам сиренце и масълце със зеленчуково пюре. От няколко дни й правя и много съм се ентусиазирала, че малката много ги харесва и си хапва. Понякога й купувам геврек и й давам да си чешка зъбките с коричката, че много я тоемозят милата. Няма ли вече да излязат тези зъби, не знам! Виждам ги как са под венеца, ама още не драскат. Първите 2 излязоха без да ги усетим, а горните направо я измъчиха вече.  ooooh!

Иначе и аз се опитвам да мия зъбките, но го правя само защото малката много се кефи да й търкам венците с четката.  hahaha

И да споделя един блог за родителство, ако на накой му е интересно има много добри идеи. Давам линка към една от статиите там. Нещо като Монтесори, но за бебета. На мен ми допада.  Peace

http://www.janetlansbury.com/2010/04/baby-interrupted-7-ways-to- … d-attention-span/

# 41
  • Варна
  • Мнения: 138
Smehoranka , голяма мома си отглеждаш! ! направо ми скри топката с тези 80 см. Браво на вас!!

# 42
  • Мнения: 3 638
Хепи честита количка, със здраве да я ползвате дълго време  Grinning
За миенето на зъбките аз и преди съм писала, че като поникнаха първите два зъба на Яна (те избиха наведнъж), веднага купих паста на Чико ябълка и банан за над 6 месеца и четка за зъби на МАМ и почнах да четкам ту с четката, ту със силиконов пръст на Нуби. Вече забравих силиконовия пръст, с четката ми е много по-удобно. Като приключа четкането на двата зъба  Mr. Green я оставям да се чеше и като почне да се върти по корем и да лази й отнемам четката  Mr. Green
За четките за сега мога да сравня само МАМ и Нуби и то на външен вид. Вчера гледах Нуби в магазина, много голяма глава има. На МАМ е малка главата на четката и е идеална за устата на Яна.
Аз да се изфукам, имах помощничка за събирането на прането днес  Mr. Green Бях замъкнала простира до вратата на хола, за да пречи на Яна да изпълзи на терасата. По едно време влизам в хола и я гледам събира прането от простира. Бодита, лигавници, квото беше докопала от по-ниските нива  Mr. Green
Някой играе ли Фронтинер във Фейсбук? Ако играе да ми пише на лични да си го добавя, трябват ми комшии, които играят редовно и пращат подаръци  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Smehoranka и ние сме така със зъбите. Първите два не разбрах кога са поникнали, а горните много я мъчат, но за сега гелчето, което препоръча Съни помага, когато работата е напечена  Wink
Някой купува ли бисквити и сухари на Хип? Хубави ли са? Аз днес купих сухари на Хип. За сега не й правя попара, но искам да й давам нещо, подходящо за бебета да си чеше зъбите с него, докато чака да й приготвя храната, че е голям дзвер като огладнее.  Crazy
А попарката мисля да я подкарам от 10 навършени месеца? Чудя се какви сухари и какво сирене да купувам? Трябва ли задължително да са сухари или може и хляб? Ако може какъв хляб, че аз хляб не ям много много, пък и да ям, знам че вкуса няма общо с качеството  newsm78 Разчитам на вас за съвети  Hug

# 43
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Да се отчета и аз, че отдавна не съм писала  Mr. Green
Петък тринайсти тоя път не ме подмина. ММ не успя да си дойде, а аз бях планувала да ида на едно swing парти за малко   Crossing Arms Сега си пълня душичката с тиха музичка http://www.youtube.com/watch?v=Zwk7DWq_E3s   , студено Съмърсби и спящо бебче... та скоро ще ми мине  Mr. Green
Анбибиан. ще видя да взема някаква четка. че да й давам да си почесва венците   tooth И без това не смея да слагам паста за зъби, че са ми малко съмнителни с тези аромати.. ще взема да разуча повече и тогава  Rolling Eyes Браво на Янчето, ако започне скоро и да глади , равна няма да има  Wink
Смехоранке, да ти е жива и здрава момата  Heart Eyes  Всеки път като ви прочета мерките и си задавам въпроса, а ние къде сме и ме е трудно да си представя Ая и Елица - наборки, а с такава разлика. Оня ден ни измериха 6840  Joy
Хепи, честита придобивка  Wink И аз имам връзка в Литва, но май съм виждала и тук да се продават, ще проверя първо, но не смятам, че кехлибара ще е различен  newsm78

# 44
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Днес като че ли малко по се живее зарад идъждът, който валя в София! Снощи съм спала 4 часа. На Кали се кани да и никне мъдрец и се тормози детенцето Sad Освен това и беше и топло и в 4 през ношта с ММ на смени и духахме над легълцето с един чаршав да я разхладим млако.
Съни - ще ви подхожда 3 детенце спор няма, но когато му дойде врмето, така че не се отказвай, само мъничко го отложи във времето  Hug
Смехоранке- хубаво е,ч е Ели е почнала да се движи повече, така ще качва по-малко Peace
Хепи- Честита придобивка, със здраве да си я ползвате. Hug
Анбибиан- браво, че си се уредлиа с помощничка Hug
Лека и хладна вечер на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт