Любители на кучета - 30!

  • 71 964
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 972
Фея, с малко закъснение искам да ти благодаря за обстойното обяснение.
Бях извън страната и нямах никакво време за форума.Сега изчетох подробно всичко,което си ми написала. Много полезна информация!  bouquet

# 541
  • Мнения: 19
Здравейте!
Извинявам се за нахлуването в темичката. Обикновено съм в котешкия лагер, но 2 малки кутрета ме спечелиха и за този лагер.   Grinning
Въпросните буби са на 11 дена и ги храним изкуствено (майка им умря при раждането). От началото си ги храня с един шейк от краве мляко, жълтък и някои други съставки (може и да изглежда съмнително, но наистина много добре им влияе(ше) и ветеринара, който ги погледна преди няколко дни каза, че изглеждат много добре), но едното получи диария преди 2 дена и вчера много се влоши. Апетит и тонус не губи, но всички знаем, че диарията е много опасна. Започнах да му давам само с адаптирано мляко за кучета и се подобри, но сега друга чуденка.  newsm78 Какво трябва да е акото от това мляко?! От жълто и воднисто стана сравнително стегнато и .... зелено  Shocked . Цвета му е нещо като сиво-зелен и ака в много големи количества, но съм сигурна, че не е от прехранване, защото яде по-малко в сравнение с другото мляко. Чудя се дали въобще усвоява нещо от това мляко след като изхвърля толкова много ненужна маса.
Надявам се някой да има опит в подобни ситуации и да сподели.
Знам за онези хора дето им викат ветеринари, но където живея няма денонощни и нон-стоп кабинети. Ако ще се ходи, ще е чак утре, но "мама" толкова дълго в неведение не може да стои.  Simple Smile
Чакам да ни се отворят очичките и ще споделя снимка Simple Smile))
Лек ден на всички!

# 542
  • Мнения: 654
Do_de_gE ,дано се включи някой който знае.
От мен  Hug

# 543
  • Мнения: 224
И от мен една прегръдка за благородиня жест Hug
Взех моя дребосък, когато беше на 2месеца и половина и за съжаление не мога да дам съвет за толкова малки бебета.
Предполагам, че проблемът е в смяната на храната. Ако си променяла часовете на хранене и броят на дажбите, това също може да е от значение.
Много и стабилно здраве желая на малките, а на теб - търпение  bouquet

# 544
  • Мнения: 28
Do_de_gE и аз мисля, че е заради смяната на храната, но като не съм компетентна. Успех на теб и на мъниците и чакаме снимки  Hug

# 545
  • София
  • Мнения: 360
Има тук във форума едно момиче, което отгледа кученце от същата възраст, но не помня коя беше Embarassed Дано някой си спомни или тя да погледне...
Успех и здраве за бебоците! Hug

# 546
  • Мнения: 4 458
Do_de_gE, oт рязката смяна на храната е, не се притеснявай  Peace  Може дори запек да получи. Защо не пробваш да смесиш сухото мляко с кравето и малко по малко да намаляваш кравето като увеличаваш сухото. Така стомаха по-лесно ще се нагоди на смямата.
Щях да ти пиша че краве не е хубаво да им се дава, но сама си се уверила в това  Grinning Мисля дори, че киселото мляко беше за предпочитане пред кравето мляко, но това след време като пораснат малко.
Не забравяй да масажираш коремчетата за добро храносмилане и да ги държиш на топло  Grinning

Успех в начинанието и поздравления за това, че си се наела с тази доста отговорна задача  Hug


Киа, това вече е друго. Щом са обещали, но не правят нищо по въпроса значи вината е тяхна. Въпреки, че тук това няма значение, нищо няма да промени случилото се  Tired Дано наистина скоро заградят за да не се повтори инцидента.

# 547
  • Мнения: 2 286
Do_de_gE, аз преди време се грижех за едно бебенце, беше на 3-4 дни, хранех го със сухо мляко на Роял Канин, само такова намерих. Акото беше мекичко, мисля жълто-оранжево на цвят.

За зеленото ако - при човешките бебета знам, че понякога е признак на простудяване. Помисли дали не може нещо да е настинало едното кутре, сега със застудяване на времето да не е лежало на студ или течение.

Не им давай прясно мляко, дори за кисело са малки. Като започнат да стават по-стабилни, да ходят и да седят, може да започнеш да ги захранваш с гранулки, накиснати в млекце.

Успех!

# 548
  • Мнения: 967
Ето тук в тази тема
отглеждане и хранене на сираци
е обяснено всичко най-подробно!
Успех!

# 549
  • Мнения: 313
Киа-много неприятна случка,разбрахте ли как е куч SadКакво толкова им пречи да опнат 3 метра мрежа ooooh!
Do_de_gE-браво за благородния жест,чест ти прави  bouquetмомичетата са ти дали добри съвети,дано се оправят мъниците и непременно пусни снимки да ми се порадваме

# 550
  • Мнения: 224
Киа-много неприятна случка,разбрахте ли как е куч SadКакво толкова им пречи да опнат 3 метра мрежа ooooh!

Киа, Арес хъски ли е? Питам, защото описанието на градинката много ми прилича на нашата "кучешка поляна". newsm78 Дано се оправи кученцето и да заградят мястото! Praynig Hug

# 551
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Здравейте! Аз постигнах напредък с плакането на Рая през  нощта, снощи не съм я чула изобщо Party Предните нощи оставях бутилка с гореща вода, увита с моя дреха и като цяло се чувстваше по-спокойна!  Вчера направих и първото и чистене на ушите, видях я, че трие с лапа едното уше и тръска глава, прерових интернет и почистих с течност за разтваряне на ушната кал и тампонче с риванол.Първо ме гледа много сърдито Joy, но като и отмина лошото впечатление и усети облекчението ми близа ръцете с благодарен поглед Joy

# 552
  • София
  • Мнения: 2 217
Привет!

Имам едно много сериозно питане - момата Джуди, която си осиновихме скоро, беше жестоко нахапана от голямо куче - все още зарастват дупките по телцето и.
Днес си помислих за вируса на бяс. Нищо не знам по въпроса, четох в гугъл и ми настръхна косата....
Ние сме ходили на ветеринар сто пъти от тогава....Кучето е при нас вече месец....
Та, въпросът ми е, възможно ли е човек да се зарази от бяс без да е ухапан? И изобщо колко е инкубационния период на това заболяване при кучето? Няма причина да се съмнявам, но просто се сетих...и малко се притесних, защото тя ни облизва здраво, барабар с децата, и ми се иска да знам хем повече, хем да не се вманиачавам в глупости....
Чакам с нетърпение отговорите ви....Нещо Гугъл не ме зарадва с кой знае какво.....
Ето това прочетох: http://www.kuche.evropea.com/biyas.html
Това е огромен период, в който не се знае какво става....от 14 до 90 дни и повече...Ужас....
Ако сега я ваксинираме и тя няма още симптоми, има ли опасност за нас? Ветеринарите нищо не са ни казали, освен да я ваксинираме де, но до тогава? Нали беше на антибиотици, та решихме да не я товарим...

# 553
  • Мнения: 28
GENTIL, не бих се притеснявала за това. В България няма регистриран случай на бяс от 80-те, ако не ме лъже паметта. Освен това, все си мисля, че трябва да има ухапване. Не се тревожи.  Simple Smile
Но все пак, нека някой които е по-запознат да изкаже мнение.

Марта, да хъски е.  Simple Smile

Нова мама, благодаря ти за съчувствието - още нямам инфо, тъй като Алекс хвана някакъв вирус, кашля и се дави, плюе стомашни сокове от време на време и от вчера не сме ходили на градинка. Там е огнището, всички кучовци ги натръшка.. Снощи ме вдигна 3.30ч. и не съм спала повече от притеснение. Днеска на бач бях като призрак..  Mr. Green
Хубавото е, че вета ни успокои, биха му инжекция - ще мине казват. Дори на вета кучето - Хана (прекрасница м/у аляски маламут и хъски) е болна от това.

Радвам се за Рая  Heart Eyes

# 554
  • Мнения: 372
Влизам с една хубава и една лоша новина.

Хубавата е, че от 4 дни се грижим за малко бебе-куче. Просто дойде пред вратата ни и заплака. Явно е изхвърлено. Няма порода. Не е на повече от 30 дни.
Прибрахме го и го гледаме. Нека заякне, пък ще му търсим дом.     Hug
Нарекохме го Смърфи.   Heart Eyes   Страхотен сладур е. Целият е само коремче и късички лапи.   Heart Eyes
Буди ни на всеки 2-3 часа през нощта - да го завием, да го заведем да си свърши, каквото трябва(сега сме в къща и момчето свикна да ходи в тревата), да го нахраним,... Бебе!   Wink


Лошата е, че вчера разбрахме, че е починала лабрадорката, с която Тара се разбираше страхотно по време на разходките ни. Ужасно ми е тъжно. Такова прекрасно и умно куче. Безкрайно толерантно.   Cry
Нямам представа каква точно е причината. Просто ни съобщиха, че вече я няма. Все едно приятел изгубихме...   Cry

Общи условия

Активация на акаунт