На море в Турция - тема 20

  • 145 324
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 559
Въпрос към пътуващите със собствен транспорт - подписвате ли договор с агенцията или само ваучер ? Досега винаги сме подписвали и договор ( доколкото помня  Rolling Eyes), а сега от агенцията, с която е пътувам за първи път, ми казаха, че съгласно закона за туризма, когато пътуваш със собствен транспорт не се подписва договор, защото се води хотелско настаняване.

# 736
  • София
  • Мнения: 350
Въпрос към пътуващите със собствен транспорт - подписвате ли договор с агенцията или само ваучер ? Досега винаги сме подписвали и договор ( доколкото помня  Rolling Eyes), а сега от агенцията, с която е пътувам за първи път, ми казаха, че съгласно закона за туризма, когато пътуваш със собствен транспорт не се подписва договор, защото се води хотелско настаняване.
Ваучерът е документ, който се представя на хотела и няма нищо общо с договора. Трябва да имате някакъв документ. Може това да е договор в който е описан хотела, сумата (тя никога не присъства във ваучера), или поне общи условия за хотелско настаняване и анулационна политика и съответно фактура или друг платежен документ. Някъде трябва да сте уведомени какво се случва при отказ и т.н. newsm78

# 737
  • София
  • Мнения: 6 559
Въпрос към пътуващите със собствен транспорт - подписвате ли договор с агенцията или само ваучер ? Досега винаги сме подписвали и договор ( доколкото помня  Rolling Eyes), а сега от агенцията, с която е пътувам за първи път, ми казаха, че съгласно закона за туризма, когато пътуваш със собствен транспорт не се подписва договор, защото се води хотелско настаняване.
Ваучерът е документ, който се представя на хотела и няма нищо общо с договора. Трябва да имате някакъв документ. Може това да е договор в който е описан хотела, сумата (тя никога не присъства във ваучера), или поне общи условия за хотелско настаняване и анулационна политика и съответно фактура или друг платежен документ. Някъде трябва да сте уведомени какво се случва при отказ и т.н. newsm78
точно така мисля и аз. за цената имам само оферта по мейл, а анулационната политика им е качена на сайта в общите условия. толкоз.  Rolling Eyes

# 738
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 736
Въпрос към пътуващите със собствен транспорт - подписвате ли договор с агенцията или само ваучер ? Досега винаги сме подписвали и договор ( доколкото помня  Rolling Eyes), а сега от агенцията, с която е пътувам за първи път, ми казаха, че съгласно закона за туризма, когато пътуваш със собствен транспорт не се подписва договор, защото се води хотелско настаняване.

Договор се сключва при организирано пътуване с обща цена по закон - т.е. хотел, транспорт и още нещо. За всички други видове туристически услуги туроператорът НЕ е длъжен да сключва такъв. Въпрос на вътрешна политика на фирмата е дали сключва договор с клиент и за други услуги. По принцип с плащането се счита, че клиентът е запознат и съгласен с условията.

Биби, трябва да получите ваучер - това е. Желателно е да са ви информирали за условията на хотела най-малкото по имейл и то за да си вържат гащите самите ТО, но не е задължително.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 559
Ясно, разбрах. Мерси ! (досега все съм попадала на тур. аг., които са ме карали да подписвам договори дори и за почивки в БГ - най-пресния пример ми е сега, за Коледа за 3 дни на Рибарица).
Аз като платя всичко и си взема ваучера, няколко дни преди заминаването ще звънна/пиша мейл на в хотела в Турция да питам дали всичко е о.к., че тоз път и едни приятели подхлъзнахме да плащат 6 месеца преди почивката  Mr. Green Twisted Evil Mr. Green.

# 740
  • Мнения: 1 710
Ехаааа, кога станаха 50 страници Simple Smile

Пускам нова тема, за да изпреваря заключването на тази, но ще я пълня, когато ми остане време.

НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт