CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №22

  • 38 661
  • 762
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите. В сайта на Агенцията по заетостта, вторият документ който се изисква при регистрация е "документ, удостоверяващ адресна регистрация по настоящ адрес "-трябва да се изважда специален документ ли? В личната карта нали е вписан постоянният адрес?

# 181
  • Мнения: 0
С лична карта.. А на личната, карта както сама каза, е вписан постоянния адрес. А и гледаш в кое БТ можеш да се регистрираш (ако са повече от 1 в града, в който живееш), в зависимост в кой район живееш.

# 182
  • София
  • Мнения: 6 219
Да не се учи ИТ само, нито инженерни специалности. Ама кому е нужно екология....айде, няколко човека да, ама толкова много. Язък им за 4-те години и похарчените пари. Виждам всеки ден кандидати с потенциал, които на практика са си изгубили времето.

това е твърде крайно съждение. аз ще ти кажа пък, че няма достатъчно еколози - специалисти. особено имайки предвид, че във всеки вид производство се изисква да има поне по един такъв специалист. Да не говорим за разните ОВОЗи и др. подобни специализирани лаборатории...
и сега не ми казвай колко от твоите кандидати са еколози и не можеш да им намериш работа. във всички специалности има едва избутали дипломиране, които се чудят как да се пласират на пазара на труда.


Те и учители не трябваха до скоро, ама в момента има недостиг на такива. и пак уж много хора с учителска диплома, ама учители - твърде малко.

Всъщност когато аз влизах в университета в България имаше нужда само от прависти и счетоводители - сега същите тези хора НЕ могат да си намерят работа.

# 183
  • Мнения: 7 745
Благодаря за отговорите. В сайта на Агенцията по заетостта, вторият документ който се изисква при регистрация е "документ, удостоверяващ адресна регистрация по настоящ адрес "-трябва да се изважда специален документ ли? В личната карта нали е вписан постоянният адрес?

адресна регистрация в общината, в която живееш
едни шарени химизирани листчета А4
http://prevodibg.net/images/gallery/adr_karta.jpg

# 184
  • Мнения: 1 282
Пратих си СВ-то и мотивационното писмо по обявата на ПИБ за валутен касиер.

# 185
  • Мнения: X
Изписали сте много не мога да ви прочета.

Ей, сега ми се обади едната дружка дето ходи по интервюта. Биотехнолог е от СУ . Предложи ли й заплата от 500 лв.  във една голяма фирма, където в СОфия колегите й започват на стартова 2000+ соц. пакет. Е, тия на луди ли се правят????

После стига с това ИТ. И в София вече не е толкова лесно да се реализираш с тази професия, а в провинцията в пълно с безработни.  Няма ден, в който някой да не ме пита дали имаме свободни места при нас.  Ако не си със стаж над 10 г или програмист и в София стоиш без работа.  Даже и в HP започват на 1000 лв. което е малко. А, да не говорим, че посъкратиха и те малко служители.  

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 14:46 от Анонимен

# 186
  • Мнения: X
Емма, регистрацията в БТ е до 7 дни след прекратяване на трудовото правоотношение. Обезщетението е от НОИ, но в момента не съм сигурна в какъв срок се подаваха документите Thinking

До 3 месеца.

# 187
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ей, сега ми се обади едната дружка дето ходи по интервюта. Биотехнолог е от СУ . Предложи ли й заплата от 500 лв.  във една голяма фирма, където в СОфия колегите й започват на стартова 2000+ соц. пакет. Е, тия на луди ли се правят???? 
А тя къде е? И каква работа са й предложили?

Момичета, имайте предвид, че много хора не казват истината и се носят разни легенди за ниски или високи заплати в някои фирми. Момичето откъде знае, че в Сф колегите й започват от 2000? Ако мисли, че ще се справи, да дойде в Сф и да започне тук.

# 188
  • Мнения: X
Ей, сега ми се обади едната дружка дето ходи по интервюта. Биотехнолог е от СУ . Предложи ли й заплата от 500 лв.  във една голяма фирма, където в СОфия колегите й започват на стартова 2000+ соц. пакет. Е, тия на луди ли се правят????
А тя къде е? И каква работа са й предложили?

Момичета, имайте предвид, че много хора не казват истината и се носят разни легенди за ниски или високи заплати в някои фирми. Момичето откъде знае, че в Сф колегите й започват от 2000? Ако мисли, че ще се справи, да дойде в Сф и да започне тук.

Знае, защото фирмата е известна в техния бранш. Има колеги от университета, които са започнали работа в София. Тя е в Бургас. Може да започне в София в същата фирма, даже каза, че и това са я питали на интервюто, но не може цяла България да отиде да живее в София, по дяволите, сори.


И щях да допълня, че на мен преди години ми се е случвало същото в прословутия ИТ бранш. Отивам на интервю във фирма, в която знам какви са условията на работа в София. Имам работа тук, доволна съм, но уж за по-добро. И "они" пичове ми забиват някаква такава смешна заплата от 600 лв мисля беше.

# 189
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
EliMery, за съжаление  това положението. Принцпите са пазарни. И да се сърдим, и да не се, няма да се променят.  Confused

# 190
  • Мнения: X
EliMery, за съжаление  това положението. Принцпите са пазарни. И да се сърдим, и да не се, няма да се променят.  Confused

Дори не мисля, че са пазарни.
Защото ми беше интересно 2006г за 600 лв кой колега ще се хване. Наеха една девойка, която не беше от бранша и нищо не разбираше. Съответно не успяха да се наложат в региона и нямаше и 2г. закриха офиса.

Ако бяха постъпили пазарно да привлекат специалисти и да направят хубав екип имаха реален шанс да стъпят на пазара. Но както се казва с трици маймуни не се ловят.

Разбира се има и софийски фирми, които предлагат адекватни условия и работят от години в града, но те не си правят илюзиите, че Бургас е Търговище. Не искам да обидя никой.

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 15:16 от Анонимен

# 191
  • Мнения: 271
Не съм влизала в темата доста време и ей го на... Не мога да изчета...
Тъкмо се връщам от БТ и съм надлежно демотивирана, депресирана и т.н. Де-.
Ставаше въпрос за Професионално ориентиране в училище, специалности в СУ и заплати... и Де- то ми се увеличи. Аз съм завършила специалност в СУ (перспективна уж) и работата ми е да провеждам профес. ориентиране в училище, Но естествено не всичко е така, както ти се представя на студентската банка. Най-напред заплатата в социалната сфера никога не е висока - 500-600лв. са мечта (дори в София). Второ работното място, за което си учил вече е заето от безработен инженер, агроном или икономист. и Трето работодателят смята, че просто няма нужда от услугите ти.
Какво бихте отговорили на трудовия си посредник ако ви попита "Каква работа търсите?"

# 192
  • Мнения: 1 446
Изписали сте много не мога да ви прочета.

Ей, сега ми се обади едната дружка дето ходи по интервюта. Биотехнолог е от СУ . Предложи ли й заплата от 500 лв.  във една голяма фирма, където в СОфия колегите й започват на стартова 2000+ соц. пакет. Е, тия на луди ли се правят????

После стига с това ИТ. И в София вече не е толкова лесно да се реализираш с тази професия, а в провинцията в пълно с безработни.  Няма ден, в който някой да не ме пита дали имаме свободни места при нас.  Ако не си със стаж над 10 г или програмист и в София стоиш без работа.  Даже и в HP започват на 1000 лв. което е малко. А, да не говорим, че посъкратиха и те малко служители.  

Ми ето пак крайни съждения, без да имат покритие. Ама щом е от кандидатите (от Вас), значи може....щом идва от нас--не може.

Айде стига. ХП отдавна не започват от 1000 лева. ИТ не са най-трудните вече за намиране. Изменят се нещата всяка година. Доста са комплексни нещата, не могат да се правят умозаключения, ама и аз не ги правя мисля. Казах,че еколози си трябват, ама излизат много и не всички стават.....едвам избутали. Както има и едвам избутали ХР-и, и не са един и двама. Да не говорим колко неграмотни ИТ-та има.....дето не могат и в ХП на обикновена съпорт роля да започнат.

Не разбрах само на момичето от Бургас в София ли са му предложили 600 лева или в Бургас в същата фирма? Или в друга?

# 193
  • София
  • Мнения: 30 142
......но не може цяла България да отиде да живее в София, по дяволите, сори.

.....

аааа, не може. Вече се правят опити, защо да не може. След няколко години това начинание ще е успешно  Wink София- градът-държава, как добре звучи  Crazy

# 194
  • Мнения: 3
така си е, ИТ под път и над път вече, търсят се основно продавачи, сервитьори, готвачи Peace
А след лятото идва есента и е време за смяна на работата и при мене Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт