Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

  • 100 927
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • в колонките
  • Мнения: 510
Като отраснала между Гоце Делчев и Сандански не мога да не се включа. Любими места са ми селата Делчево, Ковачевица и Лещен. Предполагам че много са ходили там. Над Ковачевица има много хубави екопътеки. Синия вир също е много хубаво място, малко трудно достъпно но си заслужава. По пътя за границата може да се мине и към Хаджидимовски манастир. Хотелчета има и в Гърмен и в Огняново, на достъпни цени.

http://garmen-travel.org/main_bg.php?sec=nat_ro&id=3
Ето малко за Делчево и манастира
http://travelcafe.bg/delchevo/

 



               


              Извинявай, но не спамИ темата, която е за Родопите,  Peace.
    За твоя роден край и неговите забележителности пусни нова тема,   Peace

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 11:16 от Тинтири-Минтири

# 691
  • София
  • Мнения: 13 198
sivila, снимките от Делчево, което е в полите на Пирин, могат да се приемат за спам, но Лещен, Ковачевица, Огняново са в Родопите.  Wink

# 692
  • Мнения: 20 187
mamaSunshine, кой месец е най-подходящо да се отиде до Делчево, отдавна съм го набелязала?

# 693
  • Мнения: 1 377
Извинявам се ако някой го приема като спам.. но региона окол Гоце Делчев е такъв че селата в двете планини са много близко. Да Лещен Ковачевица и Огняново са в Родопите, но на един хвърлей разстояние е Делчево - удобни са да се обиколят за един уикенд - както ние често правим. Синия вир също е в Родопите. Друго в тази посока е село Рибново известно със сватбения си ритуал "Гелина".
Най-хубаво е пролет и ранна есен.

# 694
  • Мнения: 528
Защо са необходими заяждания?

Наистина е много красиво, била съм само в Ковачевица, разгледах старовремските улици, къщите, тръгнахме по екопътеката покрай реката, има чудесни заслончета и беседки. Наблизо е водопадът Буков дол - до село Горно Дряново, което пък е до Ковачевица. Пещерата Ризова дупка също е до Ковачевица, но тя не е отворена за посетители, влиза се с екипировка, тъй като представлява дупка в земята, има стълба, по която влизаш, там е тъмно.

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 11:16 от Тинтири-Минтири

# 695
  • Мнения: 2 037
А не можахте ли да се въздържите от цитиране на този хубав пост, но толкова дълъг заради чудните снимки? Едно изречение не стига ли? С обръщение? Не е късно да ги редактирате. Peace
На авторката на поста благодаря за споделеното Simple Smile

# 696
  • в колонките
  • Мнения: 510
Aphrodisiac :*, не се заяждам с никой,  Peace. Не изопачавай поста ми, моля ! Само предложих да се пусне нова тема, защото тази е за РОДОПИТЕ   Peace !!!   Я ми обясни къде видя заяждане в написаното от мен ? Аз съм тракийка и обичам Родопа планина, всяко лято съм там.

# 697
  • Мнения: 528
Aphrodisiac :*, не се заяждам с никой,  Peace. Не изопачавай поста ми, моля ! Само предложих да се пусне нова тема, защото тази е за РОДОПИТЕ   Peace !!!   Я ми обясни къде видя заяждане в написаното от мен ? Аз съм тракийка и обичам Родопа планина, всяко лято съм там.

А защо пращаш хората да правят друга тема? Тук са преценили, тук са го написали. По темата ли е? По темата е. Тогава всичко останало е без значение. И в никакъв случай постът не е спам Simple Smile

# 698
  • Мнения: X
Aphrodisiac :*, не се заяждам с никой,  Peace. Не изопачавай поста ми, моля ! Само предложих да се пусне нова тема, защото тази е за РОДОПИТЕ   Peace !!!   Я ми обясни къде видя заяждане в написаното от мен ? Аз съм тракийка и обичам Родопа планина, всяко лято съм там.

Предлагам да си припомните географията. Огняново, Лещен и Ковачевица са в Родопите. Така че си е съвсем по темата.  Peace

# 699
  • в колонките
  • Мнения: 510


Предлагам да си припомните географията. Огняново, Лещен и Ковачевица са в Родопите. Така че си е съвсем по темата.  Peace
             

      На тема ГЕОГРАФИЯ с мен НЕ сте случили,  Peace. Даже съм следвала география,  Peace. За невежите четете тук:
        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%87%D0%B5%D0%B … 80%D0%B0%D0%B4%29     
       И ако продължавате да спамите темата за РОДОПИ с други дестинации ще информирам модератор,  Peace
      Не се заяждам с никой, моля правилно да бъда разбрана,  Peace. Да се научим всички да спазваме и уважаваме редът и правилата във форума,  Peace
   

# 700
  • София
  • Мнения: 5 382
sivila,съсипа темата!
mamaSunshine,много хубави снимки.Понеже са в голям формат и имат и друга дестинационна насоченост,аз лично бих предложила да ги постваш във спойлер.
Интересно ми беше да прочета и видя предложените от теб местности  bouquet

# 701
  • Мнения: X


Предлагам да си припомните географията. Огняново, Лещен и Ковачевица са в Родопите. Така че си е съвсем по темата.  Peace
             

      На тема ГЕОГРАФИЯ с мен НЕ сте случили,  Peace. Даже съм следвала география,  Peace. За невежите четете тук:
        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%87%D0%B5%D0%B … 80%D0%B0%D0%B4%29     
       И ако продължавате да спамите темата за РОДОПИ с други дестинации ще информирам модератор,  Peace
      Не се заяждам с никой, моля правилно да бъда разбрана,  Peace. Да се научим всички да спазваме и уважаваме редът и правилата във форума,  Peace
   

А за Огняново, Гърмен, Лещен и Ковачевица нещо да кажеш? Да не говорим, че информацията си беше абсолютно полезна. Делчево е на много малко разстояние от посочените селища в Родопите и маршрута си е перфектен. Спамиш ти. 

# 702
  • София
  • Мнения: 2 686
Не смятам, че mamaSunshine е оспамила темата, и е нарушила правилата. Някой път наистина ме озадачавате Simple Smile Ще помоля без повече коментари по въпроса, благодаря!

# 703
  • Мнения: 2 037
За повдигане на тонуса в темата пускам линк към картата на местообитанията на мечките Simple Smile Във ФБ е.

# 704
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
С най-голямо удоволствие прочетох полека - лека и 2-те темички за Родопите, защото плануваме да обиколим колкото можем за 5-6 дена около Майските празници. Ще нощуваме една или две вечери в Орехово , а след това  на вилата на едно приятелско семейство на Чепеларе . Това място ми се струва добра отправна точка за повечето "обекти" за разглеждане. Благодарение на вас даже сме си набелязали и кръчмичките за хапване Simple Smile  bouquet. Никъде обаче не прочетох дали някоя е ходила до хижа и връх Перелик. Моля за малко инфо как е пътят до хижата, тежко ли е оттам до върха и т.н. Благодаря предварително !

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт