Баба каза така... Тема № 3

  • 110 422
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
една приятелка каза,че ги намалила с мазане с йод

Много интересно как се намалява кокал с йод  newsm78

# 721
  • София
  • Мнения: 11 023
Топи го.  Peace

# 722
  • Мнения: 0
 Hug много мерси - ще пробвам - след два-три месеца ще доложа резултата ( пък може и по-рано )

# 723
  • София
  • Мнения: 873
Не се препоръчва операция. Самата операция е много болезнена и дълго време зараства. След време, отново израстват.
ти да видиш!!! При нея нямаше нито болезненост, нито е зараствала дълго време , нито пък отново са израстнали.. А са минали повече от 10 години:)
Но ако аз трябва да го направя незнам дали бих се подложила Mr. Green

# 724
  • София
  • Мнения: 23 019
Не се препоръчва операция. Самата операция е много болезнена и дълго време зараства. След време, отново израстват.
ти да видиш!!! При нея нямаше нито болезненост, нито е зараствала дълго време , нито пък отново са израстнали.. А са минали повече от 10 години:)
Но ако аз трябва да го направя незнам дали бих се подложила Mr. Green





Може!
Направих този коментар, защото много съм разпитвала за операция на кокалчетата и дори мед. сестра от ортопедията ми каза да не рискувам и да не се подлагам на операция, защото не са сполучливи, боли много и после пак се появяват.

# 725
  • Мнения: 0
една приятелка каза,че ги намалила с мазане с йод

Моля те, питай дали се прави нещо специално или само се маже.
И аз съм чувала, че операцията не я препоръчват защото при много хора пак израстват.

# 726
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
една приятелка каза,че ги намалила с мазане с йод

Моля те, питай дали се прави нещо специално или само се маже.
И аз съм чувала, че операцията не я препоръчват защото при много хора пак израстват.

Я виж в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=632586.0

# 727
  • у дома
  • Мнения: 1 160
една приятелка каза,че ги намалила с мазане с йод

Моля те, питай дали се прави нещо специално или само се маже.
И аз съм чувала, че операцията не я препоръчват защото при много хора пак израстват.

Вечер след измиване се намазва с йод,сутрин с мазен крем,да не гори кожата.

Момичета да попитам за бъза:тая година си изсуших,но не знам схема на прием за възрастен и за дете почти на5г.Ще съм благодарна,които е ползвал да сподели.Хубав ден!  bouquet

# 728
  • Мнения: 2 216
Искам да направя рецептата против кашлица с черна ряпа, но не мога да издълбая ряпата. Вие с какво го правите?
А чай с босилек как точно запарвате /т.е. какво съотношение босилек и вода/?

# 729
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Искам да направя рецептата против кашлица с черна ряпа, но не мога да издълбая ряпата. Вие с какво го правите?
А чай с босилек как точно запарвате /т.е. какво съотношение босилек и вода/?
С нож, изрязвам отгоре отвор като конус, където слагам мед.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 576
...

Момичета да попитам за бъза:тая година си изсуших,но не знам схема на прием за възрастен и за дете почти на5г.Ще съм благодарна,които е ползвал да сподели.Хубав ден!  bouquet



Мили момичета, спешно ми трябва нещо за против гадене и повръщане. Praynig Става въпрос за голям човек. В смисъл не за детенце.
Натриев цитрат,сода с лимон.
Зависи все пак от какво е предизвикано повръщането.
Каквато и да е причината - 4-5 зрънца сухо бъзи/бъзак/. Нали не е натровен??? Бъзито обира отровите в червата .. става и за разстройство, за повръщане и за запек /но за запек е във форма на сироп/
Ако повръщането е повече от 4-5 пъти на ден, оставете го човека, нищо не му давайте първите 24 часа. Може само електролитен разтвор за оводняване 1 с.л на 15 мин. / в 1 буркан пр вода 1 малка лъжичка сол, 1 малка лъжичка сода,  1 малка лъжичка захар/
Червени сиропи , компоти НЕ, може само жълти.

# 731
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Искам да направя рецептата против кашлица с черна ряпа, но не мога да издълбая ряпата. Вие с какво го правите?
А чай с босилек как точно запарвате /т.е. какво съотношение босилек и вода/?
С нож, изрязвам отгоре отвор като конус, където слагам мед.
Можеш да добавиш и сок от лук/в малко количество/

Правила ли си сиропа от лукчета/+локум,орехи,бира,лук и мед/?Много добре действа за изчистване на  жилавите секретите  Peace

# 732
  • Мнения: 2 216
Искам да направя рецептата против кашлица с черна ряпа, но не мога да издълбая ряпата. Вие с какво го правите?
А чай с босилек как точно запарвате /т.е. какво съотношение босилек и вода/?
С нож, изрязвам отгоре отвор като конус, където слагам мед.
Много твърда тази ряпа. Измъчих се. Режа да нож и после с лъжичка....изкривих лъжицата Mr. Green

# 733
  • у дома
  • Мнения: 1 160
и аз с питане за кашлица при спане,2ч.след заспиване кашля по час.
По принцип е със задна хрема,но сега не е запушен носа,този проблем ни е отоплителния сезон и се чудя дали не е от сухия въздух?

# 734
  • Мнения: 341
В тази тема четох,че семена от люта чушка се лепят по лейкопласт дълъг,колкото ти е палеца в права посока и в редичка от край до край, и после се лепи на палеца от вътрешната страна. Прави се вечер и след 15 мин. човека е спокоен, и до сутринта вече не кашля. Опитай,може пък и да помогне. Ако искаш можеш да се върнеш назад в темата и ще прочетеш коментарите.

Общи условия

Активация на акаунт