Любители на кучета - 30!

  • 71 687
  • 754
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 654
Чудесни са Тайра и Бобо  Hug
Погледа казва :Приятели? Нали?

# 316
  • Мнения: 8 163
Добре дошла, Вавиан! Досега нямахме ни един алабай в "глутницата", а ти доведе два, при това разкошни  Hug

***
 hahaha
Мартин е прав,а Фея се държи като премиерът ни. Фея,дай въздух и различни мнения. Горко му на мъжът ти.
След като преди години, когато износвах първото си дете, едно цигане ме нарече "бременна хлебарка", задето не му дадох подаяние, сега доживях да ме сравняват и с Бойко. Порасна ми работата, ей!  Joy Joy Joy

# 317
  • София
  • Мнения: 2 217
Добре дошла, Вавиан! Досега нямахме ни един алабай в "глутницата", а ти доведе два, при това разкошни  Hug

***
 hahaha
Мартин е прав,а Фея се държи като премиерът ни. Фея,дай въздух и различни мнения. Горко му на мъжът ти.
След като преди години, когато износвах първото си дете, едно цигане ме нарече "бременна хлебарка", задето не му дадох подаяние, сега доживях да ме сравняват и с Бойко. Порасна ми работата, ей!  Joy Joy Joy

 rotfImao
Днес пък всичко затворено, мамка му..... Tired
Исках да си вземем каишката и събота и неделя да се наслаждаваме на разходките....
Нищо...

Вивиан -това са едни красиви гиганти... Hug

# 318
  • Мнения: 654
В момента по Нова дават филма ,,Пожарникарско куче".
Така се размазвам като гледам такива неща.....кучето е най-добрия приятел на човека,нека не забравяме това.
Когато братовчед ми почина /на 27 години беше/ неговото куче показа невероятен усет.
През цялото време не издаде звук,дори бяхме забравили да го нахраним /не,че погледна и докосна храната/,но когато тръгна катафалката започна да плаче.Бях изумена,дори не смеех да го прегърна.Това продължи докато роднините не се върнаха.Тогава се сви на кълбо и не издаде звук.
Не ми казвайте,че то е само куче.

# 319
  • Мнения: 0
Не ми казвайте,че то е само куче.

Напротив кучето не е личност. То е със статута на редник. Не му приписвай човешки качества като тъга, съпричастност и любов Simple Smile Не си прекарала достатъчно време в библиотеката да четеш книжки Simple Smile

# 320
  • Мнения: 372
Хайде, стига вече, де!   ooooh!

# 321
  • Мнения: 8 163
Фея, снощи започнах да чета твои постове на ММ. Той каза, че много точно си обяснила това, което се опитва да ми обясни от много време относно възпитанието на кучетата.
Накратко - водя си бележки вече.   Peace   
Hug

***

Джоджо, като казвам, че кучетата са кучета не влагам никакъв негативизъм. Нито казвам, че кучетата са по-добри или по-лоши от човека. Нито че кучето е безмозъчно като сгъваема маса и също толкова способно да изпитва чувства.

Това, на което се опитвам да обърна внимание е, че физически, психически, интелектуално и емоционално кучетата се различават от хората => нуждите и желанията на кучето се различават от човешките. Да, по много неща си приличаме (топлокръвни, гръбначни, бозайници, всеядни, интелигентни, социални животни) и е неминуемо да си допадаме, да се привързваме едни към други.

Само че, за да се разбираме правилно и да не се губят неща в превода, ние, хората трябва да се научим да общуваме с кучето на неговия език. Трябва ние да изучим основните положения на кучешката психология и физиология. Трябва ние да възпитаваме. Не бива да очакваме обратното. Защото обратното би било равносилно на това да оставим нашето 3 годишно хлапе да определя правилата и моралните закони в дома ни, и да е в състояние да обсъжда с нас откритията за ускоряващото се разрастване на Вселената, доказуемо чрез наблюдението на отдалечени супернови.

# 322
  • Мнения: 654
Трябва ние да възпитаваме. Не бива да очакваме обратното. Защото обратното би било равносилно на това да оставим нашето 3 годишно хлапе да определя моралните закони в дома ни и да е в състояние да обсъжда с нас откритията за ускоряващото се разрастване на Вселената, доказуемо чрез наблюдението на отдалечени супернови.
Ама хич,хич не съм съгласна.
Примери колкото искаш,че има какво да се научи от животните /не само кучетата/.
Аз с моите хора и животни разговарям за всичко,пък ги и питам за всичко.
Ако облека зелена блуза и Лъки погледне,погледне и завърти глава,веднага слага червена. Laughing
Членовете на едно семейство се допълват.
Те се учат да живеят заедно,компромиси се правят от всички.
Не знам за какви различия говориш,но всички имаме нужда от храна,вода,прегръдка и топла дума за да сме щастливи.
Децата ми се различават едно от друго,кучетата също.
Нищо,че ги възпитаваме еднакво и се отнасяме еднакво.
Всеки има характер и другите се съобразяват с него.

# 323
  • София
  • Мнения: 3 789
Вавиан, добре дошла с тези красавци  Hug

Фея, честито! Чакаме и за президент да се кандидатираш  Mr. Green Hug

На мен последните странички ми намирисват на конспирация  Thinking Но поне е забавно да прочетеш толкова първични мнения  Peace

Съгласна съм, че кучето тъгува, радва се и изпитва чувства. Но да го приравниш към човек - това е направо смешно  Simple Smile Още по-весело ми е като си представя как питам Джесика: тази година на море или на планина да почиваме? И да се съобразя с нейното мнение  hahaha

Джоджо, нищо лично, но кучетата се ориентират прекрасно в сивата гама, но много слабо различават ярките цветове, макар че има "цветно зрение"  Hug

А това мнение на Фея го подкрепям на 100%  Peace
Цитат
Защото обратното би било равносилно на това да оставим нашето 3 годишно хлапе да определя правилата и моралните закони в дома ни

Лошото е, че някои родители го позволяват както на децата си, така и на кучетата си  Tired

Последна редакция: пт, 07 сеп 2012, 18:05 от -=Деси=-

# 324
  • София
  • Мнения: 9 306
Мерси момичета Simple Smile  Heart Eyes
Само да кажа  ника ми е  Вавиан а не Вивиан 

# 325
  • Мнения: 8 163
Трябва ние да възпитаваме. Не бива да очакваме обратното. Защото обратното би било равносилно на това да оставим нашето 3 годишно хлапе да определя моралните закони в дома ни и да е в състояние да обсъжда с нас откритията за ускоряващото се разрастване на Вселената, доказуемо чрез наблюдението на отдалечени супернови.
Ама хич,хич не съм съгласна.
Примери колкото искаш,че има какво да се научи от животните /не само кучетата/.
Всеки има характер и другите се съобразяват с него.

Разбира се, че всяко си е с характер. И разбира се, че и ние научаваме неща от домашните си любимци.

Но нуждите на кучето (както и на човека) не се изчерпват с храната, водата и прегръдката. Щастието на едно интелигентно същество зависи от много фактори: физическо състояние; наличие на възможности за интелектуално развитие; пълноценно общуване със себеподобни; някой, който да те оцени по достойнство; комфорт и развлечения...

Аз също прегръщам кучето си. Аз също го привиквам да легне до мен и го галя или му правя масаж. Аз също му казвам нежна дума, поздравявам го за постижения и добро поведение, отделям време всеки ден да си играя с Беро, както и да го обучавам, да провокирам ума му с нови задачи, да го водя на нови и интересни за него места, да го запознавам с нови кучета и хора.

Но не обсъждам жизнените си виждания, идеи или проблеми с него. Той нито има интелекта да ме разбере, нито физическата структура да ми даде логично обоснован отговор. Не се допитвам до Беро и по естетически въпроси, защото знам, че той няма човешкия усет за хармония, естетика и цветови баланс. Най-малкото защото кучешкото око има по-малко и само два вида колбички => не е в състояние да възприема цветовете като нас.

Не се опитвам да те упрекна, не ме разбирай погрешно, моля те. Просто доуточнявам на какво се базират моите убеждения.

Всеки от нас, за щастие, има различо светоусещане, различни разбирания, различна емоционалност. Това е едно от най-хубавите неща в живота  Hug

# 326
  • София
  • Мнения: 3 789
Мерси момичета Simple Smile  Heart Eyes
Само да кажа  ника ми е  Вавиан а не Вивиан 

Ох, извинявай, ама като гледам - не съм единствената  Hug
Имаш ли ги на снимки като бебета? Praynig

# 327
  • Мнения: 654
Искате да кажете,че кучетата не разбират от мода.....грешите  Laughing
Като ме видят с пола,веднага започват да я дърпат - казват ми:приличаш на баба Меца,съблечи я.
На панталон не реагират така.
 Mr. Green

# 328
  • Мнения: 8 163
Искате да кажете,че кучетата не разбират от мода.....грешите  Laughing
Като ме видят с пола,веднага започват да я дърпат - казват ми:приличаш на баба Меца,съблечи я.
На панталон не реагират така.
 Mr. Green
Аз мисля, че не го правят поради естетически съображения. Най-вероятно движението на полата ги предизвиква. За тях няма значение колко е обиколката на ханша ти, нито дали краката ти стигат до сливиците. Кучетата не са като нас: нито са суетни, нито са завистливи, нито намират кусури на другите. Добри души са ми те  Heart Eyes

# 329
  • Мнения: 654
Не думай....пък аз мислех,че са умни.....язък. Mr. Green

Съседското куче се е заело да пази едно малко мишле от котките.
Понеже сме до полето и сега има голямо движение едно малко мишле,не повече от 6 см.беше хванато от котката.
Но кучето отиде и му го взе.От обед го гушка и на никой не дава да го взема.
Как ще се развият нещата ми е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт