етапи на раждането?????

  • 5 741
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Привет на всички,много ми е любопитно newsm78 колко от вас мами са имали етапите на раждане като по книгите тоест както казват че трябва да е,но много пъти не е точно така: Simple Smile
1.Падане на тапата
2.Изтичане на водите
3.Раждане

# 1
  • Мнения: 27 524
По книгите никъде не казват, че трябва да се следват и да ги има задължително тези етапи. И най-често изобщо не следват този ред.  Peace

# 2
  • Мнения: 158
Привет! На мен тапата не ми е падала, но пък водите си ми изтекоха. Но има и случаи, в които околоплодния сак не се пука и водите не изтичат, а се налага намеса от страна на докторите.

В книгите са някакви средностатистически данни. Не им вярвай много-много.  Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Тапата падна постепенно и не особено забележимо вкъщи.
Водите ми не изтекоха сами. На около 7 см разкритие ми ги пукнаха в родилното отделение.
След около час родих  Mr. Green

Имах контракции не на равни интервали /както е в учебниците/, а супер неравномерни: на 5 мин, после на 20, после на 3, после на 15, след това на 2 мин. и така...
Май повече неща не съвпадаха с това, което бях чела и гледала ...

# 4
  • Мнения: 1 466
1. Тапата ми не падна
2. Водите ми не изтекоха, на 8 см разкритие ми пукнаха мехура в болницата
3. Родих за около 3 часа.
Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
и двата пъти съм раждала естествено и двата пъти протече по различен начин.
С първото ми изтекоха водите, нямах никакви контракции и ми пуснаха системи, родих след 17 часа

с второто: имах разкритие 2 см, никакви признаци да родя, сложиха ми хапче, контракциите започнаха след около половин час, системка окситоцин, два часа по-късно ми пукнаха водите и родих след още два часа.
и двата пъти тапа не съм видяла

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
и двата пъти съм раждала естествено и двата пъти протече по различен начин.
И при мен така.Но и двата пъти не ми е падала тапата,и двата пъти ми пукаха водите,и двата пъти родих бързо.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 101
няма такива задължителни стъпки има няколко начина по които може да почне едно раждане и те са описани в книгите, които аз съм чела, но не и с такава твърда последователност, напротив даже...

# 8
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Тапата падна постепенно и не особено забележимо вкъщи.
Водите ми не изтекоха сами. На около 7 см разкритие ми ги пукнаха в родилното отделение.
След около час родих  Mr. Green

И при мен беше така, но падането на тапата си беше много забележимо!

# 9
  • Мнения: 1 243

при мен тапата падна съвсем забележимо, нямах никакво съмнение, че това е тя, когато я видях.
раждането ми започна на следващия ден, но мехура ми спука лекарят, когато разкритието достига 8 см, а водите така и не изтичаха сами.
Simple Smile

# 10
  • Мнения: 513
При първото раждане ми падна тапата, родих 10 дена по-късно, като раждането започна с конракции, водите ми спукаха в болницата.

При второто раждане никаква тапа не съм видяла, отново започна с болки, водите ми спукаха в родилна зала, родих двайсетина минути след това.

# 11
  • Мнения: 38
запис Simple Smile
и на мене ми е много интересно ,чакам с нетърпение малкото си момченце,но нямам никакви симптоми за раждане,въпреки че съм много близо до финала...

първото ми раждане беше предизвикано по медицински причини -тапа съм видяла,а водите ми ги спукаха при 5-6 см разкритие...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 481
Тапата падна постепенно и не особено забележимо вкъщи.
Водите ми не изтекоха сами. На около 7 см разкритие ми ги пукнаха в родилното отделение.
След около час родих  Mr. Green

Имах контракции не на равни интервали /както е в учебниците/, а супер неравномерни: на 5 мин, после на 20, после на 3, после на 15, след това на 2 мин. и така...
Май повече неща не съвпадаха с това, което бях чела и гледала ...

Така беше и при мен, само че не родих след час.

# 13
  • Мнения: 11 838
Тапата не ми е падала, мехура ми го спукаха в болницата и тогава се започнаха истински болезнените  контракции  и след два часа бях родила.

# 14
  • Мнения: 289
Малко се обърках от заглавието на темата и споменатите етапи.
Аз си мислех, че това са признаци за започване на раждането, а пък етапите на раждането би трябвало да са:
1. Изглаждане на шийката на матката и всичко около това (време през което главичката се намества за излизане, а пък ние го усещаме като контракции).
2. Изгонване на плода или съвсем ясно казано, излизане на бебето.
3. Раждане на плацентата.
Може да има и още. Това по спомен го пиша.

Общи условия

Активация на акаунт