Отговори
# 45
  • Мнения: 800
plamitoto, Ковачева от Тина Киркова ли те следи? Тя ми прави първото секцио и съм страшно доволна от нея. Ако бях останала в БГ, пак при нея щях да отида.

# 46
  • Мнения: 387
palica не помня дали ти писах, но няма проблем телефона ми да се дава на лични...а не забравяйте, че имаме и фейсбук група, та и от там може да се пренасят добрите новини...ама наистина да устискаме поне до средата на септември...

аз и преди и сега не мисля да ходя на запис на тонове...вижда ми се излишно...предния път в 8м май ходех през две седмици, а като влезнах в средата на 9м всяка...
сега вече съм в 8м от седмица почти, но часа ми е за 23.08, след това не знам кога ще запишем...иначе с лекарката, при която ще раждам сме се разбрали да се видим чак средата на септември, когато ще съм средата на 9м...което ми напомня, че трябва да се обадя в св.лазар да си капарирам място...
та дано тя няма желание да ходя на записи, защото за мен това е излишно, ако наистина няма причина...

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 26
plamitoto, Ковачева от Тина Киркова ли те следи? Тя ми прави първото секцио и съм страшно доволна от нея. Ако бях останала в БГ, пак при нея щях да отида.
При нея съм и аз като теб останах очарована при първото си секцио,защото се запознахме буквално последните 2 месеца,а я усещах,че съм я познавала цял живот  Grinning Невероятен човек е и беше приела цялата ми бременност много присърце,да не говорим,че ми изтекоха водите в 21ч. и в 22ч. вече бяхме в ТК,а тя милата с прическа,грим,рокля...идваше от някакъв рожден ден  Heart Eyes Малчо се роди и имаше проблем с температурата и тя остана до почти 4ч.,докато не казаха,че всичко е наред и си тръгна,а в 7ч. беше на работа отново,защото беше 09.09.2009г. и имаха извънредни екипи за раждане  Crazy
За нея винаги говоря с огромна благодарност  Heart Eyes и винаги съм казвала,че ако всички лекари бяха като нея нямаше да знаем какво е "черен списък на лекари"  Peace

# 48
  • Мнения: 37
Оп, и аз в новата тема  Wink
Не мога да ви изчета, много сте активни напоследък. Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 333
Добро утро,
Мен отново сън не ме лови, не знам какво ми става, но напоследък в 5 часа вече съм свежа свежа....е вярно, че в 10 съм заспала....надявам се тази ранна свежест да се запази и като се роди госпожицата.

Гледам, че сте писали за последната ФМ, ние сме чак другата седмица и вече нямам търпение...не че очаквам да ми кажат кой знае какво, но много искам да я видя, особено лицето. Последната "снимка" на Мина от ФМ е ужасно близо до оригинала, особено нослето и мисля, че човек може да добие много добра представа за бебока.

Някоя мама ще ражда ли в Токуда? Особено във втората половина на октомври?

Аз също имам киселини Sad След 6.30 вечер не хапвам, а ако все пак се появят - карам на много солети, подяждаме детето, но ми помагат.

# 50
  • Мнения: 25
plamitoto,
много ми стана приятно, като прочетох разказа ти за раждането и връзката ти с лекаря  Heart Eyes
Дай Боже наистина всяка от нас да попадне на един такъв хуманен, всеотдаен и загрижен лекар, който да върши с любов това, за което ние разчитаме на него.
Благодаря за хубавата новина, вдъхваш ми доверие в тази институция  Heart Eyes
Лека бременност и безпроблемно раждане на всички бъдещи и настоящи мами   bouquet

# 51
  • Мнения: 168
Добро утро момичета, мисля че мога да бъда вестителка, ако ми гласувате доверие разбира се  Laughing
Само ако някой иска да ми пише на лични или във фейсбук какво да правя!
Лек и прохладен ден от мен!  bouquet

# 52
  • Мнения: 3 334
вече съм с много голям корем. Правя сравнение с каката с такъв корем бях на края на 9-тя месец незнам каква ще стана направо слон Laughing ама каквото е. Относно покупките нищо не съм купувала и смятам да чакам до последно.

привет и от мен сладуранки-дебеланки Grinning
и аз като Lora Tsekova съм се един корем и напарво ме тръпки побиват като се замисля,че има още 2 месеца до раждането............. ooooh!
дано спра да раста,че незнам как ще се търкалям по улиците Crazy
иначе киселините са ужасни и става все по трагично..........от висчко ми вървят вече,явно беборана все повече притиска там където не трябва Crossing Arms.............
иначе си имам болки и контракции...........и страшно се шашкам.........пия магнерот и но-шпа..........дано всичко е наред Praynig
Хубав и прохладен ден и от мен Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 73
Благодаря за новата тема, да се запиша и аз  Simple Smile
Мене от 2-3 дена почнаха да ме болят слабините като съм права, мисля, че ми се разширява таза, предполагам, че е нормално, не е супер неприятно, но мога и без това да мина Simple Smile Поне спря да ме боли гърба като ходя по-дълго пеша или като стоя на 1 място.
Aз ще почвам с тоновете в 34 седмица, така ми каза лекарката, при която ходя на частно. Иначе на тая от здравната каса въобще не разчитам, супер е злобна и мързелива. Вече съм в 8мия месец, ще ходя другата седмица за 45 дневния болничен и след това не знам дали ще ме извика пак. Нито за тонове ми е казала, нито да ходя по-често. Въобще не ми предлага да ме гледа на ехограф, дори и срещу заплащане(не че нещо се вижда на тоя ехограф от 80те години), само ги интересува колко килограма съм качила, като даже не ме теглят те, а ме питат.
Някой беше питал дали ако бебето върви по-малко ще се роди по-късно. Моята лекарка е категорична, че няма никаква връзка, а и няма много логика в това. При нас бебчо е уж по-голям, но те му мерят килограмите по обиколката на главата и бедрото, така че реално може да тежи повече/по-малко. А и отколконение от 2 седмици по ехограф, особено в по-напреднали седмици, е нормално.

# 54
  • София
  • Мнения: 76
Момичета до къде го докарахте с педиатрите ? Аз лично до никъде  ooooh!
Ако може някои да препоръча за района на Люлин  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 5
Вчера четох една статистика, че най-много бебета се раждат май-юни и август-септември. Та, се надявам като дойде нашето време да раждаме, болниците да са по-празни и да сме по-добре обгрижвани. Някак си не ми се иска да ме претупват като на конвейр.

А за вестителките, аз бих могла да бъда, тъй като стоя доста на компютъра и за мен няма да е проблем да посрещам и предавам хубавите новини. Само се притеснявам, че понеже ми е за пръв път да ставам майка, нямам си ни най-малка представа какво ще бъде като дойде бебето. Представям си, че ще съм толкова заета, че едва ли ще имам време за комп. И затова се чудех, защото не ми се иска да поема отговорност и после да се окаже, че няма да мога. А и това, че не знаем кога точно ще родим, също ме тормози. Аз съм много организиран човек като цяло и за мен всичко е планове, точни цифри и дати. И тази неизвестност ме тормози Simple Smile Наистина най-лесно става, ако се знае, че ще се ражда секцио и си има точна дата. Ама аз ще се натискам за естествено раждане, пък да видим дали ще стане така.

Аз днес съм на преглед и вече нямам търпение, идва ми да изляза още от сега, но съм чак от 16ч. Ще споделя после какво са ми казали.

Хайде, приятен ден от мен сега!  Hug

# 56
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета  Hug Има ли някоя от Варна, която ще ражда в Майчин дом, че аз май натам се насочих...  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 81
Здравейте, мацки! И аз - запис.
За киселините, мойте спряха. Но няма много място, та вече не мога да ям 1во, 2ро и десерт едно след друго, защото имам чувството, че ще излезнат в обратния ред  Joy Мога да ви препоръчам вечер да ядете сладичко, аз като повръщах от киселини нощем от соленото ми горчеше, но от сладкото не беше толкова неприятно.
Иначе, пък си имам друга екстра - пак се събудих с хемороиди. Та не питайте, как ходя, ставам и сядам Embarassed Мажа се с разни мазила, ама ефект - нула.
За тоновете по ЗК мойта си баба последния път извади една дървена слушалка и каза, че можела да ме слуша с това, ако искам. Иначе каза, че няма никакъв смисъл от меренето на тонове. Според нея моята бременност е безпроблемна (с кървене и 88 хемоглобин). Та ще ходя да ми ги мерят на частно от 34-35та, т.е от началото на септември. За кървенето в началото ме гледа, лекарката, която ще ме изражда, каза че шийката е чиста, но плацентата ми беше ниско и беше направила хематом. После се вдигна, но до тук никой не ми е поискал никакви други изследвания, пък аз тепърва да чета учебници по медицина се отказах.
С педиатрите и аз съм до никъде. На една съученичка на дъщеря ми, майка и ходи по домовете по бебета, което ми се струва много удобно. Предстои ми да говоря с нея за това дали и влизам в района и за цени. Иначе наоколо където живея е пълна скръб. Щерка ми беше при Мустакова, но оттам благополучно се отписахме, след сумати глупости, които тази жена направи. Сега сме при някаква друга баба, която за хрема предписва антибиотик. Ако намеря по-добър педиатър и нероден Петко и щерката ще са при него.

# 58
  • Мнения: 25
Аз, майчета, имам питане, към тези от вас, които живеят в малки градчета като мен или са наясно как стоят нещата с прегледите там.
Тук в Приморско и ма само двама лични лекари и никакви други специалисти на щат (имаме някакви приходящи лятото)  ooooh!

Та какво ще ме посъветвате- да се запишем направо в Бургас (на 60км) и да си ходим там,
или да се запишем при обикновеното Джи Пи, и да се молим да са й останали направления за специалист, когато се наложи да ползваме (защото нали са им под бройка за месеца).   newsm78
Не знам кое ще е по-добре  newsm78

# 59
  • Мнения: 3 334
или да се запишем при обикновеното Джи Пи, и да се молим да са й останали направления за специалист

Аз така съм направила /записана съм при обикновено Джи Пи/,който ми дава винаги направления без проблем,а и до колкото знам нямат право на отказ за направления за дете...........до този момент никой от нашият град /майчета имам в предвид/ не са се оплакали,че Джи Пи -тата са им отказвали направление.Поинтересувай се,но моята инормация,че направленията за деца нямат ограничения.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт