Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

  • 100 973
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Много благодаря на всички  Hug
В село Ненково няма да спим, само ще отскочим до там. Харесаха ми гледките по пътя за там. А и селцето. Аз съм си направила план, но на място ще видим. Аз да съм подготвена, какво има в района, пък каквото стане.  В петък гледах Ивайловград, но там си е за отделна екскурзия от няколко дни, така че следващия път.
Благодаря отново

# 676
  • Мнения: 134
Намъквам се непоканена във вашата тема, за което се извинявам и се надявам да ме приемете. Планираме кратка разходка през пролетта и още отсега чета и се информирам. Благодарение на вас  научих доста неща и интересни факти за Родопите. Ние на-вероятно ще отседнем в Девин и ще обиколим Ягодинската пещера, Триградското ждрело, Дяволското гърло, Орлово око. Иска ми се да съставим план, в който спокойно да се вмъкнем, без да бързаме и да препускаме от обект на обект. Определено предпочитам да се разходим и да се наслаждаваме на гледките. Четох и за екопътека, но така се обърках, че вече не помня откъде започваше - Девин или Ягодина. Стана много дълго, затова ще спирам да пиша. Само въпроса ми е ще може ли да разгледаме тези обекти за 2 или 3 дни. Ако нещо пропускам в региона, ще се радвам да ми помогнете.

# 677
  • Мнения: 109
Здравейте,реших и аз да дам глас тук,в тази прекрасна тема.На някой няма да бъда полезна,на други интересна и безинтересна,но става дума за любимата ми планина и няма как да си замъла. Като сърцето на Родопите,определям любимият ми град Смолян.Там завърших висше и живях 5 години.Красотата си я има и през зиме и през лете. Чудесни заведенийца,Планетариумът,прочутата скала Невестата...Смолян трябва да се посети поне веднъж в живота на човек.Преди Смолян може да спрете в параклиса Св.Пантелеймон при сестра Христина,ужасно завладяваща личност,как говори...как обяснява..!!! След Смолян продължете и към с.Смилян,домът на бобчето Laughing Laughing Селцето е страхотно,тихо,спокойно,сгушено,приканващо за релакс. И за екстремно настроените ,препоръчвам посещение на пещерата Ухловица,в района на Смилян е.   
Друга любима дестинация ми е Триград,това място ми е като нарисувано от книжка за приказките,вълщебно е просто,карах една нова година там,в една чудна къща под наем,след това посетихме конната база,яздихме (конете са ми слабост)Беше приказно с една дума. newsm10 smile3501    Бях ексурзовод преди година,и обиколих цяла България,мога да препоръчам хиляди места за отдих или разходка просто.България е една страхотна държава с невиждани красоти и гледки. Пожелавам на всеки да има честта да я обиколи и да я обича и пази. Hug Hug

# 678
  • Мнения: 1 937
Четох и за екопътека, но така се обърках, че вече не помня откъде започваше - Девин или Ягодина.
Вероятно става въпрос за екопътеката Струилица, Девин.
2-3 дни са напълно достатъчни за региона, според мен.

# 679
  • Мнения: 134
Да, точно тази беше екопътеката. Вече ще я запомня. Благодаря! Някой от вас ходил ли е пеш до Орлово око. Пише, че пътят е максимум два часа, но ми се иска да зная дали не е много стръмен и кой вариант е по-добър - с превоз или пеш.

# 680
  • Мнения: 1 937
Изкачването на места е много стръмно, ако сте опитни планинари, вероятно ще се справите за два часа  Wink Следете и времето, ако е лошо - не рискувайте.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 436
Може да се изкачи и от не толкова опитни планинари,но за малко повече време.Повечето от пътеката е открита ,т.е наистина преценете по времето.Ние сме я качвали лятото и беше много горещо -има малко сенчести места,накрая се минава и покрай сенчеста горичка.

# 682
  • Мнения: 134
В никакъв случай не можем да се наречем опитни планинари, по-скоро сме любители. Харесва ни да вървим, но не сме се пробвали на толкова стръмни терени. Явно наистина е по-добре да ползваме транспорта. От темата разбрах, че джиповете тръгват от Ягодинската пещера, правилно ли съм запомнила?

# 683
  • Мнения: 134
Cara mia, писали сме едновременно. Явно всеки има различно мнение относно трудността на прехода. Ще се радвам да събера повече впечатления, за да може да решим и ние как да се придвижваме. Това лято ходихме до хижа Рай и Райското пръскало в Стара планина. Пътят беше дълъг, отне ни 4 часа в едната посока и още толкова на връщане. Прибрахме се изморени и изтощени, но красотата на планината ни очарова. Лично аз съм изключително доволна, че осъществихме този преход, макар че бих се замислила ако трябва да го повторя.

# 684
  • Мнения: 151
В никакъв случай не можем да се наречем опитни планинари, по-скоро сме любители. Харесва ни да вървим, но не сме се пробвали на толкова стръмни терени. Явно наистина е по-добре да ползваме транспорта. От темата разбрах, че джиповете тръгват от Ягодинската пещера, правилно ли съм запомнила?

Здравей! Районът, който се избрали да посетите спокойно ще го разгледате за 2-3 дни. Лятото местата ги посетих за 1 ден без Орлово око, така че вие за 2 дни спокойно ще се разходите и насладите на природата. Джиповете за Орлово око тръгват от Ягодинската пещера. Мисля, че ще е много забавно. Избрали сте един от най-красивите райони, така че му се насладете пълноценно  Heart Eyes
Ако ви остане време можете да посетите и Триград или Широка лъка.  Hug

# 685
  • Мнения: 134
Sunche, благодаря ти за информацията. Отдавна си мисля за разходка до Триград, ако имаме време ще обиколим и там. Проблемът при нас е, че престоят ни в Девин ще бъде на отиване или връщане от друго място и най-вероятно няма да разполагаме с повече от два дни. Но благодарение на вас се надявам да си съставим план, който да ни удовлетворява и същевременно да не се налага да препускаме от място на място. Забелязала съм, че когато нямаме време и бързо обиколим някой обект, след това се оказва че сме пропуснали почти всичко или пък не сме видели нещо важно. Като цяло в такива случаи аз не мога да усетя красотата и после ме е яд, че не сме обърнали повече внимание.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Имало било стръмна и дълга пътеки към Орлово око. Ние се качвахме на 1 януари, но не беше нито стръмна, нито дълга, та не знам по коя вървяхме - за около час и половина умерен ход се качихме. Говоря за след новогодишно празнуване, групичката включваше и кашкавал-туристи, тръгнали на мухабет  Mr. Green
На джипките не съм фен. Гледката не е за изпускане  Peace

djan, не че няма какво да се прави наоколо, но при липса на повече време 3 дни са ОК, според мен.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
djan повечето са ти писали за жегата по пътя, и че на места е стръмна пътеката. Мога да добавя и това, че няма НИКАКВИ обозначителни табели, ама никакви - мъж ми се наложи да се върне назад и да пита един човечец, който си работеше нивката, защото се объркахме. На всичко отгоре навръщане ни застигна лошо време. Името на върха не без основание е Св. Илия - гръмовержеца - времето се смени буквално за 10 минути, започнаха и гръмотевици и светкавици, а ние бяхме на открито и това беше доста опасно, изплаших се доста. На всичко отгоре, когато слизаш, и бързаш, нещата са още по-сложни - на мен ми се подбиха пръстите на краката.
Относно транспорта - преди три седмици бяхме там и ни качи един много готин човек, през цялото време дребния го занимаваше и го разпитваше, а човека не се умори да обяснява. Изживяването с джип също си е екстремно, но как ще е през лятото в жегата и прахта - нямам никаква представа.

# 688
  • Мнения: 1 178
За пътеката към Орлово око наистина бъдете много внимателни. Ние не знам как успяхме да объркаме и се изкачвахме по един каменист склон и накрая излязохме директно на антените  Mr. Green И все пак ни отне около 2 часа Simple Smile на връщане вече нямаше как да сбъркаме пътеката  Mr. Green ...поради бързото стъмване ни отне около 15 мин да слезем  Laughing

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 436
Страхотни места за почивка.Ние сме отсядали в  с.Долен и останахме много доволни групата.

Общи условия

Активация на акаунт