Домашни любимци - декоративни зайчета 2

  • 69 376
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
Котьо,моята клетка се отваря отгоре и не може да изскача от там,освен ако не я отворя цялостно,за да махна решетката,така правя като ще чистя или като ще я пускам.

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Спомням си твоята клетка. Направи както писах - клетката на пода, сваляш горната част и оставяш Шушка да изскочи сама. В това време може да й сложиш вътре купичката с храна. Ако реши сама да се прибере мяташ капака и готово. Женските са по-агресивни от мъжките.

Съвет (придобит от котешката тема) - купете керамични купички за зайчетата - в зоомагазините се продават специални такива - много са тежки и не могат да се преобърнат. Идеята е, че могат да се измиват с гореща вода и нямат пори, в които да се крият микробите.

# 17
  • Мнения: 155
Котьо, аз нямам предвид да го изкарвам от клетката, вземайки го. Той веднага изкача  Mr. Green Между другото Панчо е постоянно пуснат, влиза в клетката само да пишка и ака Simple Smile Иначе си тичка навън. Обаче когато се доближа до него или той се затича към мен и посегна да го взема с ръка под коремчето му и тогава се противи Simple Smile Но все си мисля, че пак ще го свикна  Heart Eyes

Чудя дали няма някакви добавки в храната му, защото козината му е много лъскава, гъста и по-твърда от бебешката, ама нормално де, вече не е бебчо  Heart Eyes

 Hug

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Вивидас, винаги ще се противи. Може би се страхуват.
Каква храна му даваш?

# 19
  • Мнения: 155
Вивидас, винаги ще се противи. Може би се страхуват.
Каква храна му даваш?

Ти затрудни сега, ще се опитам да намеря в нета  Mr. Green Намирам само тази, която сме му давали от самото начало, преди няколко дена му купих друга, комбинирана, не е само един вид гранулки, ами има и сякаш гранулирани зеленчуци и сенце чак има вътре  Mr. Green Ето я първата му храна. Купувала съм още веднъж от нея, доста е спорна  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 616
Vividas да, упорствай, ще свикне пак.  Но отдалеко карай, почни първо само с посягане и погалване, така няколко седмици, после мини на обхващане с ръка на коремчето, но без вдигане , и така пак известно време, и после ако всичко върви наред може да вдигаш. Зайците трябва съзнателно да се социализират, не са толкова силно одомашнени видове като котки и кучета. Въпроса е просто да се прави бавно и нежно.

Бебешкия пух винаги се сменя с по-плътна козина, нормално е.

За разходки, трябва каишката да е тип хомотче, даже най-удобно най-вероятно ще е ако е пълна жилетка. Зайчетата не са така дресирани като кучета, ако има обикновена каишка, като рипне да си подскача в някаква посока става страшно, жилетката разпределя дърпането равномерно по цялото тяло. Няма значение за какво животно е, стига да е в правилния размер и да не се изхлузва.
Разхождаме в парк, в двора или на нашата улица, но улицата е много тиха и спокойна, с тревни площи. Просто иберете тихо и спокойно място, без преминаващи коли, и със зеленинка. И отначало поне да няма много хора наоколо, защото е атракция и всеки идва да пипне и да пита  Laughing

 

Редактирам: ето го тук на разходка, вижда се и каишката:

http://www.youtube.com/watch?v=xRiiKOth8Bg

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Ох бузки, бузки сладки и пухкави. Мис Нели, под упойка ли го подстригват?

# 22
  • Мнения: 155
MissNellie, невероятен пух сладък е, да го нагушкаш от мен  Hug Това явно е в Америка като гледам тревната площ. Тука в парка като знам колко кучета бездомни има, 100% ще има и бая кърлежи, къде ли съм тръгнала и аз с тия разходки  Stop Хич не се сетих за тези гадини, за бездомните кучета и пуснатите домашни такива в парка да не говорим  Tired Сега чак си давам сметка каква глупава идея имам, за съжаление  ooooh! Tired Но ако все пак реша ще си взема такава каишка, мерси за инфото  Hug

# 23
  • Мнения: 616
Котьо, тук по принцип се подстригва под упойка само ако животното е с доказани проблеми и проявява агресивност. Иначе не. Проблема при нас е, че обикновено зайците нямат нужда от подстригване, буквално 2-3 декоративни породи са с толкова дълга козина и не са толкова разпространени, и затова повечето фриз. салони за животни застраховките им не покриват зайци и ни отказват(тук се съдят за всичко, ако не дай си боже стане нещо, доли леко да го порежат докато го подстригват може да ги съдим за страшно много пари, и застраховката няма да плати), а тези които не ни отказват нямат никакъв опит. Та волю-неволю, вкъщи сами си го стрижем. Той е много търпелив и послушен, само ако е по-дълго се изнервя затова с почивка, на 2 пъти и е готов.

Vividas  за кърлежите , препаратите за бълхи работят и срещу тях, от тези които се капят на врата. но наистина е хубаво да е по-поддържано мястото и със сигурност без свободно разхождащи се кучетата, за повечето породи зай е плячка. Може би ако си намеите по-спокойно паркче, или ако ходите някъде на пикник...

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Бенедикт е супер Мис Нели.
Много е красив  Hug


А Котьо-този итамин без причина ли го дава или .... така за профилактика
или ти беше предписан за нещо?

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Ето и до къде стигнахе с Дезмънт хаус   chef





# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Валерия, през януари Зайко изкриви главичка наляво и започна да губи равновесие. Сложиха му диагнози като възпалено средно ухо, старчески менингит, паразит в мозъка. Та този витамин действа върху централната нервна система, ама при нас не проработи. Предписа ни го ветеринар.

Твоето Мило е направило изключителна къща. Клечките лепени ли са? Защото Дезмън може да ги опита newsm78. Голяма любов, голямо нещо  Grinning

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Яснооо за витамините,аз си спомнямм за проблема и затова реших,че е заради главичката.
Щото тези на витакрафт витамини и аз съм ги давала,ама знам ли може да имат нужда
ей така просто за профилактика от някаки други,та за това питам.

А за къщичката - клечките са върбови/приготвили сме си един сноп повече,ако се наложи
ремонт,поради изгризана стена Joy /, а лепилото е специално на одна основа,ако случайно
го гризне да не стане беля.Пръчките са ковани и специално се лепят по капка от външната
страна.Всичко е измислено.Най-странното е ,че докато Д е навън и къщата се прави-нито яде
клонките,нито нищо-само ги души,явно разира,че му е къща.

Дано не ударим на камък-до 1-ви октомври имаме срок  Thinking

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 265
Щастлива съм, когато срещам хора, които да обичат толкова много животинката си. Моето зайче е  най-добрият ми  приятел и аз му казвам всеки ден това.
Витамините наистина са заради главичката, но без някаква полза от тях.
На 1 октомври ще имате радост - тогава е рожденият ми ден, а аз съм благ човек.
Да сте живи и здрави всички! Hug

# 29
  • Мнения: 155
Валерия, страхотна Дезмънт хаус  Heart Eyes Малкото дългоухо пухче сигурно се вълнува повече от вас кога ще стане имението му  Simple Smile Спорна работа! Къщичката става невероятна, като от приказките, браво!  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт