Домашни любимци - декоративни зайчета 2

  • 69 388
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 104
Запис.. моята зайка не спира да грухти  Mr. Green- честно..мине се не мина минута- двеи издава странен звук подобно грухтене- предположения какво е..? Вкъщи се двоумим между "кихане" "недоволство" "неадекватно ръмжене"  Mr. Green

# 31
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Котьо значи на 1-ви октомври ще празнуваме много   bouquet
Ние на тази дата миналата година си взехме Д!!!

Мерси момичета,радам се,че ви харесва-найстина се влага мн любов!

The_immortal_f Нямам представа защо е това грухтене-Д прави така,когато
се ядосва нещо,но не съм сигурна точно каква е причината.
Нали е добре,хапва,пийва пък нека си грухти,може пък нещо да се
разгонва знам ли? newsm78

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 270
При нас грухтенето е любов и покана да го извадя от клетката.
Кихането не може да се сбърка - то е нежно, фино, леко, въздушно.

# 33
  • Мнения: 284
При нас грухтенето е когато ще бъркам в клетката и особено като чуе храната  Mr. Green

# 34
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Моята пък кудкудяка,много е шумна.
Все едно имаме кокошка.

Доколкото знам ,женските не се разгонват в обичайния смисъл на думата,ако няма мъжки наблизо момичетата не овулират.

# 35
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 270
Кукумявка, как сте?

# 36
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Нормално-ненормални.
Няма влошаване,слава Богу,дарадонките не са особено едри,бих казала,че са с големина на бахар.На вашите зайчета какви са?
Има още кръв в урината.
Ще звъня на докторицата след малко да даде насоки.

# 37
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 270
Е, ние сме ги докарвали до големината на карфица, с неправилна форма, размер на черен пипер. Имали сме и огромни - след тридневно гладуване и последвало подрязване на зъбките.
Вчера смених храната с някаква чужбинска, много добре изглежда, но няма много-много гранулки. Ще добавя и от Скалара. Яде я много охотно и акитата станаха по-свестни  Grinning


Защо не вземеш второ мнение за урината?

# 38
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Е то това е второто.
Първо я водех в "Есковет",че ми е близо.
Дадох и/им шанс повече от седмица,и после я заведох в Централната ветеринарна до зоопарка.
На трето място да я влача не ми се ще,ще я разкатая нея най-малкото.
Поне ако се стигне до операция там като че ли има най-добър шанс.
Честно да си кажа,до сега изобщо не съм се вглеждала така в нея,изглеждаше си здрава и нормална.Колко е яла,колко е пила - не съм разбрала.Е,в началото беше като фуражомелка.
Горката,откакто забелязах червената урина няма мира - разнасяне по доктори,натискане за прием на лекарствата и т.н. прекомерно внимание,на което тя не е свикнала.Това според мен най-много я тормози.Стресът хич не и понася,а си е дивичка - обича да я галя,но не и да е хваната или гушната.
Интересно ми е какъв обем сено изяждат вашите любимци и какъв вид от него им купувате.Аз обикновено взимам едно "родопско",а сега на последното пише "ливадно",но според мен е същото.Мирише приятно на билкова аптека.

# 39
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 270
Съвсем същото е поведението и на моя Зайко. Тамън се беше оправил, скачаше си, лежеше върху лапичките макар и с наконена главичка, но беше в движение. Заведох го да му прегледат зъбките,а се оказа, че в скротума мухи снесли яйца и се завъдили ларви ooooh! ooooh! ooooh! Изчистиха ги, водих го още два пъти за всеки случай. Изчистиха се ларвите, но Зайко от месец май се залежа и сега го изправям, подпирам с колене, с възглавници. Давам му капките на д-р Бах. Няма никакво подобрение. Два-три пъти само го намерих изправен. Изглежда няма месенце по кокалките и сили. Сено нашия отдавна не яде.
Зайците изобщо не обичат да се гушкат. Може само да я милваш и ако покаже признаци на нежелание веднага да спреш. Гледай след лекарството веднага да дадеш някое лакомство. Моя Зайко вчера се опъна на витамините; разчупих таблетката на 4 и започнах да го уговарям, че са му нужни, че са много полезни и всякакви такива. Изгризка ги.
На зайците се носи славата, че са тъпи и не разбират от нищо. Изобщо не е вярно. Говори на твоята зайка най-хубави и насърчаващи думи.

# 40
  • Мнения: 155
Съвсем същото е поведението и на моя Зайко. Тамън се беше оправил, скачаше си, лежеше върху лапичките макар и с наконена главичка, но беше в движение. Заведох го да му прегледат зъбките,а се оказа, че в скротума мухи снесли яйца и се завъдили ларви ooooh! ooooh! ooooh! Изчистиха ги, водих го още два пъти за всеки случай. Изчистиха се ларвите, но Зайко от месец май се залежа и сега го изправям, подпирам с колене, с възглавници. Давам му капките на д-р Бах. Няма никакво подобрение. Два-три пъти само го намерих изправен. Изглежда няма месенце по кокалките и сили. Сено нашия отдавна не яде.
Зайците изобщо не обичат да се гушкат. Може само да я милваш и ако покаже признаци на нежелание веднага да спреш. Гледай след лекарството веднага да дадеш някое лакомство. Моя Зайко вчера се опъна на витамините; разчупих таблетката на 4 и започнах да го уговарям, че са му нужни, че са много полезни и всякакви такива. Изгризка ги.
На зайците се носи славата, че са тъпи и не разбират от нищо. Изобщо не е вярно. Говори на твоята зайка най-хубави и насърчаващи думи.

Ех, Котьо, така да мразя мухи, а след прочетеното от теб вече още повече.  Tired Ама как са успели да снесат там яйца бе, направо ужасно  Shocked Дори не знаех, че е възможно. Просто нямам думи - гадни твари. Горкото животинче  Sad
Ще му трябва време, но ще се оправи, подкрепяй го, зареждай го с положителна енергия и всичко ще е наред.  Hug

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 270
И аз нямам представа как са се намърдали там, защото той си лежеше върху лапичките нормално. Пишето не е било достъпно за тези твари. На мен ми правеше впечатление, че е подуто и го промивах с отвара на тетра. Заведох го на доктор за зъбките и като го прегледа ми го каза. Добре че отидохме.

Зареждаме се всеки ден с енергия  Grinning, не пропускаме.

# 42
  • Мнения: 0
Моята зайка (на година и половина) е много.. не знам и аз - стресирана (но от какво?), недружелюбна или... Сега през лятото стои на балкона, пускам я да си тича по цял ден, прибирам я само вечер. Там почти няма какво да се гризе - иначе през студените месеци като я пускам в хола гризе всичко! В последно време обаче не дава да я пипна, веднага бяга, за взимане на ръце и дума да не става. Единствено с лакомства мога да я примамя да я погаля малко. Никога не съм я удряла и не съм се отнасяла лошо с нея. По-скоро тя го е правила - един път като малка ме ухапа докато й давах стафиди, чак кръв ми потече. Също така преди няколко месеца докато й чистех клетката, тя се въртеше около мен и по едно време ме гризна за китката. Веднага си дръпнах ръката на горе, а зайката ми увисна на нея за части от секундата. Този път нямаше рана. И да не забравяме ръмженето, щом тръгна да й отварям клетката, за да й дам храна. Държи се все едно не я храня с дни. Не знам какво да правя с държанието й...

# 43
  • Мнения: 284
Ох и моята е същата,аз затова и се понаплаших,ама си я вадя като я оставям да излезе сама и след това си тича около мен и дава да я галя.Но я слагам на дивана,за да е по-наблизо,по-късно скача обикаля из стаята и пак се качва на дивана  Mr. Green явно са си с характер. Peace

# 44
  • Мнения: X
Заека ми приключи с линеенето  Blush сега е с гладка лъскава нова козинка.
spiral.static, моя си е така откакто го взех (година и няколко месеца). Когато му давам храна гледам да не е наблизо защото се спуска и хапе (ама много силно хапе) и грухти  Grinning . Също има някакъв упорит инат, когато примерно не му давам да излезе някъде или да гризе нещо се ядосва, тръска глава и скача с малки резки подскоци  Grinning . Незнам дали е нормално, аз също се старая да му осигуря максимално спокойна и уютна среда на живот, а и като е стресиран не мисля че ще се държи така. Когато е уплашен ляга и застива неподвижно, а иначе си е просто крив и твърдоглав  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт