На море в Турция - тема 20

  • 145 544
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте,

да попитам тези, които вече имат опит с телефонирането от Турция към Б-я.
Цената на минута от Мтел карта е 6,99лв за изходящо обаждане и 2,99 за входящо. Прекалено скъпо ми се струва.
Има ли вариант за закупуване на турска ваучерна карта и изгодна ли е? А как са цените, ако се телефонира от телефона в хотела?

Благодаря предварително за отзивите

# 61
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравейте,

През средата на септември ни предстой пътуване със семейният автомобил от Варна до Айвалък (Йорен)- знам че е около 650км.
Имам няколко въпроса

1.От къде да пресечем границата , къде е най бързо и лесно - Свиленград, Малко Търново или Лесово - къде се минава най- бързо , до къде пътя е най-добре ?

2.След това трябва да преминем с ферибот Чанаккале(или Канакакле не знам как се изговаря точно)- как са фериботите , кой трябва да се взема, цена , разписанние

3.Някой ходил ли е в региона на Айвалък- как е температурата на морската вода по това време ?

4.Разбирам че в региона може да се посети Троя - нещо повечко инфо за там ? Друга забележителност да препоръчате?

Ще съм благодарна на всякакви насоки и съвети относно пътуването  
Ще отговоря и аз според моите преживявания:
1. Минавали сме само през Свиленград, и то през нощта. Много бързо стана, но за вас май е по-удобно Малко Търново
2.За ферибота - за нас по добър е Лапсеки-Гелиболу.Пътят е прав и широк. Цената и за двата ферибота - този на Чанаккале и този на Лапсеки е 25 лири .
3. Бяхме в Айвалък/Сарамсаклъ/ през м.май - времето беше страхотно. Ставаше за плаж. Предполагам сега също. Айвалък е много спокоен град, почивката беше супер. Има какво да се разгледа - /пазара е в четвъртък  Joy/
4. До самата Троя е излишно да ходите, този прототип покрай пъте е напълно достатъчен - поне според мен. Но над Айвалък е Шейтан софрасъ и там е задължително да се види.

# 62
  • Мнения: 242
Здравейте,

да попитам тези, които вече имат опит с телефонирането от Турция към Б-я.
Цената на минута от Мтел карта е 6,99лв за изходящо обаждане и 2,99 за входящо. Прекалено скъпо ми се струва.
Има ли вариант за закупуване на турска ваучерна карта и изгодна ли е? А как са цените, ако се телефонира от телефона в хотела?

Благодаря предварително за отзивите

Нямам опит с карти и телефониране от хотела, но на Егейско море от плажа на всички хотели в района на Кушадасъ се хващат гръцки оператори и разговорите са като в ЕС. Другият вариант са SMS /не си спочням колко струва, но цената не е висока под 1.50/

# 63
  • Мнения: 5 824
Точно това и аз щях да пиша:хващат се гръцките оператори почти навсякъде в Кушадасъ.

# 64
  • Мнения: 3 371
Здравейте,

да попитам тези, които вече имат опит с телефонирането от Турция към Б-я.
Цената на минута от Мтел карта е 6,99лв за изходящо обаждане и 2,99 за входящо. Прекалено скъпо ми се струва.
Има ли вариант за закупуване на турска ваучерна карта и изгодна ли е? А как са цените, ако се телефонира от телефона в хотела?

Благодаря предварително за отзивите


В Анталия не се хващат гръцките оператори или поне не в Кемер, където бяхме ! Peace Има ваучерни карти, които са много изгодни( много по- евтини от нашите !), а автомати имаше на всеки ъгъл буквално ! Всеки ден, дори по два пъти и повече, съм звъняла и ми стигна за една седмица ! Ама вече не помня колко лири и колко минути беше. А - и съм звъняла предимно на домашен телефон, което не е без значение ! Peace

# 65
  • Мнения: 242
Гръцките оператори се хващат по цялото западно крайбрежие до Дидим. В Дидим не може. За Анталия е ясно, че не може. Картите за всички телефони ли важат и трябва ли да се прави някаква допълнителна настройка на телефона?

# 66
  • Мнения: 3 371
Гръцките оператори се хващат по цялото западно крайбрежие до Дидим. В Дидим не може. За Анталия е ясно, че не може. Картите за всички телефони ли важат и трябва ли да се прави някаква допълнителна настройка на телефона?
Не съм се изразила правилно - имах предвид фонокарти ! Peace Затова и споменах, че има автомати на всеки ъгъл !

# 67
  • Мнения: 242
gospojata, разбрах.

# 68
  • Мнения: 2
  bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig
Някой в предишната тема беше споменал за този хотел. Плажа му бил на платформа, иначе си струвало да се почива в него. И аз чакам мнения за Vista Hill, но нещо го "заобикалят" Simple Smile . Ние отиваме там на 14.09. Като се приберем ще споделя лични впечатления.

# 69
  • София
  • Мнения: 436
  bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig
Някой в предишната тема беше споменал за този хотел. Плажа му бил на платформа, иначе си струвало да се почива в него. И аз чакам мнения за Vista Hill, но нещо го "заобикалят" Simple Smile . Ние отиваме там на 14.09. Като се приберем ще споделя лични впечатления.
Аз го обмислям още за 7-ми септември, така че работата е спешна... Mr. Green чух, че е бил реновиран тази година...  all inclusive дали е на ниво?

# 70
  • Мнения: 41
  bouquet
Някой с пресни впечатления от Cande Onura, наричан вече Vista Hill?  Praynig
Някой в предишната тема беше споменал за този хотел. Плажа му бил на платформа, иначе си струвало да се почива в него. И аз чакам мнения за Vista Hill, но нещо го "заобикалят" Simple Smile . Ние отиваме там на 14.09. Като се приберем ще споделя лични впечатления.
Аз го обмислям още за 7-ми септември, така че работата е спешна... Mr. Green чух, че е бил реновиран тази година...  all inclusive дали е на ниво?

# 71
  • Мнения: 41
Здравейте момичета!!! Отдавна ви чета, но едва сега реших да се вместя по повод на този хотел Виста хилл. Почти никаква читава информация не открих.... но въпреки това в неделя трябва да сме там - живот и здраве и след това ще си изкажа мнението. Не зная как стои въпроса с интернета и ако имам въможност може да ви напиша нещо и от там... Сега търся местенце за преспиване около Бергама или Едремит , Йорен....заради разходката наоколо. Приятен горещ ден!!!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, решихме да почиваме в Кушадасъ и се колебаем между дв хотела Гранд Ефе и Мерсин, от агенцията не можаха да ни помогнат с избора, та се надявам на съвет от вас .... не се надяваме на лукс, но се надяваме на прилични условия ... и малко извън темата, някой може ли да ми каже какви са цените на горивата в Турция, по-специално газ и бензин?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 185
.. ин малко извън темата, някой може ли да ми каже какви са цените на горивата в Турция, по-специално газ и бензин?

Газта е 2,40-2,5 лири, бензинът 4,30-4,50 лири. Лирата е 0,85 лв

# 74
  • София
  • Мнения: 1 724
Има ли някои да е търсил  хотел в Анталия, Бодрум или Дидим, с две деца, едното от които на 13 години. Всички, които гледах, тарифират дете на 13 години като възрастен и излиза, че трябва да резервирам все едно за 2 възрастни и още една стая за 1 възрастен- демек голямото дете и 1 дете??? Shocked Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт