CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №23

  • 33 036
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Ето малко информация за дрес кода през лятото

http://www.millionaire.bg/article.jsf?articleId=3152&img=3

http://studentskigrad.eu/index.php?option=com_content&view=a … -01&Itemid=90

И през летните месеци точно ленът и памукът се считат за най-подходящи материи за костюма на дрес кода. Един качествен и хубав костюм от лен съвсем не прилича на плажен панталон от лен. Съпругът ми работи на място където костюмът и вратовръзката не само са задължителни, но и не биха го погледнали с добро око да се яви с костюм на коя да е фирма, ако не е именована (без да навлизам повече в подробности). Та, в тази връзка за лятото има няколко костюма от лен.

Arhinora, ти за какво кандидатстваш? Сори, ако си писала.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 20:41 от Анонимен

# 706
  • Мнения: 9 050
Зина, аз като един добър кандидат чета, за да се подготвя. Никой нищо не ми е казвал, писаното по-горе беше иронично. Далеч съм от мисълта, че ще ме питат нещо, което пише в някой подобен на джобтайгър немски сайт.
Беше ми странно точно това, че повечето примери са съвсем субективни и моят избор въобще не би се повлиял от сложни разсъждения, а от най-проста логика. От сорта на твоята с душа.  Hug
Но като цяло, новите подходи за подбор на персонал са доста оригинални и интересни. 


Точно така. Отиди с нагласата да се забавляваш. Наистина е много интересно и ако не си се вцепенила от ужас, че това е подбор, мисля че ще си прекараш чудесно.

# 707
  • Мнения: 9 050
Ето малко информация за дрес кода през лятото

http://www.millionaire.bg/article.jsf?articleId=3152&img=3

http://studentskigrad.eu/index.php?option=com_content&view=a … -01&Itemid=90

И през летните месеци точно ленът и памукът се считат за най-подходящи материи за костюма на дрес кода. Един качествен и хубав костюм от лен съвсем не прилича на плажен панталон от лен. Съпругът ми работи на място където костюмът и вратовръзката не само са задължителни, но и не биха го погледнали с добро око да се яви с костюм на коя да е фирма, ако не е именована (без да навлизам повече в подробности). Та, в тази връзка за лятото има няколко костюма от лен.

Arhinora, ти за какво кандидатстваш? Сори, ако си писала.

Зависи къде. Има места, на които ленът е недопустим. Има и други, на които и с джапанки можеш да отидеш.

# 708
  • Мнения: 267
Според вас имам ли шанс, ако кандидатствам по обява, на която отговарям на всички изисквания без едно, а именно активен шофьор? Имам книжка, но се ужасявам от шофиране в София.

Не. Щом изрично искат активен шофьор, значи искат човек, който е готов да шофира. Ако не си готова да се качиш в колата и да се научиш - не е твоята позиция просто.

От личен опит ти го казвам. Аз кандидатствах така на първата си работа. Много я исках и казах, че шофирам. Но го направих с ясното съзнание, че като ми дадат ключовете ще се кача в колата и ще карам. И така и направих. Що страх брах...само аз си знам.
Зина, благодаря, че се включи. Истината е, че не я желая чак толкова силно работата, че да се преборя със страха си да шофирам в натоварен трафик. Crossing Arms   Явно няма да е това моята работа.  bowuu
Arhinora, най-искрено ти завиждам за това интервю. Звучи много интересно. Много ми е любопитно какви въпроси ще ти задават. Ще се радвам, ако после ни разкажеш. Успех ти желая!

# 709
  • Мнения: X
Шофьорската книжка е важно нещо и винаги дава предимство.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1512268

Годишната заплата на шофьора на кралското семейство ще бъде £23,000. На седмица той ще изработва 48 часа. За дългите пътувания кралицата обещава безплатен хотел и храна.

Имаше спор трябва или не трябва да се пише заплатата в обявата, та ето даже Кралицата я обявява.

# 710
  • Мнения: 417
Не съм чела темата скоро.Надявам се всеки да е намерил желаната работа Wink

Да ви разведря с един виц по темата(може би го знаете) Laughing

Две мутри си говорят:
- Можеш ли да вземеш сина ми на работа?
- Добре, ще идва веднъж месечно на работа и ще получава 10 000 лв.
- Иска ми се някак си да разбере какво е това работа.
- Добре, тогава ще идва пет пъти месечно на работа и ще получава 2000 лв.
- Абе, иска ми се да разбере как се вадят парите. Не може ли да идва пет дни седмично, четири седмици в месеца, да работи по осем часа и да получава по 400 лв заплата?
- Ееееее, за такава работа хората учат по 5 години.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 6 996
Като стана дума за странни въпроси навремето, като бях студентка си търсих каква да е работа позволяваща ми да отсъствам заа очни. Тъкмо откриваха Пикадили тук и аз реших да кандидатствам. На интервюто  задаваха подобни въпроси кой от кой по-странен. След като отвороха магазина и започнахме работаа се оказа, че около 70 процента от хората нее са на точното си място. Първатаа година имаше някои размествания, но най-кадърните напуснаха. Лидерските качества на някои се оказаха всъщност способност да се подмазваш наа шефа. Но като гледам какви позиции има сега веригата явно и мениджмънта е назначаван с такива интервюта.
А това за лидерските качества наа овчаря искрено ме разсмя. Тези дето са го мислили явно не знаят, че овцете ги води кучето, а за овчари са вземали най-големите лентяи  Grinning То и аз бих избрала да съм овчар, защото ще ми е по-добре да се излежавам по горички и полянки отколкото да бъхтам тежък труд.

# 712
  • Мнения: 80
Интервюто ми беше най-приятното от всички интервюта,на които съм ходила,но работата е на граждански договор и без офис.Незнам дали има смисъл да се захващам изобщо,т.к. живея в малък град на хората за храна едва им стигат парите и да си платят сметките,а аз да нахалствам да им предлагам застраховки...
В крайна сметка си купих потник и сако и отидох официална на интервюто.До сега съм мислела,че няма толкова голямо значение,но много по-различно те приемат.Аз спазих и всички други съвети за изправена стойка,отворени длани...Поне трупам опит и все по-малко се притеснявам.
За стажантските програми има ли някакъв срок за кандидатстване?

# 713
  • Мнения: X
sesiliqqq, наясно ли си какви са ти задълженията към държавата за граждански договор? Нищо лошо не казвам, само подсещам, че на следващата календарна година и 20 лв да си изкарала трябва да подадеш декларация в НАП и всички данъци и осигуровки около 30-35%, които се удържат в момента на изплащането са за твоя сметка.

Обикновено това се избира за допълнителен доход, защото наистина в момента не може да се печели сериозно от продажба на застраховки.

Тези, които продават застраховки обикновено са мн наясно с правилата за поведения, които ви писах. Така, че при всички случаи са те разбрали  Simple Smile. Поне си направила една тренировка.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 6 996
Някой може ли даа ми каже с какво се занимава тази фирма
http://www.jobs.bg/f1540406
В сайта им има само някакви високопарни общи изрази, нищо не разбрах.

# 715
  • в пералнята
  • Мнения: 1 037
Като се разговорихме за дрес кода, исках да засегна една подобна тема. Как се гримирате и какво правите с косата си?
Аз например имам много дълга и гъста къдрава коса и цяло лято я нося прибрана или в кок, или на опашка, или на плитка(като за целта я изправям) - просто е страшно топло. И тъй като сега активно кандидатствам и ходя на интервюта на едно от тях се получи следния парадокс - попитаха ме кого съм сложила на снимката от СV-то си.  Joy Там съм с пусната къдрава коса - представете си Даяна Рос, а пък на интервюто отивам с много стегнат кок. С такова недоверие ме гледаха - все едно как очакваш да те наемем, като фалшифицираш снимката на СV-то. Пък аз си мислех, че тези снимки никой не ги гледа, тя така или иначе е с размер 2см/2 см. И затова реших да я махна, за да не стават повече такива изцепки...

# 716
  • Мнения: X
Някой може ли даа ми каже с какво се занимава тази фирма
http://www.jobs.bg/f1540406
В сайта им има само някакви високопарни общи изрази, нищо не разбрах.

Да, аз. Колеги са ми. Те са нови под звездите. Аутосорсинг на сервизна дейност, но нещо мн често пускат обяви за Бургас. Не могат да намерят сервизници (казано на наш език). Опитват се нещо като съпорт център да правят, ама май не плащат.

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 11:37 от Анонимен

# 717
  • Мнения: X
Като се разговорихме за дрес кода, исках да засегна една подобна тема. Как се гримирате и какво правите с косата си?
Аз например имам много дълга и гъста къдрава коса и цяло лято я нося прибрана или в кок, или на опашка, или на плитка(като за целта я изправям) - просто е страшно топло. И тъй като сега активно кандидатствам и ходя на интервюта на едно от тях се получи следния парадокс - попитаха ме кого съм сложила на снимката от СV-то си.  Joy Там съм с пусната къдрава коса - представете си Даяна Рос, а пък на интервюто отивам с много стегнат кок. С такова недоверие ме гледаха - все едно как очакваш да те наемем, като фалшифицираш снимката на СV-то. Пък аз си мислех, че тези снимки никой не ги гледа, тя така или иначе е с размер 2см/2 см. И затова реших да я махна, за да не стават повече такива изцепки...

На 19 стр в тази тема писах по тези въпроси.
Косата щом е дълга и буйна е добре да е прибрана.
А, това че не си приличаш на снимката не трябва да те притеснява.
Гримът лек, нежен, почти телесен, без претрупана спирала на миглите, само гланц на устните и лек руж. Лакът за нокти също да не е изкрящ. Бижутата до часовник и брачна халка и малки не висящи обици.

# 718
  • Мнения: 1 446
Някой може ли даа ми каже с какво се занимава тази фирма
http://www.jobs.bg/f1540406
В сайта им има само някакви високопарни общи изрази, нищо не разбрах.

Аутсорсинг, но решили да бъдат в Бургас и да плащат малко. И съответно не могат да си намерят хора.

А за дрехите, косите и прочие много клиширано започна да става, не мисля, че е толкова важно косата да е вързана и да изглеждате като от бизнес списание. Мое мнение.

# 719
  • Мнения: X
Някой може ли даа ми каже с какво се занимава тази фирма
http://www.jobs.bg/f1540406
В сайта им има само някакви високопарни общи изрази, нищо не разбрах.

Аутсорсинг, но решили да бъдат в Бургас и да плащат малко. И съответно не могат да си намерят хора.

А за дрехите, косите и прочие много клиширано започна да става, не мисля, че е толкова важно косата да е вързана и да изглеждате като от бизнес списание. Мое мнение.

Съвсем не е точно така за EBS. Ако някой проявява интерес мога да му пиша на лични. Един съпорт център няма никакво значение къде е базиран физически, както и в случая не е в Бургас. За съвсем друго нещо става въпрос.

Пробвайте да отидете с рошава коса  Thinking.  Разбира се, че най-добрия вариант е да изглеждате като от бизнес списание. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт