ВМ НВХ - част 50

  • 48 942
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Pinkito, цялата програма Бразилско дупе я има качена в Замунда, можеш ли да откажеш поръчката? Момичета, ако ви трябват някакви тренировки, обаждайте си, имам какво ли не  на компютъра, мога да ви кача в докса.

# 31
  • Мнения: 1 931
Здравейте, аз да се запиша в новата тема с резултатите от изследванията ми след 8 м. и 12 дни

Име на теста (изследването)              Резултат Единици               Референтни граници
Глюкоза /Glucose/                                 5.77 mmol/l                                3.05 - 6.38
Холестерол /Cholesterol/                      4.02 mmol/l                                2.30 - 5.80
Триглицериди /Triglycerides/                0.49 mmol/l                                0.70 - 2.30
HDL-холестерол                                    2.04 mmol/l                                 > 1.40
                                                                                                                 / стандартен риск 0.90-1.40 /
                                                                                                                 висок риск < 0.90

В неделя вечерта попрекалих с бирата, така че май от там ми е по-чисочка захарта, но пак е в норма!
Поздрави на всички   bouquet

# 32
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Запис - много ме мотивирате  Hug

# 33
  • SA
  • Мнения: 3 196
Влад@ , мисля, че резултатите ти са много хубави.
Прави ми впечатление, че при голяма част от хората на този режим, кръвната захар, взета на гладно сутрин е към горните граници на нормата и даже по едно време се бях заела сериозно да търся информация по този въпрос.
Но триглицеридите са ти ниски, което е показател, че си била доста стриктна с диетата, а съотношението HDL/общ холестерол ти е 1/2, което също е супер!
Браво!  newsm10

# 34
  • Мнения: 78
Днес явно е ден на биохимията:))))
При мен:                  Reference
Glu 4,49                   3 ,5 - 6
urea 7,83                 1,7  8,0
Crea 106                  53 - 97
Chol  7 , 14                       3,40 - 5 , 30
Tryglicerides 0,56    0,41 - 1 , 74
ALAT 23                   1 - 37
ASAT 23                   до 37
cHOLESTEROL 7,14  3, 40 - 5 , 30                
HDL 1, 78                0 , 78 - 2, 20
LDL 5, 11               N / показателят е резултантна величина

ТОВА СА МИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД 45 ДНИ ВМ НВД

# 35
  • Мнения: 1 280
Браво за изследванията на момичетата !  Hug Аз имам малко намаление на кантара, но нека да видя и следващите дни как ще е , и ще го отчета..  Режимна съм, дес бях на работа цял ден и утре ще ходя на тренировки - днес ще почивам..
Herzen, как върви подготовката за моренцето? Кога заминаваш? Разкажи ми нещо за това Мазно МОно, стана ми интересно..?  Hug
Марги, , Моят лап топ се развали и ползвам друг..и  не свалям ! То и преди не свалях де... а и искахме да ги имаме, парите не са много , къде ли не съм ги дала, за  какви ли не щуротии... Но все пак  много ти благодаря !  Hug

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 06:26 от Pinkito

# 36
  • Мнения: 6 346
Здравейте! Hug Много хубави резултати, браво!

А за високата кръвна захар на гладно и аз съм срещала, дори съм чела какво може да е обяснението Embarassed Ами, Аника Далквист го обяснява с това, че ако се спазва класическа ВМ-НВХ, т.е. при въглехидрати до към 20 г/ден (или може би да важи за всякакви количества под 40-50 г/ден), нощно време се активира глюконеогенезата - нали мозъкът има нужда от определено количество глюкоза. И затова сутрешната захар е по-висока. Но след това, когато и да я премерят, включително след хранене, е в съвсем нормални граници обикновено. Това съм чела Simple Smile

И още нещо да напиша - от една от любимите ми авторки - Zoe Harcombe Simple Smile Гледах вчера един неин запис на тема "платата" (т.е. периодите на застой) при сваляне на килограми. И съветите й бяха общо взето да се даде време на организма и просто да се продължи с режима, вместо да се скача от диета на диета Embarassed Защото първо повечето хора вече са минали през различни "диети" и са видели, че няма кой знае какъв дълготраен ефект от тях. Второ, организмите са различни, пътят до натрупването на килограмите е бил различен при различните хора и е продължил различно дълго време, така че е нормално да не се отслабва с еднаква скорост. А и като се мине на някакъв вариант на ВМ-НВХ, независимо дали се яде повече риба или месо, или повече или по-малко мазнини, или просто се ограничават определени въглехидрати, или се ограничават всички въглехидрати, това във всички случаи представлява връщане към онзи начин на хранене, който е най-естествен за организма (високовъглехидратното хранене и храненето с много индустриална, дълбоко преработена храна е неестествено и води до проблеми). Така че когато се даде възможност на тялото да се храни така, както е естествено за него, без прекалени ограничения на калориите (Зоуи набляга специално на това, че не трябва да се гонят калорийни дефицити, освен в много крайни случаи), организмът започва да поправя всичко, което преди не е вървяло добре във функциите му, което води и до отслабване, но не само. И понякога поправянето на някой проблем може да отнеме повече време, което пък да забави отслабването, но това не означава, че възможностите на режима са изчерпани и е време за нова диета Rolling Eyes Ако организмът получава достатъчно енергия и необходимите вещества редовно, той не се настройва да се запасява, а се настройва да работи нормално и тогава се стига и до готовност за разделяне с излишните килограми Wink

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 09:08 от Cioccolata

# 37
  • Мнения: 1 931
Влад@ , мисля, че резултатите ти са много хубави.
Прави ми впечатление, че при голяма част от хората на този режим, кръвната захар, взета на гладно сутрин е към горните граници на нормата и даже по едно време се бях заела сериозно да търся информация по този въпрос.
Но триглицеридите са ти ниски, което е показател, че си била доста стриктна с диетата, а съотношението HDL/общ холестерол ти е 1/2, което също е супер!
Браво!  newsm10


Благодаря ти, kameloth  Hug В интерес на истината не съм от най-стриктните.Хапвам си често напоследък сладолед с мед и орехи и пия много бира, но не ми се отразява зле.Това са ми прегрешенията  Embarassed, иначе съм режимна

# 38
  • Мнения: 6 365
Мда, интересно, че и моята кръвна захар беше 4.7, обикновено е била 3.7 на гладно и в почти припаднало състояние. Обаче: сутринта преди изследванията борих малкия, борих врата на гараж, шофирах в трафик, бърз ход до лабораторията. Така че нормално е тялото да снабди с една идея повече захар, поне така си мисля.

Може би наистина най-важното на режима е, че нормализира метаболизма и го прави пак човешки.

Колкото до натоварването- ако гръбнакът не се натоварва в правилно положение, разбира се, ще се изкриви. От наблюдения, спортът не криви жените атлетки, но трудът на село, където се прави монотонно и несъзнателно, предизвиква изгърбване.

Иначе след ден в офиса вечер качвам пудовката на раменете и се разхождам така. В детската градина още правихме такова упражнение- да ходиш изправен с тежест, вдигната над главата. Ама трябва да се внимава да не се изпусне:)

# 39
  • Мнения: 0
Cioccolata, много полезен пост Peace Благодаря
tonyduve , ти си си правила изследвания в началото на режима и сега ли? Ако е така каква е тенденцията при тебе? Тези дни и аз ще си пускам, защото ми време за изследване на хормоните нали съм с хашимото та и пълна кръвна ще ми пускат.Ще видим какво е положението  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 78
Mamacita Bandida , конкретната стойност кр . захар не е толкова съществена...Тя се мени с всяка минута , важното е да е в референтните граници. Важното е че с 25 гр/въглехидрати дневно аз съм в норма , не изпитвам глад сутрин и всичко е ОК.
Умната с пудовката Simple Smile)) Аз си изтървах тоягата върху палеца от вдигната позиция и дълго ме боля:)))Има едни чобански серии с геги , голям майтап са , но са добри и доста товарят ръцете .
Началото на режима ми беше свързан с доста висока урея и граничен креатинин . Сега уреята е в норма . креатининът обаче е даже малко по - висок . Щото градя мускули сигур Simple Smile))
Колкото до холестерола е още нагоре , но ако ви прави впечатление двете фракции са в норма поотделно . 3 гл. са ми още по - ниски .

# 41
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

чета ви отдавна, но досега не съм се престрашавала да правя този режим. Май е крайно време да питам и него  hahaha hahaha

Имам няколко въпроса относно хранителните комбинации:
1. За закуска - кисело мляко 1 ч.ч, (че повече ми става тежко)с ч.л. канела, ч.л. ябълков пектин и ч.л. мед+кафе с 1 сметанка за вкус. Приемливо ли е?

2. Грах - консумирате ли евентуално как, май тя спада към бобовите и не се употребява често?

3. Таратор включвате ли в менюто?

4. В линковете на 1 страница видях рецепти, по-конкретно ме интересува тази за палачинките. Вие само сладки ли ги ядете. Ако се пропусне подсладителя може да се комбинира със зеленчук, а какво още може да се добави към тях?

5. Как стой въпроса със сините сливи?

6. Какви въглехидрати консумирате?

Хубав ден ви желая и до нови срещи.   bouquet

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 10:11 от Петяя

# 42
  • Мнения: 6 346
Тони, за холестерола съм чела предимно американски източници, а техните мерни единици са други Embarassed Но навсякъде пишат, че е важно от една страна съотношението ХДЛ/триглицериди, от друга страна конкретните стойности на ХДЛ и триглицеридите. Общият хол-л е подвеждаща стойност Wink А при ЛДЛ все повече се пише, че има значение размерът на частиците, а не самата стойност като цифра в изследванията - при хора на ВМ-НВХ обикновено частиците ЛДЛ са едри и "пухкави", леки, което значи и несклонни към образуване на плака в стените на артериите Embarassed

По отношение на конкретните стойности - за да се получат американските, общият хол-л, ХДЛ и ЛДЛ се умножават по 39, а триглицеридите се умножават по 89. И после се гледа съотношението ХДЛ/триглицериди - добре е да е под 3, още по-добре е да е под 2.

Още нещо за ЛДЛ: той не се измерва директно, а се изчислява Wink Установено е, че когато триглицеридите са под 100 по американското броене, т.е. под 1,1 по българските стойности, уравнението, което обикновено се използва, става неприложимо и показва нереално завишени стойности (мисля, че го наричан "формула на Фридевалд"). Затова при такива по-ниски триглицериди, за да се сметне ЛДЛ, е по-правилно да се прилага друга формула, която наричат "иранско уравнение" - тя давала по-реална представа за ЛДЛ.

За съжаление обаче у нас дори кардиолозите не ги знаят тези неща Rolling Eyes Една моя близка преди няколко месеца имаше общ хол. 6,8, триглицериди 0,8 и ХДЛ 2,13, но ЛДЛ беше 4,3 - ами, кардиоложката каза, че ХДЛ и тригл. били ОК, но значение имало ЛДЛ и общият хол., а те били високи #Cussing out А нещата не са толкова прости #2gunfire (да уточня за тази моя близка, че е жена на 61, с доста наднормени килограми от много години, с повишено кръвно и чат-пат с повишена захар, но през последните месеци, благодарение на по-нисковъглехидратно и по-високомазнинно хранене е свалила 15 кг и се чувства много по-добре Embarassed)

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 10:20 от Cioccolata

# 43
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, свободното протичане на глюконеогенезата в периоди на глад /в случая през нощта/ е причина за по-високата сутрешна кръвна захар. При хора, които приемат големи количества въглехидрати, обикновено има и по-високи нива на инсулин, а инсулинът подтиска процеса на глюконеогенеза, а в същото време излишните въглехидрати ги насочва за превръщане в мазнини и складиране.
Аз нарочно отбелязах този факт, защото в началото на моите експерименти с този режим, се бях доста шашнала от това, че кръвната ми захар е над 5 на гладно и клони към горната граница на нормата. Мислех си тогава- " Въх, ми аз съм се запътила към диабет с това хранене"  Embarassed Понеже дотогава никога не бях имала захар повече от 4,5- 4,7 . Абе, доста почетох тогава, за да разсея притесненията си, видях, че и много други хора на този режим отчитат подобни резултати. А и в крайна сметка тялото ни никога няма да произведе само повече глюкоза, отколкото е необходима за покриване на нуждите му/ освен при някакъв болестен процес , разбира се/.
Много ми хареса обяснението на Zoe Harcombe за протичащите процеси на "поправяне" и възстановяване на тялото. Удивителни са способностите за регенерация и възстановяване на човешкия организъм, стига само да избягваме да им пречи било с храна, било с вредни навици и въздействия от външната среда.
Mamacita Bandida , ще взема накрая и аз да си купя една пудовка, значи  Simple Smile . Колко килограма би препоръчала на човек като мен, който няма много опит с тежестите?
Петяя, аз също в началото ядях на закуска кисело мляко с разни неща вътре, но стигнах до извода, че доста по-засищаща е закуската с яйца, било пържени, варени, или под формата на палачинки. Палачинките никога не ги ям сладки- обикновено им слагам пълнеж от сирене, кашкавал, извара, шунка или бекон. Разбира се може и зеленчуци.
Грах не обичам много и не го ям често, но в малки количества, няма проблем да се яде. Тараторът не го броя за ядене, в смисъл не че не ям, но не ми е основната храна. Въглехидратите, които консумирам основно идват  от зеленчуци, ядки, понякога малко черен шоколад, мляко, бира/ с това последното се боря да го сведа до минимум/

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 11:25 от kameloth

# 44
  • София
  • Мнения: 1 462
kameloth   Благодаря за отговора.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт