За почитателите на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 6

  • 54 508
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 035
Четвърта серия на Рай излезе в Пиратите... Party Peace

Доста скучна ми се стори този път  Confused

# 691
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 500
mia4iк, кои филми за американската история гледаш? Че съм голям фен Simple Smile Не само на американската история, изобщо на историческите. В тази връзка- явно имам големи порпуски, но да питам- има ли я още темата за историческите филми? Ако да- да ми пратиш линк, ако не звучи много мързеливо?! Embarassed Hug

Ами ето тези - Hatfields & McCoys
Става въпрос за родова вражда м/у две семейства, която се превръща едва ли не във война м/у два щата. Попрочетох в Уики-то... интересно е.

Тази година излезе филм - ето този - свалила съм го отнякъде, но не съм го гледала. Пък той май и не струва много...

Обаче минисериалът на Хистъри Чанъл имаше и номинации и награди.
Аз гледах вече първа серия. Хареса ми. Наистина го смятам за "завръщане" на Кевин Костнър. Него не го бях гледала в нещо свястно от сума ти години...

# 692
  • Мнения: 0
Скрит текст:
Гледам, че смъртта на Лейди Сибил доста е вдигнала рейтинга на сериала. Да не вземат сега да уморят още народ заради рейтинг! Simple Smile

# 693
  • Мнения: 390
Скрит текст:
Преди да тръгне 3 сезон  някъде четох, че само един от героите ще умре. Да се надяваме да няма повече смъртни случай.

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 18:10 от bubeto_73

# 694
  • Мнения: 5 734
Ами ето тези - Hatfields & McCoys
Благодаря! Hug  Дано има субтитри скоро, интересен изглежда!

# 695
  • Мнения: 960


обмислям следваща тема момичета, ако имате претенции за нещо ново сега е момента да се изкажете.
ако имате информация за някой излязъл филм от тези във втори пост или пък за нови филми, което ще излязат тази/следващата година моля ви кажете ми, за да е актуална информацията.

Допреди около месец редовно преглеждах торентите за нови заглавия и попаднах  на  тези:

 ориг.сцен.The Deep Blue Sea 2011
                  Ironweed 1987
                  Tadas Blinda. The Beginning 2011
                  Queen of the Seas 1961
                  I pirati della costa 1960
                  I am Dina 2002

Емил Зола La curee 1966
Астрид Линдгрен Ronja Rovardotter aka Ronia: The Robber's Daughter 1984
                              Du ar inte klok Madicken 1979
Нанси Милфорд Love in a Cold Climate 2001
Шантал Тома Les adieux a la reine 2012
Фьодор Михайлович Достоевски Преступление и наказание 1969 2007
Шекспир King Richard the Second 1978

Амедео Модилиани  Les amants de Montparnasse 1958
Байрон Byron 2003

ПП:От миналата тема има да се добавят категории Peace
                     

# 696
  • София
  • Мнения: 6 219
Оле забравила съм ги тези категории, тотално съм ги изключила, защото темата върви по - бавно в сравнение с останалите и отдавна се занимавах. Ще се постарая.

Понаписах това - онова за Титаник: кръв и стомана. Интересен се оказа и препоръчвам.

http://inspired-by-clio.blogspot.com/2012/10/titanic-blood-and-steel-2012.html

А писането в блог се оказа доста полезно занимание, особено ако искаш да запаметиш някакви впечатления.

# 697
  • Мнения: 5 995
Аз питах преди време за старата екранизация за Форсайтови,без въобще да знам,че предстои излъчването на по-новата.Е,изгледах старата на руски / добре,че съм от поколението,учило руски/ и сега новата не мога да я гледам,без да правя сравнения. Сравненията са в полза на старата.
Моля за помощ-опитах се да изтегля абатството,но нещо не се справям със субтитрите.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 464
Аз изгледах няколко епизода от новата версия на Сагата за Форсайтови и много ми хареса. Гледала съм и епизод от Титаник - кръв и стомана, хареса ми, ще си го изгледам целия  Grinning

# 699
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 500
Добро утро.

Ето ви топла-топла новина - TNT Developing Frankenstein TV Series

След Дракула, сега и Франкенщайн ще чакаме  Mr. Green

# 700
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 836
Да препоръчам нещо, което ми хареса - меланхолично, нежно, с привкус на стария Юг и изтънчените южняшки дами - The Loss of a Teardrop Diamond. Сценарият е на Тенеси Уилямс, негови са A Streetcar Named Desire , Cat on a Hot Tin Roof, The Glass Menagerie

# 701
  • Мнения: 125
 The Loss of a Teardrop Diamond и  A Streetcar Named Desire съм ги гледала и много си ги харесвам. Във втория Вивиан Лий прави страхотна роля. Направо е неузнаваема. След Отнесени от вихъра, трудно я възприех в този филм, но много ми хареса как изигра героинята си.

# 702
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 836
Аз не мога да си намеря достъпно малко копие на Трамвай Желание Sad

# 703
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 500
Geia, сега ще дръпна това малкото, което е в Замунда и ще ти го кача някъде.
В офиса имам бърза връзка, гледам вече върви. до 15 минути ще е готово.

# 704
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз не мога да си намеря достъпно малко копие на Трамвай Желание Sad
В замунда има едно, което малко под 700 мб. Искаш ли да го сваля и после да ти го кача в транзит?

Писали сме едновременно с Мячик Simple Smile. На линя съм и аз за съдействие, но съм в обратното положение - в офиса връзката ми е по-слаба, отколкото у дома.

Общи условия

Активация на акаунт