CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №22

  • 38 670
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 446
......но не може цяла България да отиде да живее в София, по дяволите, сори.

.....

аааа, не може. Вече се правят опити, защо да не може. След няколко години това начинание ще е успешно  Wink София- градът-държава, как добре звучи  Crazy

Прииждат всеки ден.

# 196
  • Мнения: 390
http://www.jobs.bg/f1508097
Това направо ме остави без думи. То бива наглост, ама чак пък толкова....

# 197
  • Мнения: 1 446
http://www.jobs.bg/f1508097
Това направо ме остави без думи. То бива наглост, ама чак пък толкова....

Кое по-точно (освен заплащането де).

# 198
  • Мнения: 390
Ами виж задълженията
"ежедневно хигиенизиране на офис помещенията и двора с оформените градинки, домакин снабдител, оперативен счетоводител – касиер, секретар, както и логистична помощ при поддръжка при аварийни ситуации на система РЕГЛАМЕНТ. При нужда се работи извънредно, а надработените часове се връщат с разрешена от Работодателя компенсация в ненатоварени дни".
То, май този човек ще да върши цялата работа във фирмата newsm78

# 199
  • София
  • Мнения: 6 219
обявата е написана зле първо и второ не става ясно хигиенистка ли си търсят, счетоводител ли или техническо лице, щото нали все пак това са различни неща, или и трите.

# 200
  • Мнения: 1 446
обявата е написана зле първо и второ не става ясно хигиенистка ли си търсят, счетоводител ли или техническо лице, щото нали все пак това са различни неща, или и трите.

Да, да, аз сега се зачетох....уникално тъпо е написана. Май искат 6 в 1. И за тези пари....смешна работа.

А може да търсят трима човека  Mr. Green

# 201
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Обявата е написана по ужасен начин, но за съжаление добре обрисува БГ действителността. Тези поне са написали какво точно ще се работи. За разлика от други, които после ти го сервират малко по малко - ама поеми и това, ама хайде и онова, а заплатата ти е бетон с години.

# 202
  • Мнения: 390
По въпроса за инженерите - къде се търсят, че нещо не съм разбрала. Аз съм инженер-конструктор без един ден стаж. Познавам доста инженери Laughing, ама само на диплома. От целия випуск, само един работи като инженер, и той работеше като такъв още преди да е завършил.
Много се били търсили инженерите, ама да са поне с 5-8 години стаж, нали. А ако не го натрупаш този стаж до 2-3 години след завършването, забрави че си учил за инженер. Crossing Arms
Едно цяло поколение не е реализирано по тази специалност, защото преди 10-15 години никой не търсеше, а сега има недостиг. Еми, ще има, те всички инженери вече са продавачи, готвачи и подобни.
Извинявам се за гневния пост, нищо лично към никого, просто се дразня като чета колко търсена специалност имам Hug

# 203
  • Мнения: X
Къде го има този недостиг дори и за такива с опит над 10г? Наши семейни приятели инженери със стаж 10г. останаха без работа и се принудиха да заминат за САЩ да работят като такива по специалността си.

Те и тях ги търсят тук за продавачи и търговски представители във фирми, които внасят апаратура и инструменти. Но това не те прави инженер. То няма производство къде да работят пък тези инженери????

# 204
  • Мнения: 22 440
Аз не съм забелязала да има недостиг на учители.
Всеки си къта мястото и не мърда от него. Почти абсурд е да намериш място, освен ако не е в селско училище.

# 205
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Мила, зависи и от специалността също. Телекомуникационните инженери си се търсят. Мъжът ми е инженер по оптоелектроника и освен в БАН не знам къде би работил по специалността си  Wink (н пък лесно се е преквалифицирал в ИТ)

За обявата: наистина е написана без да е мислено много. Според мен търсят всичко в едно. Не вярвам цялата фирма да е повече от 3 души  Wink. Но пък е за хора без образование и почти без каквито и да било умения. Всичко е в графа "Предимства". Предполагам биха наели и по-възрастен човек. Което е пак шанс за някой такъв. Защото хората в по-напреднала възраст съвсем изпадат от пазара на труда.

# 206
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз не съм забелязала да има недостиг на учители.
Всеки си къта мястото и не мърда от него. Почти абсурд е да намериш място, освен ако не е в селско училище.


е, няма да спорим, само ще ти кажа, че тези дето сега си кътат местата все пак ще се пенсионират, ще им свършат следпенсионните възмоности да работят и тогава (то вече е факт, просто не е толкова явно) ще стане криза за квалифицирани учители, които да ги наследят. пак казвам за квалифицирани, при каквито предполагам ще искаш щерка ти да учи. Само че това е проблем върху който докато броим метрите построена магистрала (и се доказваме кой колко знае по форумите) няма да можем да обърнем внимание.

# 207
  • Мнения: X
Аз не съм забелязала да има недостиг на учители.
Всеки си къта мястото и не мърда от него. Почти абсурд е да намериш място, освен ако не е в селско училище.


е, няма да спорим, само ще ти кажа, че тези дето сега си кътат местата все пак ще се пенсионират, ще им свършат следпенсионните възмоности да работят и тогава (то вече е факт, просто не е толкова явно) ще стане криза за квалифицирани учители, които да ги наследят. пак казвам за квалифицирани, при каквито предполагам ще искаш щерка ти да учи. Само че това е проблем върху който докато броим метрите построена магистрала (и се доказваме кой колко знае по форумите) няма да можем да обърнем внимание.

След около 5г. ще настъпи голяма криза за начални учители. Леля ми е учителка. Тогава масово се пенсионира цяла вълна от учители и това ще е в цялата страна. Години на ред в този бранш не се назначаваха млади учители, даже се съкращаваха и сега няма никаква приемственост. От инспекторатът са обезпокоени как младите учители, които назначат ще се оправят, защото на места няма да остане и един от старите. Така, че ето ви переспективна работа.

# 208
  • София
  • Мнения: 6 219
Ели, сега ще дойдат 100 човека да кажат колко зле е платено (което също не е съвсем вярно).

# 209
  • Мнения: 410
Ами да бяхме станали учители, сега нямаше да му мислим  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт