Хей, седмицата започна къде сте?(16-22.01.06)

  • 2 731
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 882
Сетони, радвам се, че с Лорка всичко вече е наред. Трябва да черпиш за "мама".

# 31
  • Мнения: 2 327
Сети, наистина страхотни новини Simple Smile В юнския форум майките вече до залагания бяха стигнали да разберат какви са Simple Smile

Дано и покрай другите дечица да има все повече хубави новини...
И всички да оздравяват.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте момичета,  Hug
вече съм по-спокойна след прегледа при др Чавдаров и сядам да ви разкажа.
Постави ни: Централно координационно смущение 4 степен - хомогенно двигателно изоставане. При прегледа установи, че реакциите й са като 6 месечно бебе, но смята, че няма патология (ура, ура). Няма да правим изследвания на главата. Почваме рехабилитацията от понеделник и каза, че не трябва да се притесняваме. Беше оптимистично настроен, каза също, че избягва да дава прогнози, но смята, че до месец-два ще пропълзи и ще почне да се изправя  Praynig. Няма спастика и др. Разказах му за форцепса при раждането и, че са падали тоновете, но че са ми казали, че всичко е наред, че са ми я дали за кърмене на 2я ден. В епикризата ми не пишеше за проблеми. Той смята, че може проблема да е от форцепса и че сигурно е имало кислороден глад, но не са ми казали.
И така - включиха ни в групата за понеделник, утре трябва да звънна да ми кажат кога да отидем, изписа ни (преписвам):
кинезитерапия по Войта - 2фРЗ и РП ориг.
кинезитерапия по Бобат - .....
Електростимулация - надлъжно, паравтербално, лумбосакр.отдел - 15бр.
Имам цял лист с диагноза, но това е общо взето.
Утре ще ходя да взема направление от педката и на нея да се обяснявам, но поне тя обеща, че ще дава направления. Ядоса ме, защото почна да ми говори за гръбначен стълб и забавени рефлекси, щях да я гръмна. Настоява и да сме ходели и на Ами Буе- искала още едно мнение, а аз искам да почваме рехабилитацията. Останах много доволна от др Чавдаров, много компетентен и с авторитет. Утре майка ми ще дойде - да свърша всичката работа, да ида до педито, за Ами Буе ще видим  newsm78 и евентуално да решим как ще се транспортираме до там всеки ден, че нямаме кола  Thinking и евентуално с автобуса, но не знам ще я нося ли, количка ли ще влача... Живот и здраве пътя да ни е проблема...
Това е, момичета, отнова голямо мерси за подкрепата   bouquet
Много ми помогнахте.  Grinning

# 33
  • Мнения: 3 698
Сетони, радвам се, че с Лорка всичко вече е наред. Трябва да черпиш за "мама".
Ама разбира се  food002 cheers  party023
То аз вчера и днес само се черпя  newsm55 , отслабнала съм 3кг., но както го давам скоро ще ги наваксам  Blush
Някой знае ли как се сменя джи пи, само декември и юни ли беше  newsm78
Стън, миличка ти пишеш и подкрепяш и мен и другите, но нищо не казваш за малкия си мъж. Как е Гинко ? Много да го нацелуваш от нас, ти си много силна мама.Като всички тук.Сърдечни поздрави.


# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стън е повече от силна мама, защото никога не е мрънкала и не се е оплаквала - за разлика от мен

ЛОрка, браво маминото зайче - да го дава все така и дано СЕти, това ви е последното влизане  в болница! Забранявам да допарвате до болница на по-близо от 10км!

Майче, прекланям се пред добротата ти и силата не само да си състрадателна, а и действена - т.е. да прилагаш своето състрадание, не само да говориш за него. Дано Гого е все по-добре и постигне максималногто... а защо не помечтаем и за някое чудо - нали казват, че те били повседневни... ДАно някой ден и при вас стане...

Любознателна, много се радвам за малката Принцеса. НЯмам думи да опиша удоволствието си от нейното малко постижение - но само ти знаеш високата цен, която плащаш за тези нейни малки напредъци.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 412
Сети, дано никога повече да не стъпвате в болница! Радвам се, че Лорка е добре, а как вълнуващо си описала стъпчиците, едно мило ми стана.
Мами, много се радвам, че почти всички имат добри новини за дечицата!!! Много се зарадвах и за Наталия, и за Гого на Мая.
Дара е със лек проблем, имаше хрема от неделя, днес я водих в МД и й е много зачервено гърлото, ще даваме вариант на бисептол. Имаше някъде във форума теми за гълтането на разни неща,вече е в много опасна възраст, като се върнахме от прегледа и започна един рев и тръшкане и аз виждам, че няма едно око(колкого голямо копче) от играчката. И се изприщих, да не би да го е глътнала, добре че го намерих.
Наде, мислех си да пробваш като водиш Дани за яката, отзад да го държиш и да видиш под права линия ли ходи. Почти съм сигурна, че си въобразяваш и скоро да се похвалиш с ходещи крачета!
Денат, сигурна ли си че ви е казал 4-та степен - това е най-високата степен, дори и да ходите на Ами Буе правете сериозна гимнастика, докато навакса двигателно.
Лека вечер!

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мами, днес Дани се пусна и ходи от единия край на килима до другия сам доброволно.
Само дето левия крак ми се струва, че една идея го провлачва...
Боже ще лудна - а то милото бъзливо - още поне месец няма да проходи - ще побелея, честно.
Май няма нищо по-лошо от неизвестността.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 356
Денат, сигурна ли си че ви е казал 4-та степен - това е най-високата степен, дори и да ходите на Ами Буе правете сериозна гимнастика, докато навакса двигателно.
Лека вечер!
Да, каза четвърта степен и аз го питах, защо е най-високата, той каза, че това е скала за отклоненията на реакциите, ние сме имали 7 отклонения- та 4та степен, но забавянето било хомогенно. Знам ли  Thinking, каза ми че според него до месец-два ще пропълзи, пък ще видим. Гимнастиката я почваме в неговата болница в понеделник, а на Ами Буе ще ида само ако педито много ми пили, не искам да се обърквам, мисля засега да следваме каквото е казал др Чавдаров.

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да скалата е по степени
а това, че е хомогенно - предполагам става дума, за това, че даден вид крайници не реагерат адекватно - което е добър вариант

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Maia Stoitseva, много се радвам за вас, зная колко може да зарадва една такава новина! Ние сме си на памперси и госпожицата не само отказва да седне на гърнето, но и ако и сложа пликчета се стиска по 5-6 часа, и в момента в който и сложа памперс моментално я свършва вътре тая работа. 
catnadeen, браво на Дани, нормално е още известно време да не се пуска ,  така си е при всички деца. Особено пък, ако пълзи. Но месец е дълъг период, ще видиш , че до седмица-две ще забрави почти за пълзенето Simple Smile На тази възраст вече става доста трудно с гимнастиката, като проходи Наталия (при нас първите самостоятелни крачки бяха чак на 1г8м), наблегнах само на ежедневно извършвани дейности, качвахме стълби (до 5ти етаж) с тежести на краката, късахме цветя и събирахме всевъзможни буклуци навън - за да кляка и става - случвало се е да го направи по стотина пъти за една разходка. Пак си имаше рев, бабите от блока висяха по терасите и цъкаха с език колко лоша майка съм и не взема детето, ами го карам да ходи. Гимнастика за разтягане си правех аз, там вече си беше като инквизиция, но нямаше как.
Denat, защо продължаваш да се съобразяваш с педито, като тя е основната виновница да потърсите помощ едва сега? Нали това им е работата - да следят развитието на децата, а не само имунизации да правят. И аз имах такова педи, което ми идеше да го  #2gunfire, ставаше само да пише бележки за училище на каката. Когато малката беше на 2 месеца се разболя и отидохме на частно при един пенсиониран доктор, който много деликатно ми каза, че е добре да се консултираме с невролог, защото детето е много отпуснато и почти не се движи. Та още тогава ми светна лампичката.
 Малката Лора е чудесно дете, setony , тя си напредва много упорито и скоро ще настигне връстниците, да ти е жива и здрава!

# 40
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Милички мои,липсвате ми много всички. Heart Eyes Hug
Чета почти всекидневно и съм трогната ,че питате за нас. bouquetСъжалявам много,че отдавна не съм писала и ви моля да ме извините.Нещо напоследък нямам нужната ми доза енергия ,за да пиша и да вдъхвам надежда,а в никакъв случай не искам да се оплаквам.Просто имам някои семейни проблеми,които се опитвам да реша и които ме тормозят,но все още не съм готова да говоря за това Embarassed
 Иначе здравословно сме добре.Имахме малко премеждие миналата седмица с Пиер.Пресрещнал го един циганин,докато се връщал от училище ,пребъркал му джобовете и му взел GSM-a.Пиер доста се беше уплашил,а и все още е стресиран и не смее сам да излиза SadВ крайна сметка хванаха крадеца и върнаха телефона.Но детенцето ми се е уплашило.А и аз също.Просто,като го видях да си идва ревящ и да трепери,за секунди ми мина какво ли не през главата и направо започнах и аз да рева с него.Калоян,като ни чу и той ревна ,та големия батко го заведе в другата стая.Слава Богу,разминахме се само с уплахата.Ето тук съм писала по-подробно за случката

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64924.0

Калоянчо е добре,не боледува.Станал е един дундьо,едвам го нося,защото вече си тежи на мястото JoyОсвен това е захитрял и не дава да го оставям на леглото,не иска сам.Надува веднага гайдата,ама направо се кара и силно вика.А само да го взема и млъква на секундата,гушка се и ме гледа хитро-хитро право в очите Laughing.Малко с яденето все още се мъчим,хич не го обича,ама няма друг начин...не го оставям да се измъква WinkПравим си гимнастиката,която той много обича.На масажите мрънка и не му се лежи,постоянно се върти,опитва се да става,но започне ли гимнастиката,млъква и прави всичко много прилежно,гледа рехабилитаторката в очите и изпълнява,като добър ученик. Simple Smile

Ще се постарая този път да не изчезвам и да пиша повече.
Прегръщам ви много силно.
Никакви болести,само много здрави дечица и щастливи родители.
Целувам ви,всички вас прекрасни майки,които направихте от този форум един спокоен и уютен пристан. Heart Eyes Hug bouquet

Ето и малко нови снимки от нас:

http://community.webshots.com/album/545547698ZttEZG

# 41
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Искрице, съжалявам за неприятностите. Прегледах набързо снимките и Калоянчо верно един бузест ми се видя  Simple Smile, а пък ти ми се виждаш отслабнала...
catnadeen, имай търпение с ходенето, когато е готово мъничето ще тръгне. Ето Яни беше страхлив (нали и падна и съвсем) и кога чак се отпусна, бях побеляла вече. Но честно казано като проходи, за много кратко време беше доста стабилен и избегнахме така характерните първоначални падания при прохождането. А ако продължаваш да се съмняваш, че влачи крачето все пак се консултирай поне с рехабилитаторката ви, нали я харесваш? По-добре така, отколкото непрекъснато да се вторачваш в Дани и да се съмняваш и трепериш.
Сети, така ми стана жал като прочетах, че сте в болница, но много се зарадвах, за постиженията на Лорка, хем се е изправила, хем "мама", браво, браво!
bebiradi, все повече думи да има в речника на Ради, сигурно малката трупа информация и после като се отприщи...  Grinning

За нас какво да кажа, зрави сме, аз съм се вманиачила и само дебна да няма някой болен около нас, че аз веднага прихващам и го предавам на малчо. Яни пак ми стана лош  Sad, почна пак бесове и щуротии, толкова добро дете беше докато почивахме, дори сам се заиграваше, а сега само гледа да прави разни забранени неща и то нарочно. При това опасни за него неща, само търча подире му и крякам постоянно  Embarassed Confused Сигурно се уморява от постоянното пътуване и рехабилитацията, ама няма друг начин...
На всички много прегръдки  Hug и само хубави неща да се случват.

# 42
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ех, колко хубаво ми стана като чета хубавите новини.
Дани, една моя колежка казва, че килограмите в семейството са константа-когато един пълнее- друг слабее. Та гледам Калата качва, а ти сваляш Wink Изглеждате страхотно и двамата.
Сети, браво на Лора, аз това "мама" го чаках много дълго и все още рядко го чувам. Но си имаме първото изречение"Не неис, мама гуш" превод"Не, не искам, мамо гушни ме". Къпехме се двете в банята и баща и дойде да я вземе, но Жабата не искаше да излиза и каза това на баща си. А съм се смяла до сълзи онзи ден- пристига с една домакинска кърпа на врата като шал, дамска чанта на рамо и една елка на ухото като GSM и говори на него. И бута количка за кукли. И всичко това направено с маниер на някоя фръцла. Свекърва ми като я видя и се задави от смях. Joy hahaha Joy hahaha Joy
Пожелавам на всички болни да оздравяват, а на другите ,на всички се радвам на успехите. bouquet

# 43
  • Мнения: 2 543
Ох, най-накрая да ми остане малко повече време, за да пиша.

Преди всичко искам да поздравя всички за добрите новини! Много се зарадвах и разведрих от тях, защото вече много ми се насъбра на главата!

Мая, страхотно е, че помагаш на Светлето! И виж какви награди получаваш за това! Това с тоалетната е голяма работа! Браво на Гого!

Любознателна, направо се втрещих от това, което е станало! Дано все по-често Наталия ви изненадва така!

Денат, добре е, че вече знаете какъв е проблема и ще работите за преодоляването му! Успех!

Бебиради, ще се научи малката да говори, важното е че опитва!

Сети, личните лекари май се сменят само в тези месеци, ама все пак мисля, че има някакъв вариант и за по-скорошна смяна. Любопитен факт е, че и ние си сменихме личния лекар след престоя в това отделение. Crazy Имахме късмет, че се случи май месец и юни му бихме шута!

Наде, явно всички майки откачат преди децата да проходят! Спокойно! Всичко ще е наред!

Йосарян, много се смях с твоите истории! То пък вече съвсем сюрреалистично стана - бебе, което ходи, говори и играе роли! Heart Eyes

Искрице, много се радвам, че най-сетне се появи! Съжалявам, че си имаш проблеми. Но пък изглеждаш много добре! Браво на теб! Калоянчо е направил бузи и също изглежда страхотно! Дано всички проблеми останат зад гърба ви в най-скоро време! Hug

Моят Йоан съвсем се е отчаял от нас и не иска да ни слуша. Не му се правят упражнения и не иска да съдейства за нищо. Днес се разплака, защото рехабилитаторката ни му се скара, защото той не я слушаше. После съвсем нищо не искаше да прави. Много се притеснявам, че само се влошават нещата. Иначе, когато не го караме да прави специалните упражнения, дори се опитва да повтаря думички. Повтори "тате", "боте" (вместо "коте"), "иба" (за "фиба"). Обаче, види ли играчките за упражненията - край! Другата седмица пак ще го оставим вкъщи и ще ходим само в болницата на рехабилитация, та да видим...

Приятен уикенд на всички! Продължавайте в този дух с добрите новини!  bouquet




# 44
  • Мнения: 2 327
Наде, то аз няма на кого да се оплаквам и за тва Simple Smile Иначе ако ми падне някой такава тирада е му спретна Simple Smile Не му се шашкай на мъника. Според мен малко предубедено гледаш - очкваш че ще има проблем и за това ти се струва че виждаш. Но знае ли човек наистина. Едно обаче е сигурно - като проходи, ще се чудиш защ ти е било Simple Smile

Искрице, наистина изглеждаш много добре и определено липсата ти се усещя. Винаги внасяш добро настроение и надежда. Дано и при теб нещата се оправят.

Аз откак е настъпила годината съм на нокти в очакване на операцията и психическа подготовка. Опитвам се да не подивея съвсем. За сега Гинко е добре иначе. Ама вчера ходих при Нина и разбрах че не го храним съвсем правилно... И сега пак ще има зор докато свикнем и ние и той. Уредихме си и виртуална среща, да видим дали ще успеем да я реализираме. Това съвременните технологии са страшна работа Simple Smile
Весели почивни дни на всички и по малко боледуващи дечица!
А какво става с бъдещетш бебче на Мама Иги? Има ли новини от ехографа?

Общи условия

Активация на акаунт