Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

  • 100 885
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
в крайна сметка бяхме в еко селище руминика, доволна!   bouquet

# 736
  • София
  • Мнения: 1 247
в крайна сметка бяхме в еко селище руминика, доволна!   bouquet

Може ли по-подробно, че отдавна го гледам това селище и съм му хвърила око. Каквото се сетиш, настаняване, храна, всичко ако може Simple Smile

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
в темата за велинград понаписах малко  Laughing

# 738
  • Мнения: 960
Миналата година ходихме до Триград.
Няма да забравя красотата и емоциите.
Но допуснахме малка грешка- за един ден да обиколим 2 пещери и то с 2 деца. Laughing
Милите, като чуят за пещера и  бягат.
Понеже аз организирах маршрута стана весело.
Отидохме в Триград и остеднахме в къща за гости " Ирина и Владо"-очарователни ,дискретни домакини. Направиха ни кафе и домашен кекс. Жената попита дали иска да ни разкаже за околността и ние с радост приехме компанията й.
На следващия ден-неделя си тръгнахме и започна веселбата.
Първа дестинация-" Дяволско гърло".
Наземния преход не е нищо особено.
При водопада екскурзовода ни каза, че който иска може да се върне по обратния, пенсионерски път или да продължи по стълбите нагоре. Нямах си представа какво ни чакаше.
Отвесни , метални стълби колкото за един човек. Изкачването става повече по парапет с набиране на мускули. Утешителното е, че има много площадки за почивка и ги използвах всичките. На върха имах чувството, че ще ми се пръсне сърцето. Но оцеляха всички. Незабравимо и неповторимо е.
След това Ягодинска пещера-равно поле в сравнение с първата. И много, много красива. След това толкова бяхме капнали, че никой освен мен  не искаше повече адреналин и Орлово око.
Та моя съвет е да разполагате с повече дни за тези места. У нас щом се заговори за пещера и Триград ме поглеждат и казват, че ако искам да уморя някой трябва да му организирам екскурзия . Laughing

# 739
  • София
  • Мнения: 23 097
МАРИ77, в къщата, където сте отседнали не ви ли готвеха? Там, където бяхме ние в Триград, ни предлагаха такива вкусотии, които изобщо не могат да се сравнят и с най-добрия ол инклузив.  Grinning
Иначе за мен 3 дни в Триград са повече от достатъчни. Става ми скучно. За тази година сме си планирали Орлово око с джип (онези, за които си плащаш) и евентуално Дяволското гърло, тъй като миналата година отказах за вляза с детето. Но и без това покрай Орфическите мистерии ще сме достатъчно "натоварени" откъм емоции.

# 740

Общи условия

Активация на акаунт